Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz #54625216 #50 üzenetére

    Apple esetén pl mennyire biztos az hogy ami felkerül az App store-ba biztonságos?
    Vagy mondjuk 2 év múlva derül ki hogy tévedtek.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz aprokaroka87 #51 üzenetére

    A tévedés kockázata mindenben benne van, de ettől még egy rendszer lehet biztonságosabb, mint egy másik pusztán azáltal, hogy az ellenőrzés szigorúbb. Nem nehéz belátni, hogy kisebb a biztonsági kockázat, ha minden app kötelezően átesik egy ellenőrzésen telepítés előtt, mintha kizárólag a useren múlik, hogy mikor mit telepít.
    Te viszont azt mondtad, hogy az iOS sem biztonságosabb semennyivel, így gondolom van valami forrásod, ami alátámasztja, hogy a szigorúbb protokol nem javít a biztonságon.

  • válasz #54625216 #52 üzenetére

    Az Apple 100%-ban a saját ellenörzési rendszerére hagyatkozik?
    Vagy együttmüködik külső partnerekkel is?

    A több szem többet lát elv alapján.

    Meg iOS esetén van utólagos ellenőrzés is?

  • #86564352

    törölt tag

    válasz aprokaroka87 #53 üzenetére

    Van bounty fizetés program, folyamatosan foltoznak dolgokat. Rákereshetsz ios vs android security, app store vs play store malware statisztikákra. Nem kell tech zseninek lenni, hogy a 2 milliárd nyílt kód android tábor sok nem frissített készülékkel, szabad apk sideload, milyen hozzáférési engedélyek stb. nagyobb célpont, mint a zárt kód agyon sandboxolt ios csak a zárt áruházzal, amiért itt nincs is vírusirtó mint kaspersky for android hülyeségek. Arra is van statisztika apple user tábornál inkább nagyobb a fizetési hajlandóság, magyarul user eleve rá se keres kétes oldalakon hogyan lehet ismeretlen kód feltört appokat és fizetős szolgáltatásokat ingyen.

    Tökéletes rendszer nincs, az app store is küzd scam app problémákkal ekkora forgalomnál, senki nem mondja nem lehetséges malware. Csak a nagyságrend nem mindegy. Valamint más tészta, hogy valakit célzottan meg akarnak hackelni állami eszközökkel azt bármelyik platformon megteszik (pegasus botrány legutóbb), és más az hogy népszerű app mit gyűjt rólad, beszopni egy kétes appot hol könnyebb. Vagy olyan forgatókönyv rossz kapcsolatban partner kémkedik utánad spyware progival, a creepy sarki mobilos szereléskor még egy kis stalkerware-t is rak a szexi szöszi telójára, házilag ez mind egyszerűbb androidon és sideloaddal.
    Inside the 'Stalkerware' Surveillance Market, Where Ordinary People Tap Each Other's Phones (vice.com)
    How to find and remove spyware from your phone | ZDNet

    Böngészőknél volt morgás, amikor az apple a safarinál csak az áruházi, általuk ellenőrzött kiegészítőket engedte. A népszerű ublock origin reklámszűrő nincs is azóta, mert nem fogadta el a készítő az új szabályokat és a képességek lefaragását a kevesebb hozzáféréssel. Mások használják az apple új szabályaival és apple API útján, tehát van azért továbbra is reklámszűrés lehetőség adguard, wipr... A hátrány technikailag kevesebbet tudnak mint UO, az előny hogy az adguard és wipr nem tudja, nem tudhatja mit böngészel, mert csak egy listát mutatnak a rendszernek ha user ezzel a reklámmal, követő szarsággal, malware-rel rakott oldalra téved akkor mit kell kiszűrni a safarinak. Számomra ez előny, mert a kiegészítő nem tudja mit böngészek, gyors a netezés mert nem lehet végtelen szabálylista, nincs bonyolult beállítási lehetőség, bolondbiztos, egyszer beállít és elfelejt szemlélet. A windows gépemen böngészőben egy kiegészítő telepítésekor megkérdi adok-e engedélyt mindenhez, tehát technikailag tudja a kiegészítő mit böngészek.

  • válasz #86564352 #54 üzenetére

    Android esetén meg a gyártók is tehetnek a plusz biztonsági dolgokért.

    Pl szerintem simán megtehetik hogy elrejtik az ismeretlen alkalmazások telepítése kapcsolót az user elől.

    Lehet ezt elkezdené egy aztán követné a többi, szépen lassan.

    Android esetén meg a Google több céggel is együttműködik, noha tény hogy az Apple szigorúbb az App Store kapcsán.

    De nem biztos hogy a szigorúsággal minden esetben nagyobb biztonság is jár.

    Valahol inkább fej-fej melett van a két " tábor "

    Elég nagy eséllyel most is vannak fent kártékony alkalmazások az App Store-ban, ha meg már fent van, akkor az esetleges felfedezés ideje a nem mindegy.

    Másfelől aki egy ideje használ droidot, az azt látja hogy az is egyre inkább zártabb lesz, miközben a biztonság meg nem lesz sokkal jobb igazából.

  • #86564352

    törölt tag

    válasz aprokaroka87 #55 üzenetére

    "nem biztos hogy a szigorúsággal minden esetben nagyobb biztonság is jár"

    Minden esetben nem, de általánosan teljesen mérhető a zártabb és nyitottabb platformok közül melyiken van több, általánosabb probléma. Nincs fej-fej mellett a kettő, mert a statisztikák nem ezt mutatják. Google: ios vs android malware statistics

    "Elég nagy eséllyel most is vannak fent kártékony alkalmazások az App Store-ban, ha meg már fent van, akkor az esetleges felfedezés ideje a nem mindegy."

    az ios platform inkább csak zero day bugokkal küzd, célzott támadás, hülyegyerek scam app próbálkozás menj el erre a linkre és add meg a bankkártya adataid, amit nehéz kiszűrni hogy az áruházba küldött kód tiszta, elfogadja az apple és aztán appot használva usert átverve távoli szerveren történik a zsiványkodás

    amúgy ha az az érv, hát így is vannak problémás appok az app store-ban, mert ugye ekkora forgalomnál nem lehet időben mindent elcsípni, akkor szerinted mennyi lenne ha bíróságon erővel kinyitnák az áruházat?

