Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tyrel

    őstag

    válasz [CS]Blade2 #14 üzenetére

    Én tanúsíthatom hogy a hibásan pasztázott darabokat is eladják, Egy 3570K-val nagyon sokat szívtam e miatt.

    Ha véletlen pont akkor fogyott ki a paszta vagy a kupakragasztó a gépből, vagy bármi más okból elakadt, az épp akkor készülő proci hűtése még az átlagos-pasztás-rossz-nál is sokkal rosszabb lesz.
    És eladják!

    Anno egy haverral egyszerre vettünk új gépet, mindketten 3570K-val, de a körítés más volt. Az enyém a kezdetektől fogva mindig jóval melegebb volt mint az övé és nem értettem miért. A feszültséggel játszottam nagyon sokat, de nem segített. Aztán vettem egy új processzorhűtőt, az sem segített. Erre rá vettem egy új házat is, mondván biztos túl meleg van körülötte és az a baj, az sem segített. Már az őrületbe kergetett ez az ipari hulladék, hogy játszás közben mindig 80°C környékén ugrál és üvölt rajta a hűtő mint a veszett fene, amikor aztán Pioneer mester jóvoltából delidelve lett a CPU, és kapott CLU-t az Intel paszta helyett.
    Azóta gyakorlatilag dísznek van a CPU hűtőn a ventillátor (4-500 rpm-en járogat), pedig 4,4 GHz-re lett húzva.

    Pioneer elmondása szerint egyébként eredendően nem a pasztázása volt az enyémnek elrontva, hanem a kupak felragasztása - túl sok ragasztót kapott és ettől magasabbra került az IHS a kelleténél, de ez kívülről nem igazán látszott...
    És ezt így, szemrebbenés nélkül, ilyen szarul eladta az Intel, ráadásul K-s processzornak. "Lóf..t nem ér a hűtése de húzzad csak paraszt!"

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • Norman M249

    tag

    válasz [CS]Blade2 #55 üzenetére

    Nem tudom, de láttam már olyan pasztát proci alatt (kupak fölött) ,amit szó szerint le kelett vakarni, mert úgy felkeményedett. Akkor mi lehet egy sokkal intenzívebb hőmérséklet differenciának kitett, silány minőségű, közvetlenül a magok fölött és a kupak alatt lévő pasztával? Sok jót nem jósolnék nekik. Bevallom nem volt eddig pasztás procim és lehet én reagálom túl,de ettől függetlenül talán használhatnának valami jobb minőségű pasztát is, ami nagy valószínűséggel még mindig olcsóbb mint a forrasz, de még mindig hatékonyabb mint az a lekvár ami alattuk van. Nem? Q9550-ről váltottam ryzenre (szerettem azt a konfigot, éppen egy fórumtárs használja remélem azóta is nagy megelégedéssel! ), nem bántam meg, de a 3k paszta az már anno sem tetszett. 2k-ra azért nem váltottam, mert még bőven elég volt az akkori rendszer is. quad előtt szinte csak AMD-m volt, sőt 5x86 133mhz-el kezdtem anno, bár akkor még lövésem se nagyon volt a gyártókkal kapcsolatban :) 94-95 környéke! :)

    Viszont azzal a szemét lépéssel simán eléri (legalább is sok esetben) , hogy szándékosan ráderölteti a lapcserét mindenféle mondvacsinált okok miatt... Na! Menjenek már a pék lapátjára....

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák