Új hozzászólás Aktív témák

  • #86564352

    törölt tag

    válasz aprokaroka87 #53 üzenetére

    Van bounty fizetés program, folyamatosan foltoznak dolgokat. Rákereshetsz ios vs android security, app store vs play store malware statisztikákra. Nem kell tech zseninek lenni, hogy a 2 milliárd nyílt kód android tábor sok nem frissített készülékkel, szabad apk sideload, milyen hozzáférési engedélyek stb. nagyobb célpont, mint a zárt kód agyon sandboxolt ios csak a zárt áruházzal, amiért itt nincs is vírusirtó mint kaspersky for android hülyeségek. Arra is van statisztika apple user tábornál inkább nagyobb a fizetési hajlandóság, magyarul user eleve rá se keres kétes oldalakon hogyan lehet ismeretlen kód feltört appokat és fizetős szolgáltatásokat ingyen.

    Tökéletes rendszer nincs, az app store is küzd scam app problémákkal ekkora forgalomnál, senki nem mondja nem lehetséges malware. Csak a nagyságrend nem mindegy. Valamint más tészta, hogy valakit célzottan meg akarnak hackelni állami eszközökkel azt bármelyik platformon megteszik (pegasus botrány legutóbb), és más az hogy népszerű app mit gyűjt rólad, beszopni egy kétes appot hol könnyebb. Vagy olyan forgatókönyv rossz kapcsolatban partner kémkedik utánad spyware progival, a creepy sarki mobilos szereléskor még egy kis stalkerware-t is rak a szexi szöszi telójára, házilag ez mind egyszerűbb androidon és sideloaddal.
    Inside the 'Stalkerware' Surveillance Market, Where Ordinary People Tap Each Other's Phones (vice.com)
    How to find and remove spyware from your phone | ZDNet

    Böngészőknél volt morgás, amikor az apple a safarinál csak az áruházi, általuk ellenőrzött kiegészítőket engedte. A népszerű ublock origin reklámszűrő nincs is azóta, mert nem fogadta el a készítő az új szabályokat és a képességek lefaragását a kevesebb hozzáféréssel. Mások használják az apple új szabályaival és apple API útján, tehát van azért továbbra is reklámszűrés lehetőség adguard, wipr... A hátrány technikailag kevesebbet tudnak mint UO, az előny hogy az adguard és wipr nem tudja, nem tudhatja mit böngészel, mert csak egy listát mutatnak a rendszernek ha user ezzel a reklámmal, követő szarsággal, malware-rel rakott oldalra téved akkor mit kell kiszűrni a safarinak. Számomra ez előny, mert a kiegészítő nem tudja mit böngészek, gyors a netezés mert nem lehet végtelen szabálylista, nincs bonyolult beállítási lehetőség, bolondbiztos, egyszer beállít és elfelejt szemlélet. A windows gépemen böngészőben egy kiegészítő telepítésekor megkérdi adok-e engedélyt mindenhez, tehát technikailag tudja a kiegészítő mit böngészek.

Új hozzászólás Aktív témák