    androidon sokkal általánosabb pl. grifthorse trójai tíz millió készülékre, a joker malware appok, gyakran olvasni lehetett évek során, hogy napi top listás app volt gáz akár milliós letöltéssel, a kvízjáték és pdf appnak álcázott ami mindenhez hozzáfért stb. tehát megint csak a nagyságrend különbségről van szó és az általánosságról

    valamint hiába fedezik fel androidon és a google levadássza a play store-ben, ha user kap egy spam emailt menjen erre az oldalra sideloadolja ezt és azt
    plusz egy mobil akkus eszköznél nem mindegy XY app mit csinál titokban háttérben és még szívja az akkut is, logolja merre jársz stb.
    és akkor a szarságok ellen még androidos mobilra is tegyél vírusirtó appot, hadd terhelje a kaspersky is az akkut, okozzon bugokat stb.
    én örülök ios-en nem kell ilyen bullshittel foglalkozni, mert apple fogja a kezem, néhány android készülék esetében nekem már az is gáz, hogy előtelepítve a facebook, szóval nem is csak a sufni malware appokról van szó

    "aki egy ideje használ droidot, az azt látja hogy az is egyre inkább zártabb lesz"

    Mert eredendően a nyílt rendszerekben kevesebb üzlet van. Mert a tömegek nem fórumozó kockák akik minden technikai dologgal tisztában vannak és jobb megvédeni őket akár maguktól, fogni a kezüket. Egy banki app megköveteli androidon is, hogy rootolt készülék nem lehet, hogy a google áruházából kell letölteni. Fejlesztőként miért csinálj szuper streaming appot vagy játékot ha vérpistike két kapcsolóval felrakhatja a warez apk-t és ingyen mehet a buli.
    Mert látszik, hogy a több féle android verzióra és száz féle készülékre sokkal rosszabb appot fejleszteni, mint a kevésbé fragmentált ios, iphone gépparkra. Zero-day biztonsági rést fedeznek fel? Az apple gyorsan kitolja az új ios alverziót mehet a hat éves iphone 6S-re is és a legújabbra is ugyanazon a napon rögtön. Az android esetében várni kell oem partnerre, szolgáltatóra, kérdés melyik készülékre, mert nem a google kezében van a kontroll.

    [ Szerkesztve ]

  • GreenGoblin

    tag

    Teljesen egyetértek az EU-val. Jó lenne ha külső forrásból is lehetne telepíteni. Applet naná hogy zavarja mert bevételtől esnek így el. :DDD
    Amúgy meg MAC-en lehet külső forrásból telepíteni. Az nem szúrja a szemüket?
    Az érem másik oldalát is nézni kéne. Nem minden fejlesztő akar behódolni az Apple-nek és tejelni nekik csak hogy fent legyenek a storeban de szeretnék eljuttatni az appot az IOS felhasználókhoz is. Így nekik nagy segítség lenne ha mondjuk a weblapukról le lehetne leszedni az appot. Vagy akár lehetne egy fDroid IOS megfelelője Open Source appokkal (amiből alig van az Apple korlátozásai miatt) is ami szintén hasznos lenne.
    De ennek a cikknek annyi értelme van mint hogy az EU USB C-re kényszeríti az Apple-t. Sosem lesz belőle semmi. Még ha lenne is Apple megtalálná a kiskaput.

    .. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

  • #86564352

    törölt tag

    válasz GreenGoblin #57 üzenetére

    A Mac egy számítógép ami többnyire otthon van, és nyitottabb oprendszerrel és az Apple szerint is jóval kevésbé biztonságosabb a Mac, mint az iOS. Pontosan a nyitottabb és zártabb különbség miatt.

    Az iPhone egy mobil eszköz akkuval, GPS-szel, első és hátsó kamerával, amit viszel mindenhova magaddal a zsebedben. Nagyon nem mindegy milyen lószar app mihez férhet hozzá, szívhatja az akkut és hasonlók.
    Sok embernek egyedül az okostelefon az egyetlen kütyüje, azon van az élete.

    Tehát rossz példa a kettőt összemosni, mert teljesen más alapvetően.

    "Az érem másik oldalát is nézni kéne."

    Pontosan, nézd hogy 1,5 milliárd iOS usernek több mint tíz éve megfelel ahogy az Apple csinálja, szóval hagyják őket békén. Ha fejlesztőnek ez nem tetszik, fejlesszen Androidra, az iPhone userek számára rémálom forgatókönyv lenne, ha minden lószar honlapról bármit lehetne telepíteni. Ha ilyenre lenne szükségünk, akkor Androidot vennénk. Van egy zártabb platform és egy nyitottabb, lehet választani mi a probléma? Amúgy nem véletlen a fejlesztők bevétele, user app elégedettség a zártabb iPhone-nál magasabb. Ne csináljanak erővel bíróságon kvázi második Androidot az iOS-ből! Mi a zárt rendszert szeretjük.

  • GreenGoblin

    tag

    válasz #86564352 #58 üzenetére

    Pontosan, nézd hogy 1,5 milliárd iOS usernek több mint tíz éve megfelel ahogy az Apple csinálja, szóval hagyják őket békén

    Azért mert nincs más lehetőségük. Ha lenne már lehet élnének vele szóval ez szar példa volt.

    ha minden lószar honlapról bármit lehetne telepíteni.

    Most is lehet droidon és nincs ezzel semmi baj. Szar megbízhatatlan appok mindenhol vannak. Aki meg nem ért hozzá az ígyisúgyis befertőzi a készülékét.

    Van egy zártabb platform és egy nyitottabb, lehet választani mi a probléma?

    Nincs probléma mármint EU-nak van és erről szól a cikk is.

    .. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

  • #86564352

    törölt tag

    válasz GreenGoblin #59 üzenetére

    Nem volt szar példa, csak vak vagy: Ha egy iPhone user 10+ év után megunja a zártságot, akkor van lehetősége váltani a nyitottabb Androidra. Ha te erővel a bíróságon egy nyitott Android klónt csinálsz az iOS-ből, akkor nincs választási lehetőség. Ilyen egyszerű.

    A te Mac-iOS példád volt szar, mert nagyon különböző felhasználás és arról nem is beszélve 1,5 milliárd iOS eszköz van, ehhez a számhoz képest sehol nincs a Mac, ez is számít biztonságnál. Az elterjedtség számít a malware célpontoknál, nem véletlenül Windows-ra gyártanak zsarolóvírust és nem Ubuntura.

    Egyébként fun fact: az App Store fiatalabb mint az iPhone, mert az első pár iPhone-nál még Steve Jobs úgy gondolta csináljon mindenki web appot Safarihoz. Nem volt áruház. A fejlesztők viszont appokat akartak csinálni, ekkor jött az App Store, de szabályokkal. A többi már történelem. Ez lett a sikeresebb, minden szabály hiszti és 30% díj ellenére. A fejlesztők az Apple-nél keresnek többet, nem a nyitott Androidon, userek elégedettsége Apple-nél nagyobb, appok minősége iOS-en jobb többnyire.

    "Most is lehet droidon és nincs ezzel semmi baj"

    És mi ezt iOS userek nem is akarjuk megváltoztatni, se a bíróság, se más. Nekünk nem tetszik, ezért nem veszünk Androidot. Akkor fordítva is kéretik szépen békén hagyni az iOS-t, mert nekünk az az előny, hogy zártabb, nem lehet bárhonnan bármit telepíteni. (ott a jailbreak ha nagyon akarod)

    "Szar megbízhatatlan appok mindenhol vannak."

    A nagyságrend nem mindegy. Az iOS-re kevesebb van. Warezből főleg, ha már a fejlesztőkért aggódsz. De nem is kell dzsunka garázs átverős appra gondolni, ami adataidra vadászik. Hanem elég megnézni a népszerű Spotify, social media appok minősége az elmúlt 10 évben mind jobb iOS-en, amíg Androidon várni kell sokat mire szintre kerül. Mert nem mindegy, hogy iOS tábor fizetési hajlandósága nagyobb, a zárt rendszer és kisebb iPhone géppark miatt egyszerűbb fejleszteni, míg az Android fragmentált hardver és szoftver oldalon is ami problémákat okoz, plusz ott a fizetős appot könnyű warez apk sideloadolni. Már a tech laikus szomszéd csaj is hallott a youtube vanced és warez spotify okosságokról.

  • GreenGoblin

    tag

    válasz #86564352 #60 üzenetére

    De neked ez miért fáj ha lenne erre lehetőség? Max nem élsz vele azt csókolom. Miért beszélsz te mindenki nevében? Te képviselsz mindenkit?
    Web app az jó is lenne, bistonságosabb is. A fizetési hajlandósággal meg ne gyere már nekem. Ha lenne mód ingyenes legális biztonságos appra ami kivált egy fizetőset akkor letöltenék az emberek.
    Az meg hogy 1,5 milliárd IOS user happy honnan szedted? Beszéltél velük. Mindenki happy volt meg elégedett de azért jól jött most a widget, az ikonkészletek a 120Hz ugye. Amíg ezek nem voltak senkinek sem hiányoztak. Most már hiányozna ha nem lenne. Ennyit a nagy elégedésről.
    Mielőtt meg lehúzod az android appokat néha less át. De tuti van neked az is és megmondod a tutit hogy szar. Nyilván azt mondasz amit akarsz úgysem tudom megcáfolni.

    .. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

  • válasz #86564352 #60 üzenetére

    Azért azt nem árt tisztázni hogy a Google ad eszközöket arra hogy az adott alkalmazást ne lehessen warezolni olyan könnyen.

    Pl ha nincs meg a Google play license check, akkor bukhatod az egészet.

    A YouTube vanced és társai meg vélhetően azért létezhetnek mert a Google is hagyja őket létezni.

  • Xpod

    addikt

    Annyiból egyet tudok érteni az Apple megoldásával, hogy ha a userekre van bízva a telefon védelme és az adatok biztonsága, akkor kb 90%-uk tojik az egészre. Ha megnyitná az Apple a telepítési lehetőséget külső forrásból, szerintem kiderülne, hogy biztonság tekintetében kb ugyanott vannak az alkalmazások mint az Androidnál mert a fejlesztők jelentős része kb tojik az adatvédelemre.

    Még egy ingyenes vírusirtót sem tesznek fel sokan a telefonra (tök mindegy milyen oprendszer), nemhogy egy megbízhatóbb fizetőset. Céges kultúrában meg a fehér holló kategória, ha megemlíti az ember, hogy esetleg védeni kellene a telefonokat is akkor úgy néznek rá, mint aki a Marsról jött.

    Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

  • válasz Xpod #63 üzenetére

    Azért nem tesznek fel vírus írtót mert azt hiszik az adott store-ból letöltött dolgok biztonságosak.

    Vagy mert egy ismerőse azt mondta neki...

  • GreenGoblin

    tag

    válasz Xpod #63 üzenetére

    Az adataid úgy sincsenek biztonságban ha az apple storeból töltesz le kizárólag.

    .. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

  • #86564352

    törölt tag

    válasz GreenGoblin #61 üzenetére

    Neked miért fáj, hogy nem csak nyitott platform van? Te is beszélsz mindenki, fejlesztők userek nevében csak más előjellel. Akkor ezt ne hozd fel! Amikor Android userként váltasz iOS-re aztán panaszkodsz mi nem úgy van, mit nem lehet, mert az Androidot keresed az iOS-ben tévesen. Én nem szándékozom Androidot venni, sem megváltoztatni. "Te" akarod megváltoztatni az általam régóta kedvelt rendszert.

    Egyszer a fejlesztőkért aggódsz, máskor mindent ingyen akarsz. Egy adott tény, hogy iOS-en kevesebb user ellenére nagyobb a fizetési hajlandóság, ami jó a fejlesztőknek és usereknek is.

    "Az meg hogy 1,5 milliárd IOS user happy honnan szedted?"

