Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz GeryFlash #11 üzenetére

    Szerintem az pénzre gondolt, hogy hány dollár marad az AMD zsebében, ha pasztáz... Szerintem ezt senki nem tudja megmondani,
    valszeg a paszta árát még elég jól meg lehetne tippelni, meg a forrasztáshoz az anyagot, de azt a gépet, ami a gyártásnál lepasztázza és felragasztja a kupakot, valamint amelyik felrakja és forrasztja a kupakot...hát azt nehéz lenne beárazni.
    A bérgyártó is biztos, hogy 100%-ban áthárít minden költséget.
    A forrasztásnál szerintem ki is nyírnak egy kisebb mennyiségű hibátlanra gyártott chipet is. Aztán lehet, hogy pasztásnál is inkább kidobják az egészet, ha valamiért szarul kell a kupak.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz Norman M249 #54 üzenetére

    Inkább azokat érinti, akik folyékony nitrogénnel extrém tuningolnak, vagy vízzel, léggel, de ahhoz mérten extrém értékekkel tuningolnak.
    Ha nem K-s a proci és jár mellé egy gyári cooler, akkor az pasztásan rendben üzemel. Persze be lehet zárni olyan zárt házba, meg lehet a szobában olyan hőmérséklet, hogy ez ne legyen igaz, de normál körülmények között ez rendben van.

    A K-s procinál ott jön ki a hátrány, hogy nagyobb, jobb cooler kell, ami plusz pénz. Itt lehet egy háttéralku a cooler gyártóival, hogy legyen értelme a gyárinál nagyobb coolert tenni rá, ami nekik több bevétel. (a core i szériával nagyon bejött az a szemlélet, hogy, ha non-K, akkor bőven elég rá az a kis fos gyári cooler, i5-ig még a hang miatt sem volt sok értelme egy hőtoronynak.) Ugyanígy a foglalatok cseréje is, hogy az alaplapgyártók egy kicsivel több lapot tudjanak eladni. (egyébként, ha nem lenne más a foglalat, alaplapot akkor is cserélnénk, mert különben még mindig SD ram lenne, IDE csatlakozó, PS/2, stb. USB 1,2,3-nál SATA 1,2,3-nál PCI-E 2.0-nál, HDMI-nél, stb. pár évente cserélnénk a procicserével együtt.)

    Az szerintem magát a procit nem akarják vagy nem tudják a pasztával avultatni. Tudtommal a procik 100 évet is kibírnának, ritkán mennek tönkre, ált. user error miatt. A kupak alatti paszta nem igazán szárad be, az első pasztás procik is tökéletesen működnek ebből a szempontból. A gond a kupak tetejére kent pasztával szokott lenni, azt időnként újra kell húzni, és ezt sokan nem teszik meg. Ettől szokott felkúszni a hőmérséklet, valamint, hogy a por eltömíti a hűtő lamelláit.
    Ha az lenne a cél, ahogy írod, akkor szarul dolgoznak, mert bármilyen szar pasztát is kennek a procikra, a kupak alatt valamiért nem szárad be. 100 év alatt lehet, de igazából 10 év után a legtöbb proci működőképesen megy a szekrénybe, szemétbe. Elenyésző mennyiségben használnak 10-20 éves procikat. Nézd vissza, hogy mik voltak 20 éve, azok ma már ritkaság számba mennek.
    Ennél sokkal szarabbul kellene összerakniuk, hogy 3-8 év alatt beton száraz legyen a kupak alatti paszta.
    Aztán még mindig lenne, hogy leszeded, és újrapasztázod fillérekből. Biztos vagyok benne, hogy garancia nélkül pár ezer ft-ért ráállnának a pc boltok, szervízek, ha ez valós probléma lenne. Úgy pedig az Intel nem érné el, hogy sűrűbben cserélj.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz Norman M249 #56 üzenetére

    Ha nem cserélek lapot, akkor SATA2-m lenne, akkor az SSD csak 300MB/s-et tudna, és a 4x1GB DDR2 helyett be kellett volna szereznem 8GB DDR2-t, ha a P5B-be belement volna a G4600.
    Ergó mindenképp cseréltem volna alaplapot a procival, és akkor már adja magát a DDR4-es ram is.
    A DDR3-as SATA3-as korszakot így is kihagytam a saját célra használt gépnél.
    A P5B 10 éves. Akár hogy számolom 2007 után 2012 körül érdemes lett volna lapot cserélnem. Az SSD-met fogta is a SATA2. 2017-ben pedig erre a lapra cserélni.
    És ez egy extrém példa, a fórumon ennél szinte mindenki gyakrabban cserélt volna, és ezt úgy számolhatod, mintha az összes core i generáció LGA775-ös lenne, hogy a 10 év álljon.
    Még ha olyan szinten nyomja az ember, hogy volt neki 2000-es, 3000-es, 4000-es. A franc sem használna P5B-t i7-7700K-val.

    Rövid távon pedig azért nincs sok értelme, mert a megvett proci után 2-3 generációval érdemes cserélni, és addigra megéri az alaplap csere is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák