Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz #54625216 #24 üzenetére

    Nem hiszem, hogy a kulsos streamszolgaltatok nyitni akarnak az Apple fele, foleg ha az Apple le akarja oket is huzni.

    Most minden stream szolgatlato sajat laban akar megallni, sajat exclusive tartalmakkal. Azon mulik az egesz, hogy mennyit er meg az iPhone/iPad kompatibilis app nekik. Ha van egy jo webes appjuk, nem sokat tud kiszedni beloluk az Apple, mert a bongeszon keresztul eleg nehez lenne megtartani a HTML5, JS kompatibilitast, de alatenni a webes lejatszoknak. Mondjuk a Stadia ellen megoldottak ezt, amihez eleg egy Chrome. Talan a bongeszoben futo videostreamek GPU gyorsitasaval manipulalnak. Ez talan az egyetlen szurke terulet ahol meg alatehetnek mas bongeszoknek, meg idegen stream szolgaltatoknak. Ezert is a Safari az egyeduralkodo iOS-en. Az hozzafer a hardverhez teljesen, mig a Chrome, Firefox nem. Ideje lenne ebben az iranyban is lepni, foleg hogy anno az MS-t azert iteltek el, mert mashogy kezelte a kulsos bongeszoket.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz #54625216 #26 üzenetére

    Nekem ebből nem jön ki teljesen a matek, hogy lenne ez spórolás. Ha TV+-on fizetsz elő a Disney-re, akkor az nem lehet olcsóbb, mintha külön előfizetnél, mert még az Apple is le akarja venni a kis (30%?) hasznát majd, szóval az a helyzet lesz, mint amiért most pereskednek vele, hogy ha App Store-ban fizetsz elő szolgáltatásokra, akkor drágábbak, mintha a szolgáltató saját felületén tennéd.
    Amúgy meg mondjuk ha tényleg csak és kizárólag a Mandalorian (vagy egy darab) sorozat érdekel D+-ról, akkor még oké az 5$-os ár, de ha már kettő, akkor már kezd rezegni a léc, ilyen árazással meg háromnál eleve nem éri meg, mert 15-ért megkapod az egész D+-t mindenestől.

    Szeretném én amúgy, ha mondjuk valami kereszt-licenc megállapodással egyenlítődne ki a piac, hogy mondjuk előfizetsz D+-ra, és ha az alap havidíj helyett mondjuk 1,5-2x áron kéred, akkor megkapod mellé a többi szolgáltatót is, úgy még megérné, aztán majd egymás között nézettség alapon elszámolnak. De az, hogy még egy fél előfizetés áráért megnézhetek a másik egy darab szolgáltatótól egy darab cuccot, szerintem nem jó üzlet.

    [ Szerkesztve ]

  • #16820480

    törölt tag

    válasz #54625216 #29 üzenetére

    Az a része nem jön nekem ki, hogy vajon hányan fogják egy havi előfizetési díj harmadát-felét kifizetni egy sorozatért vagy filmért, csak hogy TV+ alatt nézhessék meg. Szerintem ennek nincs nagy realitása, és egyelőre nem is túl csalogató a TV+, vagy hát ami láttam belőle fanboyok is inkább azért használják, mert most vettek új szifont és járt mellé, ahogy a News is hasonlóan döcög csak. Ha lesz elég balek, aki kiad annyi pénzt egy-egy filmért/sorozatért, akkor működhet persze az, amit vázoltál.

    A játék bizniszhez nem annyira hasonlítanám, mert ott kicsit más a beszerzési lánc. Ha mondjuk EA játékokat csak Origin (vagy hogy hívják) alatt lehetne venni, és így tovább, akkor más lenne a helyzet, de mivel nem ez van, így a saját boltok/platformok futtatása elég elvetélt ötlet, a gyűjtőplatformok jobban mennek.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz #54625216 #32 üzenetére

    Igen, ha pontosan csak egy dolog érdekel a másik platformról, akkor még megérheti az 5$, de ha már mondjuk kettő, akkor kezd véleményes lenni. Illetve inkább úgy mondom, hogy akkor már kezd előjönni az, hogy miért nem inkább arra fizetnél elő az ATV helyett, ha az ATV nem nyújt önmagában sok/semennyi önálló tartalmat? (Tudom, hogy nyújt, várom is eléggé az Alapítványt, de itt most a kérdés, hogy mennyire érdekelnek az ATV-s tartalmak vs. a többi szolgáltató tartalmai)
    Az 5$ szerintem elég jó tipp, nem hiszem, hogy annál olcsóbb lenne nagyon, yt-on is a veddmeg tartalmak kb ilyen 4.99-5.99$ körüli áron mennek.
    Meglátjuk majd hogy csinálják, de nekem eddig nem tűnik túl vonzónak. Az lenne vonzó gyűjtőplatform, ha mondjuk az alap 15$ havidíj helyett mondjuk 20-25-ért nézhetném őket, és az összes többit is. Aki ezt meglépi, az nyeri nálam a háborút :K De aztán ez csak én vagyok...

    moleculez: Pedig mekkora üzlet lenne a havidíjért nézni a tévé-gyógyítót ;] Nézz bele a faceID-ba és meggyógyulsz!

  • #16820480

    törölt tag

    válasz #54625216 #35 üzenetére

    Ezt majd meglátjuk, hogy mennyi szereplője lesz a piacnak, mert h csak 4-5 marad, akkor nem feltétlen tud majd megélni egy ilyen gyűjtő. A tévécsatornáknak nem hinném, hogy működőképes lehet a streaming, még a gigászok is szenvednek vele, mint a Comcast meg Warner Media (még ha ott van nekik az HBO Go, de 4K-t nem szolgáltatnak), de egy RTL Klub meg hasonlók hova streameljen...?

    Illetve azt se felejtsd el, hogy jól hangzik a hatalmas user bázisa az Apple-nek, de például egy jelentős részük kínában van, ami eleve kizárja ezeket a tartalmakat (vagy jelentősen korlátozza), illetve még egy jelentős részük megveszi magát a hardvert valahogy hitelből vagy előfizetéssel, mert rá van kattanva, de nem lesz rendszeresen pár dollárja az ilyenekre már.

Új hozzászólás Aktív témák