    Onnan, hogy tíz év alatt folyamatosan nőtt az App Store, a fejlesztők bevétele, iPhone user nagyobb valószínűséggel vesz legközelebb is iPhone-t, brand elégedettség egy mérhető dolog.
    Onnan, hogy szüleim korosztályából az Androidos ismerős jóval többször keres valami problémával, mint aki iOS-t használ. Onnan, hogy mérhető statisztika van melyik platformon van több malware, scam app. Onnan, hogy többen váltanak Androidról iOS-re mint fordítva. Onnan, hogy az appok inkább követik az iOS design vonalat. Onnan, hogy privacy szempontból melyik jobb. (bár ez ízlés kérdése, ha valakinek jó a kínai szoftver vagy előtelepített fosbook, lelke rajta) Hogy melyik cég él hardver eladásból és melyiknek a reklámozás a profilja és ahhoz kapcsolódó adatgyűjtés. Onnan, hogy az okostelefon piac profitja kétharmada Apple-nél köt ki, tehát az emberek kedvelik a terméket, hiába zárt, hiába nincs 100 megapixel kamera, se 100W töltés, hiába van notch amit cikiznek a túloldalról, a FaceID előnye megéri. Onnan, hogy azonos időben vett iphone vs xiaomi, samsung közül az iphone értékállóbb, és van tovább támogatva. Onnan, hogy az apple saját tervezésű chipje veri a konkurenciát. Onnan, hogy kiszámíthatóbb az akku készenlét. Onnan, hogy tény melyiken van adott esetben több 3rd party bloatware előtelepítve. Onnan, hogy két iphone között imessage+facetime+airdrop egyszerűbb és kényelmesebb. Onnan, hogy apple pay elterjedtebb. Mert videóban legjobb. Némító gomb, haptic feedback és más apróságok. Ökoszisztéma Apple eszközök között.

    "Mielőtt meg lehúzod az android appokat néha less át."

    Átlestem, említettem Spotify Androidon el van, volt maradva éveken át. Kinézetben vagy funkció pl. swipe a dalokra jobbra-balra sorhoz adás van Androidos Spotiban? Évek óta használom iOS-en.
    iOS vs Android Spotify app
    Spotify on Android is lacking compared to iOS
    Spotify Android app is horrible compared to IOS
    [Android] Swipe to queue 2021 - The Spotify Community

    Átlestem Androidos portálra: Why is video quality on Instagram and Snapchat so much worse on Android than iOS? | Android Central
    Social media appok minősége el van maradva. Mert fragmentált platformon fejlesztők normális camera api nélkül a viewfindert screenshotolták.

    iOS Apps Are Still Better Than Android In 2021 — And That's A Problem
    Android vs iOS development: Which platform should I develop for first?
    Why Are iOS Apps Still Better Than Android Apps?

    Kérdezem szerinted hol lesz előbb egy funkció, újdonság: azon a platformon ahol adott géppark egységes vasra és adott rendszerre kell dolgozni és ahol nagyobb user fizetési hajlandóság, vagy ahol fragmentált hardverekre több féle verziójú rendszerre kell csinálni és ahol megvan az esélye bárki egy google kereséssel felteszi a warezt, mert lehetséges?

    " Amíg ezek nem voltak senkinek sem hiányoztak. Most már hiányozna ha nem lenne."

    El vagy tévedve: Továbbra sincs minden iPhone-ban 120 Hz, csak a Pro szériában és ott se fixen 120 Hz hanem pro motion néven 10 és 120 Hz között bármi ahogy a szoftver mondja. Ha nem rakod egymás mellé az átlag tömeg simán el van a 60 Hz iPhone-nal is, a sima i13 60 Hz lesz a legtöbbet eladott készülék szokásos módon, mert az iOS scroll nem olyan vészes. Nyomkodtam ismerős Xiaomiját, na azon ami Android volt és ahogy a Twitter, Spotify app darabosan scrollozott, hát ahhoz én is azt mondom kell a hardveres rásegítés. ;] Kb. mint ahogy fragmentált Androidra kevésbé optimalizálnak a fejlesztők, mert úgy vannak a vele a gyártó úgyis bepakol 6-12 giga ramot, user meg cseréli 2-3 év után, mert nem kap már frissítést.

    Widget:
    szintén egy androidos portálról
    iOS 14 widgets make Android's look like an absolute embarrassment | Android Central
    "It’s very Google to make a nicer widget for iPhone than the one that’s on Android and Pixels."

    Egyébként, ha annyira rossz az Apple szemlélete, miért követik több dologban az Android gyártók az évek során? Amikor iPhone beépített akku cikizték, aztán követték. Nem volt SD kártya cikizték, aztán nem egy követte. Kimaradt jack cikizték aztán követték többen.

  • GreenGoblin

    tag

    válasz #86564352 #66 üzenetére

    Tipikus védekező mechanika részedről.
    Kérdésre kérdésre válaszolsz.
    Androidot keresem IOS-ben szerinted
    Felsorolod miben jó az IOS, hogy mindenki őket majmolja, lehúzod az Androidot ahol csak tudod, ferdítesz a biztonság ügyében, mindenki nevében beszélsz...Mózesnek képzeled magad, nem tudok ezzel vitába kelni a továbbiakban. Túl nagy az az Apple kerítés és nem látsz túl rajta.
    Elfogult vagy amit te is leírtál: kedvelt rendszered. És így alkotsz véleményt.
    Amúgy nem én akarom megváltoztatni a kedvelt rendszered hanem az EU.

    [link]
    :K

    .. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

  • azbest

    félisten

    Nem lesz ingyen iphone és kalóz app telepítés, akárhányan is sírnak érte.

    Attól, hogy fikatenger van minden apple topciban még nem fognak lejjebb menni az árak, mert nem noname kínai telefonokkal versenyeznek.
    Minden topicból az jön le, hogy páran nagyon szeretnének iphone-t, de mivel drágálják ezért az szar. De azért irigyek rá.

    [ Szerkesztve ]

  • GreenGoblin

    tag

    válasz azbest #68 üzenetére

    Már most is van kalózkodás. Abban viszont valószínüleg igazad van hogy ez ugyanúgy nem fog megvalósulni mint az USB C az iPhone-oknál.
    Aztán mond már el nekem az iPhone mióta drága. Minden árszegmensben játszik az Apple.

    .. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

  • azbest

    félisten

    válasz GreenGoblin #69 üzenetére

    Minden árszegmensben 174 135ezer forint felett :D
    Androidos vonalon 20 ezer és aközt még elég sokféle különböző szint van. De úgy látszik szeretnének ezen az árszinten is iphonet, mert folyton megy a sírás az apple profitja miatt, meg hogy drága. És gondolom a használatát is drágállják, mert nem lehet ingyen lemásolni rá programokat storeon kívül. Különben minek lenne ennyi rugózás az iphone sideload körül, ha ott a sok androidos telefon a noname eldobóstól kezdve a belépő kategóriás mindenféle ismertebb gyártón át.

    Engem manapság inkább az érdekel, hogy megbízhatóan működik-e, 2 év után is használható-e. És engem inkább az bosszant, hogy android vonalon még android one rendszerű készülékkel is beszopattak, mert kókány rendszert adnak ki rá frissítésként. Hogy lassan ott tartok, hogy inkább google saját készülékén gondolkodom, ha nem akarom 1-2 évente cserélni, bízván abban, hogy a saját készülékükön jobb a támogatás, mint más gyártók android készülékein. Viszont a google pixelek már olyan árszinten vannak, amiért iphone-et is lehetne venni, aminél láthatóan van támogatás több éven át és működik. Mert nem akarok alternatív romokkal szórakozni, hogy használható legyen az androidos készülékem, nekem működő készülék kell.

    [ Szerkesztve ]

  • joey04

    titán

    válasz #86564352 #66 üzenetére

    Igen, a másik topikban is ez volt a téma. Nem is értem hogy veszik a bátorságot, hogy beleszóljanak abba, hogy milyen az ios. Ha nem tetszik, ott a droid, nyílt, lehet használni. Ha az apple pénzt kérne azért, hogy megnyitom a safarit, akkor pénzt kér. Ő dolga. Majd ha ez nem tetszik a usernek, akkor vált. Ha nem tetszik a fejlesztőnek az app store rendszere, akkor nem dobja ki ios-re az alkalmazását. Pont. Akinek nem tetszik, az nem használja, ennyi. Ott az android, lehet használni.

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • #86564352

    törölt tag

    válasz GreenGoblin #67 üzenetére

    Persze, hogy a bíróságon akarják megváltoztatni és nem te személy szerint. Viszont te tapsolsz hozzá, gyakran fogalom nélkül rossz példákkal. Neked szabad kérdezni, nekem nem? Érdekes vita módszered van. Kaptál linkeket, tényeket, nézz utána miért tartjuk jobbnak a zártabb iOS-t. Neked nem kötelező szeretni, használhatsz Androidot.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz aprokaroka87 #64 üzenetére

    "Azért nem tesznek fel vírus írtót mert azt hiszik az adott store-ból letöltött dolgok biztonságosak.
    Vagy mert egy ismerőse azt mondta neki..."

    iOS-en azért használnak kevesebben vírusirtót, mert eddig iOS-en kevesebben szoptak vírusok miatt (egyes pletykák szerint ennek köze lehet a zárt ökoszisztémához).
    A többség rendszerint akkor tesz fel antivírust (akár PC-re, akár telefonra), amikor már származott kellemetlensége vírustól és nem szeretné, hogy megismétlődjön. A legtöbb ember már csak ilyen: akkor mossa csak a fogát, ha már fáj.

  • sz.balazs.95

    veterán

    válasz #86564352 #58 üzenetére

    „A Mac egy számítógép ami többnyire otthon van, és nyitottabb oprendszerrel és az Apple szerint is jóval kevésbé biztonságosabb a Mac, mint az iOS. Pontosan a nyitottabb és zártabb különbség miatt.”

    akkor egy Macbook mégis mi? :U

    „Az iPhone egy mobil eszköz akkuval, GPS-szel, első és hátsó kamerával, amit viszel mindenhova magaddal a zsebedben. Nagyon nem mindegy milyen lószar app mihez férhet hozzá, szívhatja az akkut és hasonlók.”

    Azzal, hogy a sideloading elérhető lenne, mitől változna meg az appok működése vagy a rendszer erőforrásaihoz a hozzáférés, az APIk listája? Egyáltalán ki monda azt, hogy ezen változtatni kéne?? :F

    „iPhone userek számára rémálom forgatókönyv lenne, ha minden lószar honlapról bármit lehetne telepíteni. Ha ilyenre lenne szükségünk, akkor Androidot vennénk.”

    WTF. Szerinted aki iOS alapú eszközt vesz, az direkt csak azért veszi, hogy ne telepíthessen külsős appot? És eleve ez az össz vízválasztó a két rendszer között? :Y

    Baszki, ennyire ne legyünk már demagógok.

    Egyáltalán nem mondta senki, hogy innentől kezdve minden app korlátozás nélkül férhessen hozzá a rendszer minden erőforrásához, és szabadon trollkodja szét az egész rendszert, csupán az lenne jó, hogyha lenne egy kapcsoló, amit az ember át tud billenteni, és onnantól ugyanúgy, mint Mac-en, mehetnének külső forrásból is az appok. Ennél se több, se kevesebb nem kéne.

    Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz sz.balazs.95 #74 üzenetére

    Az a probléma ezzel, hogy így a fejlesztők és főleg a kiadók a könnyebbik utat választhatják.
    Ha nem megy át a kód a biztonsági ellenőrzésen elég kirakni az appot egy weboldalra némi PR kampány keretében, hogy "márpedig biztonságos, csak szemét Apple" és biztonsági ellenőrzés kijátszva. Ráadásul ugye jutalékot sem kell fizetni, tehát a trehányság még jövedelmezőbb. A userek, akik addig használták az appot pedig nem fogják végignyalni a fórumokat, hogy kinek van igaza, hanem szépen letöltik a cuccot a webről.
    Így egy idő után gyakorlatilag semmi értelme nem lesz a biztonsági ellenőrzésnek, mert a fejlesztő felrakja az ingyenes demót az appstore-ba, a fullos appot meg a saját oldalára, így aki használni is akarja, az kénytelen sideoload-olni, mert nem lesz más választása, de a fejlesztő továbbra is hozzáfér a teljes piachoz.
    Ha pedig ez az aggodalom alaptalan, mert a userek 99.99%-a úgyis megmarad az appstore mellett és nem fog manual telepíteni, akkor mire fel ez az egész hajcihő?
    Aki végtelen szabadságra vágyik, az eddig is a droidot választotta, tényleg érdemes az egész rendszert jogi eszközökkel feltúrni egy törpe kisebbség miatt, aki mindenáron droidot akar csinálni az iOS-ből?

  • sz.balazs.95

    veterán

    válasz #54625216 #75 üzenetére

    Ez, amit felvázoltál, Androidon nem alakult ki. Itt mitől lenne más a helyzet? :F
    Imádom, hogy egyesek a sideloadingot valami példa nélküli, bizarr dologként kezelik, holott kb minden létező OS-en létező opció, és érdekes módon egyiknél sem alakultak ki ezek az apokaliptikusnak lefestett állapotok... :U
    És magyarázd már el kérlek, hogy pusztán a sideloadinggal mitől lesz hirtelen droid az iOS?? :W

    [ Szerkesztve ]

    Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

  • válasz #54625216 #75 üzenetére

    Az a probléma hogy az iOS userek azt hiszik, hogy ha kicsit szabadabb lenne a rendszer akkor az egyből android hasonmás lenne.

