Új hozzászólás Aktív témák

  • #24737024

    törölt tag

    válasz mrhitoshi #65 üzenetére

    Lényegesebben többen vesznek azok Apple terméket, akik nem értenek a számítástechnikához, mint azok akik valamit is értenek hozzá. Csak meg kell nézni a felhasználói tábort, persze ez nem is lehet ennyire egyszerű, hiszen a Windows részesedése órási ezen a területen, de saját bőrömön érzem, hogy akik valamilyen Apple terméket vesznek, csak is kizárólag, azért veszik, mert 1. egyszerű, és nem kell vele szarakodni 2. mert divat 3. mert nincs más mire elköltse.

    Ezek szerint érdekes körökben mozogsz. Én például fejlesztő vagyok, szakirányú egyetemi- és 2 mesterképzéssel, illetve 4 év munkatapasztalattal a hátam mögött. És Mac-em van. Emellett nem tartozom egyik általad felsorolt kategóriába sem: messze nem érdekel a divat, nem tartozom azok közé, akik megijednek egy terminálemulátortól és, bár itteni viszonylatban a jobban kereső réteghez tartozom, igencsak tudatos vásárlónak tartom magam. Sőt, épp ez utóbbinak köszönhetően döntöttem ezelőtt 3 évvel egy MacBook Pro mellett és egy percre sem bántam meg:
    - mind hardver, mind szoftver tekintetében stabilnak bizonyult, pedig 2 egyetem és munka mellett igencsak igénybe kellett vennem. 3 év alatt egyedül a töltőjét kellett kicserélnem, azt is azért, mert egy rossz beidegződésnek köszönhetően stresszhelyzetben szokásom a kezem ügyébe kerülő kábeleket csavargatni;
    - OS X-re elérhetők a fontosabb fizetős szoftverek (újabban mér az AutoCAD is, bár nem végzek tervezői munkát), ugyanakkor a Unix alapoknak hála a legtöbb Unix-specifikus munkát is különösebb fejfájás nélkül el lehet végezni egy Mac-en.

    PS: Szakmai találkozókon és konferenciákon is nem kevés embert látok MacBookkal az ölében és ők aligha a testesítik meg a számítástechnikához nem értő Gizike jelenségét. Szóval, ha kérhetem, mellőzzük az ilyen stupid sztereotípiákat és általánosításokat. És igenis továbbra is tartom, hogy Gizike, aki X vállalatnál titkárnő és attól is megijed, ha Internet Explorer vagy Firefox helyett egy számára ismeretlen böngészőben kell megnyissa a facebook.com-ot, nem fog otthonra Mac-et venni, egy idegen operációs rendszerrel, ahol nem találja meg a C meghajtót. Ne legyünk nevetségesek :U

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák