Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tomcat78

    őstag

    válasz dabadab #28 üzenetére

    Most a jézusmáriára gondolsz? Abban semmi kérdés nem volt, csak megint bele száltál valamibe, ami szerinted nem elképzelhető. Te ezt alá támasztottad bármilyen ténnyel?
    Nem az oltás ellen rugózok, hanem az oktalan oltsunk mindenkit, ha kell, ha nem b@ssza a csőröm.
    Mégis milyen plusz védelmet? Hány immunrendszerünk van? Mert tudtommal csak egy, és az oltás pont azt a reakciót hivatott elérni, amit normál esetben az emberek java simán produkál oltás nélkül is. De értékelem, hogy próbálsz konstruktívan kommunikálni. Komolyan. Bár kétlem, hogy valaha is egyet fogunk érteni a konkrét kérdésben, de ez másodlagos. Mivel semmiről nem akarlak meggyőzni.
    Miért? Annak mi értelme van, hogy oltassam magam, mikor igazolhatóan semmi szükségem rá? Egy apróság fölött átsiklottál: Én nem feltétlen hagynám meg ezt a döntést az emberek kezében! De szigorúan azzal a kitétellel, hogy csak azokat oltsák, akiknek a szervezete máshogy ezzel nem képes megküzdeni. És csak, hogy számosítsuk: ha megnézed, hogy a járvány kitörése óta mennyien fertőződtek, mennyien haltak meg, illetve mennyien gyógyultak meg mindenféle segítség nélkül, akkor azt hiszem nem kell magyarázni, hogy van létjogosultsága az oltásnak, de messze nem indokolt orrba-szájba oltogatni mindenkit. Mert ugye az valami vicc akar lenni, hogy csakazótás, amikor az emberek döntő hányadán úgy megy keresztül, hogy maximum egy tesztből tudja meg, hogy egyáltalán volt bármi köze a vírushoz. Tudod mikor lenne ennek értelme szerintem? Ha az oltás valóban védettséget ( értsd jól: nem tudod elkapni, hordozni, stb) adna! De amíg ott tartunk, hogy az orvosok sem tudják megmondani, hogy melyik variáns, melyik mutáns verziójára hogyan reagál egy oltott ember, addig csak szélmalom harcot vívunk. Pláne a kiagyalt oltás sorrendekkel, mert ez ezért jó, az azért nem, meg erre ezt a koktélt, stb. Szép új világ. Mi lesz a vége? Napi oltás? Oltás reggel-délben-este? Mert nekem erősen úgy tűnik, hogy a virológusok is csak futnak egy probléma után. Oltva sem lett kevesebb a regisztrált fertőzött, mint oltás nélkül. Ha azt elfogadom fentartások nélkül, hogy esetleg kevesebben haltak meg oltottak, ez még akkor is siralmas. Arról nem beszélve, hogy maga a bármilyen formájú immunitás nem lesz soha teljes megoldás, amíg teljesen szabadon rohangál mindenki. És ugye azt már sikerül leírnom néhányszor, hogy az oltás, mint jelenség nagyon sok embernél a szabadság szinonímája lett. És EZT nem szabadna hagyni! Nem oltás ellenes vagyok, hanem azt mondom, hogy az oltás önmagában kevés. És ez igaz azokra is, akik oltás nélkül járnak bárhová, ha kell, ha nem. Mert arról van szó, hogy egyenlőre még mindig fertőződhet és fertőzhet bárki! Nem látszat kampányok kellenének, hanem arra buzdítani/ kötelezni az embereket, hogy mondjuk x ideig sehová. Annak hamarabb lenne látszata. De ugye az emberiség kapzsi.... És miért ne húzna hasznot még egy vírusból is?

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

Új hozzászólás Aktív témák