    De miért kell azt hinni?

    Az Apple csinálja meg jobbra, mutasson példát a Google-nek, hogy lehetne ezt jobban is csinálni.

    [ Szerkesztve ]

  • GreenGoblin

    tag

    válasz aprokaroka87 #77 üzenetére

    De azért látszik az IOS userek többet akarnak. Ezért lettek a widgetek, ikonkészletek, 120HZ. Szóval megy az androidosodás. De nincs ezzel baj, sőt ez is jöhetne amit EU akar. :R

    .. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

  • nemlehet

    őstag

    válasz #54625216 #75 üzenetére

    Mert alapelvekbe ütközik. Ha az az EU-s alapelve, hogy ezt engedni kell mert egyébként versenyellenes, akkor engedni kell. Lehet ezzel az alapelvvel nem egyet érteni, de akkor tessék olyan EU-s képviselőkre szavazni akik nem támogatják ezt.

    Hiába jó az iOS így is és van erre kicsi igény, ha az Apple-nek hagyják más is jogosan fogja kérni hogy ő is lehessen kivétel.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • sz.balazs.95

    veterán

    válasz GreenGoblin #78 üzenetére

    Ez nem androidosodás, hanem fejlődés :DDD
    Akkor menne az androidosodás, ha minden egyes iPhone generációs más-más GUI-t tartalmazna, más-más frissítési ütemezéssel, stb. ;]

    Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

  • #86564352

    törölt tag

    válasz GreenGoblin #78 üzenetére

    Szerencsére nem megy az androidosodás, nincs többféle launcher és egyéb mókolás. A widget témát úgy mondod mint a véres kardot mutogatnád. Én mondjuk keveset használok de a smart stack funkció jópofa szerintem ahogy automatán vagy kézzel vált a pakli éppen mire lehet szükséged. Szerintem szebbek is a widgetek, amikor Androidos híroldal is írja ahogy feljebb linkeltem. Androidon tudtommal mókolni kell az auto stack dolgot: How to get iOS 14's Smart Stack widget on Android - 9to5Google
    Android needs to copy these very handy iOS 14 tricks
    Később lett, de több szempontból jobb.

    #77
    Nem kicsit szabadabb rendszerről szólnak az Apple elleni perek és EU vizsgálatok, hanem fundamentálisan akarják kívülről erővel megváltoztatni a működést. (3rd party áruház, sideload, mindenféle fizetési módszer stb.) Ez nem tetszik az iOS userek többségének.

    [ Szerkesztve ]

  • válasz #86564352 #81 üzenetére

    Ha nem tetszik a többségi iOS felhasználónak, akkor nem kell használni az iOS-t sem.

    Másfelől az User továbbra sem lesz arra kényszerítve hogy használja a Side load dolgokat.
    Vagy ha igen akkor megértem a cirkuszt a dolgok körül. :)

  • GreenGoblin

    tag

    válasz #86564352 #81 üzenetére

    Veled nem foglalkozok. Aki kijelenti hogy a kedvenc rendszere az IOS az elfogult. End of story.

    .. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

  • #86564352

    törölt tag

    válasz GreenGoblin #83 üzenetére

    :DD Így van, én vállalom elfogult vagyok és melyiket kedvelem, ezért nem akarom hogy mások erővel megváltoztassák. Neked tényleg defektes a logikád, neked szabad leszólni az Apple-t, de az ne szóljon a témához aki kedveli a zártabb rendszert? Vicces!
    Pedig még direkt androidos honlapról adtam neked linkeket az érveimre, hogy ne gyere az almás elfogultsággal, de hát ennyi a vitakultúrád. :U

    [ Szerkesztve ]

  • #54625216

    törölt tag

    válasz nemlehet #79 üzenetére

    Konkrétan melyik EU-s alapelvbe ütközik az, hogy egy szoftver platformon nem szabad sideload-olni?

  • #54625216

    törölt tag

    válasz aprokaroka87 #77 üzenetére

    "Az Apple csinálja meg jobbra, mutasson példát a Google-nek, hogy lehetne ezt jobban is csinálni."

    Megcsinálta, iOS-nek hívják. Egyik lényeges eleme, hogy nem engednek biztonsági ellenőrzés nélkül bármilyen szutyok appot telepíteni rá.

    "Ha nem tetszik a többségi iOS felhasználónak, akkor nem kell használni az iOS-t sem."

    He? Törvényi erővel szétcsesznek egy jól működő rendszert és az az érv, hogy akkor ne használd? :W

    [ Szerkesztve ]

  • válasz #54625216 #86 üzenetére

    Akkor fordulj bírosághoz hogy neked nem tettszik a dolog :)

    Másfelől amíg gyakorlati szinten nem látjuk a dolgokat, addig semmi értelme ezen parázni.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz aprokaroka87 #87 üzenetére

    Nem parázásról van szó, hanem egy politikai döntés kritikájáról.

  • CrAzY88

    aktív tag

    válasz azbest #43 üzenetére

    Bármennyire is vagyok Almás, ezt a témát tényleg ildomos lenne rendbe tenni! Ez így ebben a formában sem gazdaságilag, sem pedig környezetvédelem (szennyezés) szempontjából sem fent tarható. Csak aztán jön a ki hazudik, hamisít, megtéveszt, stb probléma a szervizzel, ennek sosem lesz vége. Inkább szervizelnének értelmes áron, mennyivel jobban ökocucc lenne az Epöl, de nem, inkább ezen is keresnek.

    Aztán jönnek a nagy öko dolgaikkal, papírdoboz, papírfólia, papírpapír, nincs töltő, kábel, lassan készülék sem... Hát kösz b*meg... Ééted'...
    Értem én hogy pénzorientált cég, de akkor ne csak látszat védjükakörnyezetet intézkedés legyen, inkább lenne rendes szerviz, már mennyivel szebb világ lenne!

