Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Giovan!

    addikt

    válasz Dr. Akula #429 üzenetére

    Mindenki = ti applefanok? Ezen a 3-4 állandó hittérítőn kívül mindenki más senki?

    Már az Epic is Apple fan? Vagy miért hagyták ki a precedensek felsorolásánál a Microsoft elleni pert, ha annyira tökéletes a párhuzam a két per között, és az ő igazukat bizonyítaná ez is?

    Azt félreolvastam, a "volt" kimarad, azt hittem a jelenről beszélsz (hogy minek azt nemtom, de elég sokmindennel vagy így, nem meglepő már). De a visszatekintés se stimmel, a 2000-es 95% és 2010-es 70%-ból 2008-ra igencsak hasraütéssel bemondtál egy 90%-ot, mintha addig stagnált volna, aztán pont ott hirtelen 20%-ot esett volna. Biztos valami brókerbotrány lehetett véletlenül pont akkor, pont arrafelé, hogy így be tud szakani a részesedésük, nem pedig full kamu adat az egész. :DDD Arról nem is beszélve hogy a konzolokat "kifelejtették", pedig azok is számítógépek. Persze akkor nem lett volna meg az előre bemondott 95%. Ha már az Apple telefonokat el kell maszatolni az androidosok közt, akkor itt is minden szirszart bele kell számolni! Nincs kettős mérce!

    Mi a fenéről beszélsz? Még egyszer, a per a 90-es évek végén indult a MS ellen, és 2001-ben zárult le. Ebben az időszakban a teljes OS piacon 90% fölötti volt a részesedése (ha csak a destop OS-eket vesszük, meg még nagyobb volt ez az előny). Ennyi a lényeg, az ellenük indított trösztellenes per idején ezek az állapotok voltak, ezért indult per ellenük. Hogy utána mi történt az az ő perük szemontjából tökéletesen irreleváns, mert gondolom azt azért te sem gondolod komolyan, hogy a jövőbeli események befolyásolhatták a múltbelieket :DDD

    Ja, csak az Androidos rész épp ezért más, mert ott használhatsz saját storent, ezt már leírta Abu az 1. cikkben, azóta se sikerült felfognod...

    Pontosan erről van szó, hogy nincs kényszerítve senki, hogy olyan okostelefont használjon, ahol nem használhat alternatív store-t. Neked ezt nem sikerül felfognod, pedig tök egyszerű. Gondolom te is droidot használsz, szóval nem voltál rákényszerítve, hogy akaratod ellenére iPhone-t vegyél, ahol be kell tartanod az Apple szabályait.

    Szar ügy amikor a fagyi visszanyal, és viszontlátod a saját "érvelésedet"? Hát pont ez a cél, hogy végre észrevedd már mekkora baromságokat toltok itt fullban. Az Applenél semmi se számít, mert az a kis házikedvenc, az MS-nél meg minden, mert azt meg fújolni kell. Vagy mindent beleszámolunk a piacba, vagy semmit, de azt egyformán!

    Az, hogy nem tudsz racionálisan érvelni, az nem "visszanyal a fagyi", mert én veled normálisan társalgok, nem kiragadot részletekre reagálok. Hogy te erre képtelen vagy az én irányomban, az kettőnk közül egyedül téged minősít.

    A MS-nál a bíróság is a teljes desktop OS piacot vette alapul, lásd a pert (én azért írtam az összes OS-t, mert még szélesebb kontextusba helyezve az ügyet is elképesztő, 90%-os tÚlsúlya volt a MS-nak). Még mindig nem vagy hajlandó felfogni, hogy nem az volt a gond, hogy a "Windows piacon" 100%-os volt a részesedése a Windowsnak, hanem az, hogy a desktop OS piacot (azt amin a termékükkel versenyeztek) is teljesen leuralták, és ezzel az átlag usert is kényszerhelyzetbe hozták. Lásd az ítéletet, amiben ezt konkrétan ki is mondják:

    Judge Thomas Penfield Jackson issued his findings of fact on November 5, 1999, which stated that Microsoft's dominance of the x86-based personal computer operating systems market constituted a monopoly, and that Microsoft had taken actions to crush threats to that monopoly, including Apple, Java, Netscape, Lotus Software, RealNetworks, Linux, and others.[5

    De ilyesmiről nincs szó az iOS esetén, mert azon a piacon ahol ők versenyeznek az iOS-el, vagyis a mobil OS-ek piacán, csak 50%-on állnak még az USA-ban is, és nem lehet azt mondani, hogy teljesen leuralták volna ezt a piacot, és hogy kényszerhelyzetben lenne az átlag user.
    Még egyszer, nem véletlen hogy nem erre hivatkozik az Epic a bíróságon, rendkívül minimális erőfeszítéssel szét lehet szedni ezt az összehasonlítást. Persze ennek belátáshoz nem ártana túllépni a "fújapplemostjólmegkapják" hittételen, és kissé racionálisabban közelíteni a témához.

    [ Szerkesztve ]

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

Új hozzászólás Aktív témák