Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Polarstar #15 üzenetére

    Bár én is nemmel szavaztam, azért egy kis adalék...

    "A netes rendszerek törhetők"

    Amikor először törtek be hozzám a bejárati ajtón keresztül, akkor a helyszínelő mondta, hogy nézzek körül a tömbházunkban, vagy bemondásra elhihetem, hogy a házak messze túlnyomó többségébe egy 8 általánost se végzett ember ~10-30 másodperc alatt jut be. A legtöbb "biztonsági" ajtó, műanyag sz@r, az egyetlen dolog ami a külső kilincs lenyomását akadályozza, az a zár. A burkolat lefeszítése 3 másodperc, a zár eltörése kb 2 másodperc. Lenyomja a kilincset, és bent van. De elviszik a priusokat egy pillanat alatt odb csatin keresztül ha nincs utólag levédve, ez is tény. Egy rendes ajtó, ablakon fólia vagy rács, bent rendes riasztó üvegtörés érzékeléssel -is- nélkül igazából pont annyira vagy jobban törhető egy random ház így is, úgy is.

    Ettől függetlenül -meg a 2 betörés után- kizárt, hogy ilyesmire vevő legyek. Anyáméknak is csak azért van kulcsuk, mert a jelenlegi ajtón ha kimegyek és reflex szerűen felhúzom a kilincset, asszony meg nincs otthon, akkor sétálhatok be melóhelyre a pótkulcsért ;]

Új hozzászólás Aktív témák