    Sokszor voltam úgy, hogy kihozok valami új cuccot, bedobom a régit, ami kb karcmentes, és nincs egy éves sem. Aztán láttam hogy mennyiért vállalná át a cég a készülék további simogatását, hát inkább rohadjon rám a cucc, az új meg rájuk. Na aztán ez is fenntartható környezetvédelmi politika. A használt termék értékének a 1/3-árol beszélünk..

    Lexus IS 300h (XE30), iPhone 12 Mini, Apple watch S6 LTE, M1 Air, iPad 11 Pro 2020+Magic Keyboard, Apple TV 4K, Sony A8

  • CrAzY88

    aktív tag

    válasz GreenGoblin #78 üzenetére

    Na most éppen teljesen más témában dobálod a kakát, mint amiről szó van...

    Mint ahogy kpbendeguz is megírta utánad néhány hozzászólással, ellenőrzés nélkül nem engednek fel alkalmazást. Amennyiben engedélyezik a külső alkalmazás telepítését, elvesztik a kontrolt a készülékek és a bolt felett, ami miatt is olyan az IOS, amilyen.
    Aztán az, hogy mennyi sápot vágnak le a fejlesztőkről, az teljes mértékben az ő dolguk, mivel az Ő kertjükben játszanak a fejlesztők, így aztán Ők fogják meghatározni a játékszabályokat, nem pedig a vendégek, akiknek megengedték a sáp illetve a szabályok elfogadásnak fejében, hogy játszhatnak a kertjükben.

    És amúgy nem vagyok tolvaj, ne lopok, szívesen kifizetem valakinek a kívánt anyagi ellenértéket, amennyiben szívesen hallgatom a zenéjét, használom a szoftverét, nézegetem a háttérképét, vagy csak a filmjét nézem, esetleg adott márka ruhadarabját hordom, mivel tetszik, szeretem, stb...
    Én tudok azonosulni ezekkel a kötelezettségekkel. Engem nem zavar hogy nincs "más út". Volt annak idején még a robotnál meg az ablakoknál hogy "kölcsön vettem" valamit, de szerencsére az még gyerekkoromban volt.
    De mivel már keresőképes vagyok, meg hát fel is nőttem, ebből kifolyólag nincs szükségem külső letöltésre..


    Visszatérve kicsit a zártságra: külföldön élek már jó ideje, és az emberek kb 60 de inkább 80%-ának Apple termékei vannak.
    És ahogy nézem a felhasználói szokásaikat, igen is kell az ilyenszintű korlátozottság, mivel folyamatosan hülyeségeket próbálnak csinálni a készülékeiken.
    Ezt a fajta viselkedést pl a Tesla gyártól is elvárnám, mert sajnos még mindig jól sokan túl hülyék ahhoz, hogy megéljék a holnapot.


    Aztán az hogy Widgetek lettek, ikonkészletek (amiről igazából nem is tudok, tényleg lettek? :F ), 120 Hz, az azt jelenti hogy Droidot majmol? Ennyi erővel Win Vista-t is majmolhatná, ott láttam először Widgetet... (feljelentsem őket? ;] ) Na meg az, hogy az ő telefonjaikat is árammal kell tölteni, már egyenesen felháborító :(((
    Szerintem inkább nézd meg kérlek az elmúlt 14 év mobiltelefon tervezési termését, és majd meglátod hogy ki és kit majmol.
    Igazából lövésem sincs hogy hol lehettél az elmúlt 14 évben... :U

    Amúgy mi a bajod azzal hogy összesen 2 különböző tyúkbél elég az összes (kivéve Apple TV) készülékükhöz? Már az a nyamvadt Apple Watch töltő homorú valami is USB-C-s..
    Oké, tudom, az új MacBook Próhoz ami még ki sem jött, van MagSafe... De azt meg ugyanúgy tudod tölteni az EU-s hiper-super-ultramegahightech USB-C-vel is ;]

    Lexus IS 300h (XE30), iPhone 12 Mini, Apple watch S6 LTE, M1 Air, iPad 11 Pro 2020+Magic Keyboard, Apple TV 4K, Sony A8

  • Sanya

    nagyúr

    Jelenleg is kiberbűnözési hullámok jönnek mennek az android rendszeren.

    A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

  • Sanya

    nagyúr

    válasz aprokaroka87 #92 üzenetére

    az aple tud róla! De a pegazus úgy jön-megy a rendszerükön, mint a sicc.

    A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

  • GreenGoblin

    tag

    válasz CrAzY88 #90 üzenetére

    Milyen kakát? Itt már mindenről van szó ha nem tűnt volna fel.

    Igen ebben igazad van. Ellenőrzés nélkül nem mehet fel alkalmazás se IOS-en se Windows-on, se Mac-en, se Linux-on. Lesz egy ablak ami felugrik hogy te biztos vagy ebben hogy telepíteni akarod. Ez így teljesen rendben is van. És gondolom ha lenne lehetőség külső store-ra vagy csak appok telepítésére akkor is így lenne. De akkor is volt/van/lesz olyan ember aki igent nyom arra a bizonyos engedélyre és vagy beszív valami fost vagy pedig ért hozzá és tudja mit telepít. Aki beszívja annak olyan mindegy milyen korlátozások vannak és hol így is úgy is hülye ahhoz és szívni fog. A lehetőség amit EU akar az csak egy opció a vállalkozó kedvűeknek. Nem tartanak majd fegyvert a fejedhez hogy használd hidd el. Ez egy winwin szituáció. Win a usernek mert szabadabb lesz, win az Applenek mert nem nyargal át androidra. És továbbra is Apple terméket vesz majd emiatt. Amúgy meg droidon is ezer forrásból lehet telepíteni de ha megkérdezem az utca emberét mondjuk az apk-ról azt sem tudja mi az. Vagy fDroid (ami hozzá tenném biztonságosabb mint a Play store) nem ismerné. Amit akar ezzel kifejezni, hogy a többség akkor is a default storet használná ha lenne ez az opció. Ez most is így van droidon. Szóval nem értem az IOS userek felháborodását.
    Itt az Apple aki felháborodik mert ELBUKHAT egy kis zsetontól de ahogy fent említettem ez a zseton nem lenne nagy tétel. Kevesen élnének a külső telepítéssel.

    A fizetős appok hogy a túróba került ide, de ha már itt van reagálok rá. Nincs baj a fizetős appokkal. Személy szerint kurv@ sok pénzt b@sztam el platformokon. Ami jó arra adok pénzt sőt feedbacket is hogy segítsem a fejlesztést. A baj az hogy a 30% (tudom nem minden esetben annyi már) Apple adó miatt drágábbak az appok. Néhány developer gusztustalanul magas árat szab ki. De itt jönne a válasz hogy az IOS appok jobbak aminek ára van. De ez nem minden esetben igaz.

