Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tyrel

    őstag

    Szerintem ez így tök logikus, nem is értem hogy a kéknek miért nem az?!

    A Mainstream piacon ahol számít az árban 5$ is, ott lehet spórolni és pasztázni, az Enthusiast piacon ahol meg előtérbe kerül a teljesítmény vagy épp a hangerő (hűthetőség) az árral szemben, oda kell a forrasztás. Tiszta sor.

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz [CS]Blade2 #14 üzenetére

    Én tanúsíthatom hogy a hibásan pasztázott darabokat is eladják, Egy 3570K-val nagyon sokat szívtam e miatt.

    Ha véletlen pont akkor fogyott ki a paszta vagy a kupakragasztó a gépből, vagy bármi más okból elakadt, az épp akkor készülő proci hűtése még az átlagos-pasztás-rossz-nál is sokkal rosszabb lesz.
    És eladják!

    Anno egy haverral egyszerre vettünk új gépet, mindketten 3570K-val, de a körítés más volt. Az enyém a kezdetektől fogva mindig jóval melegebb volt mint az övé és nem értettem miért. A feszültséggel játszottam nagyon sokat, de nem segített. Aztán vettem egy új processzorhűtőt, az sem segített. Erre rá vettem egy új házat is, mondván biztos túl meleg van körülötte és az a baj, az sem segített. Már az őrületbe kergetett ez az ipari hulladék, hogy játszás közben mindig 80°C környékén ugrál és üvölt rajta a hűtő mint a veszett fene, amikor aztán Pioneer mester jóvoltából delidelve lett a CPU, és kapott CLU-t az Intel paszta helyett.
    Azóta gyakorlatilag dísznek van a CPU hűtőn a ventillátor (4-500 rpm-en járogat), pedig 4,4 GHz-re lett húzva.

    Pioneer elmondása szerint egyébként eredendően nem a pasztázása volt az enyémnek elrontva, hanem a kupak felragasztása - túl sok ragasztót kapott és ettől magasabbra került az IHS a kelleténél, de ez kívülről nem igazán látszott...
    És ezt így, szemrebbenés nélkül, ilyen szarul eladta az Intel, ráadásul K-s processzornak. "Lóf..t nem ér a hűtése de húzzad csak paraszt!"

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz Norman M249 #51 üzenetére

    Én annyira megorroltam e miatt az Intelre, hogy már tűkön ülve várom a Ryzen 2-t, pedig 486-os volt az első PC-m, majd egy (ha jól emlékszem) 233-as MMX Cerka az első igazi Intel procim, s azóta végig zsinórban csak Intel volt, akkor is amikor gyengébbek voltak az AMD-nél.

    De ezzel nagyon betették a kaput, rettentően kiakadtam rajta, hogy kifizeti az ember a felárat duplán, egyszer a Z-s alaplapért, aztán a K-s processzorért amit egyébként is aranyáron mérnek, és sz*rt kap.
    Igenis egy ekkora cégnek, minimum a felsőbb kategóriás termékein (de leginkább az összesen!) legyen olyan minőségellenőrzése ami az enyémhez hasonlóan elb*szott processzorokat kiszűri. :(((

    És akkor ezt még tetézték azzal, hogy lassan már évente "új" socket jön ki, meg hogy az újabb prociknál nem publikálják a Turbo órajeleket, hogy el tudják passzolni a rosszabb darabokat is, újfent a vevő kárára... Ahogy a Spectre / Meltdown sebezhetőség javítását kezelik, az is egy vicc a vállalat méretéhez és "nívójához" viszonyítva... Áh, nevetséges.

    Én is "elvakult Intel fanboy" voltam, de hülye azért nem. Csak kizárólag maguknak köszönhetik, hogy megutáltam őket, az AMD-nek a világon semmi köze nem volt hozzá azon kívül, hogy vééééégre van alternatíva a személyükben.

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

Új hozzászólás Aktív témák