    Widgetes dolog látom nem ment át. Nem a tyúk tojás témát feszegetem ezzel hanem arra akartam rávilágítani, hogy honnan tudják az IOS userek hogy erre amit az EU akar nincs szükség ha ki sem próbálták. 120 Hzre is azt mondták felesleges mert amúgy is buttery smooth a régi meg a 120 beleharap az akkuba. Erre mi van? Mindenki üdvözli a funkciót. Your welcome Apple. És ugyanez az eset mindennel amit átvettek droidról. Nem baj a másolás sőt jót is tesznek ezzel. Tök jól implementálja az Apple ezeket a másolásokat, sok esetben jobban is. De egy ilyenért hőbörögni hogy nekünk nem kell külsős telepítés mikor ki sem próbálta nevetséges ráadásul nem is lenne kötelező. A legtöbb user nem is hallott erről amit az EU akar szerinted őket mennyire érdekli?!
    A kábeles bekezdés pedig másik topik tárgya.

    [ Szerkesztve ]

    .. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz GreenGoblin #94 üzenetére

    "A lehetőség amit EU akar az csak egy opció a vállalkozó kedvűeknek. "

    Ez az, amiben tévedsz.
    Ha szükséged van egy appra, mert mondjuk megszoktad, vagy az ismerőseiddel azon keresztül kommunikálsz vagy akár a munkádhoz használod, majd az egyszerűen eltűnik az Appstore-ból és kapsz helyette egy linket, hogy tessék eztán innen telepíteni, mit tudsz csinálni?
    A többség bezony rányom az igen gombra.
    És persze lehülyézheted őket, hogy hát nem vették figyelembe a biztonsági kockázatokat, de ők meg joggal várják el egy rendszertől, hogy minimalizálja a biztonsági kockázatokat, hogy ne nekik kelljen.
    Az Apple ezt teszi, ami értelem szerűen a user lehetőségeinek korlátozásával jár, de ezt a kompromisszumot az iOS userek százmilliói ismerik és elfogadják a nyilvánvaló előnyei miatt.
    Erre most politikai indíttatásból jogi eszközökkel akarják szétbarmolni a rendszert, mert pár EU bürokrata ezzel próbálja igazolni, hogy egyáltalán van létjogosultsága a milliárdokból fenntartott hivataluknak.

  • sztanozs

    veterán

    válasz Sanya #93 üzenetére

    Androidra meg simán írsz backdoort/RAT-ot a gyári fejlesztőkörnyezeten. iOS-en legalább exploitálni kell hozzá. Kinek hiányzik az, hogy véristvánok github-ról lekapott kódokkal RAT-ot terjesszenek IOS-en is (gondolom a droidosoknak, hogy a szomszéd tehene is dögöljön meg)?

    JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

  • válasz #54625216 #95 üzenetére

    Ez megint hülyeség, ha a felhasználó rá nyom az igen " gombra " az onnantól kezdve az ő felelőssége.

    Amúgy meg miért nem kezdenek bele valamilyen jellegű oktatásba?

    Ugyanis az egy hamis illúziót mutat a felhasználó felé ha elhiszi hogy neki semmit sem kell tennie a biztonsága érdekében.

    Nyilván az a kérdés hogy hogy az oktatás mennyire tudna hatásos lenni.

  • GreenGoblin

    tag

    válasz aprokaroka87 #97 üzenetére

    Ugyanis az egy hamis illúziót mutat a felhasználó felé ha elhiszi hogy neki semmit sem kell tennie a biztonsága érdekében.

    Bakker ezt de jól megfogalmaztad. Teljesen egyetértek veled. Sok ember elhiszi amit a reklámban is mondanak: Privacy is iPhone. De jó lenne ha igaz is lenne.

    .. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz aprokaroka87 #97 üzenetére

    "Ez megint hülyeség, ha a felhasználó rá nyom az igen " gombra " az onnantól kezdve az ő felelőssége."

    Igaz is, a céges rendszergazda is simán adhatna a usereknek admin jogokat, csak legyen egy felugró ablak, amivel lefedezi magát, hogy ha a paraszt az igenre nyom, akkor ő a felelős bármilyen kárért az IT infrastruktúrában. Ha meg a cégvezetés aggódik, majd mindenkit elküldenek oktatásra és téma letudva. :))

    Egy rendszer biztonsága nem felelősség kérdése, mert ha megtörténik a baj, akkor már részletkérdés, hogy kit fenekelünk majd el miatta, a feladat az, hogy lehetőleg meg se történjen.
    A biztonsági döntések nem válthatóak ki jogi nyilatkozatokkal, meg oktatással és hasonló pótcselekvésekkel.
    A biztonsági öv is az utas felelőssége, de ha kötelezővé teszik, akkor pár ezer emberrel kevesebb hal meg az utakon. Ezért nem is mérlegelik, hogy az emberek kezébe adják a döntést, mert konkrétan emberéletek múlnak rajta.

  • GreenGoblin

    tag

    válasz #54625216 #99 üzenetére

    Akkor kérdezem tőled ha minden maradna így ahogy van és nem valósulna meg amit az EU akar (amire elég nagy az esély legyünk őszinték) akkor minden oké és biztonságos?
    Akkor miért van az hogy a rendszer enged telepíteni ilyen YouTube++ meg Spotify++, stb. alkalmazásokat? Csak egy certificate-et kell elfogadni és már fent is van? Ez mennyire biztonságos szerinted? Miért engedi ezt az Apple? Vagy Mac-en is lehet nem storeból telepíteni. Akkor csinálja azt mint a windows s annó és tiltsa le ott is a külső forrásból telepítést. Ha már zárt valami akkor legyen zárt. De tiltsák le azt is hogy memóri kártyát meg egyéb dolgokat lehessen rádugni a telefonra mert azon is lehetnek csuda dolgok. Tiltsa le az adathalászást az appoknál amik figyelem kívűl hagyják a privacy labeleket a stórban. Soroljam még? Lenne értelme? Valószínüleg nem mert meg lenne magyarázva hogy az nem is úgy van.

    .. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

Új hozzászólás Aktív témák