Új hozzászólás Aktív témák

  • imibogyo

    veterán

    válasz Desy #65 üzenetére

    Ha valaki "írás előtt" megértené a cikk lényegét, hogy például nem akárki juthat egy ilyen lehetőséghez vagy az elektronikus aláírás és könyvelés lényegét ... [úgy mint elektronikus kulcs tehát a nyitás és zárás ideje és folyamata is digitálisan könyvelt és az elektronikus jelet a kézbesítő a nála levő elektronikus kütyüre kapja - ha nincs áram és lemerült a szünetmentesítő, nem jut be nem tudja elvégezni a feladatát de amúgy is tulajdonosi érdek a fenntartás] venné, akkor esetleg más, kicsit elfogadottabb gondolat születhetne.
    Írás előtt azt is meg lehetne érteni (ha már ilyen magas lóról szólunk egymáshoz :U ), hogy a legtöbb elektronikus (védelmi, riasztási, manipulációs (zár)) rendszer bizony támadható, sőt sok esetben nagyon könnyen becsapható, feltörhető. Hát még jó, hogy a legtöbben szkeptikusak...

    akkor esetleg más, kicsit elfogadottabb gondolat születhetne. Akár az, hogy érti neki bizony ilyen nem lesz...
    De hát a legtöbben pont ezt írták le... Én is... Akkor meg milyen más elfogadottabb gondolat megszületésére vársz? :U

    vagy az anyagi lehetőségei keményen korlátozottak egy ilyen átfogó rendszer kiépítéséhez. :P
    Anyagi irányba elterelni a dolgot meg butaság szerintem (még ha biztosan lesznek/vannak ilyenek is). Mert ma már egy alap "Smart" rendszer kiépítése nem túl nagy feladat és a vesénket sem kell eladni érte. Nekem már most van egy nagyon komolyan kiépített kamerás, riasztós, lényegében majdnem teljesen távirányítható otthonom (és abszolút nem keresek valami jól vidéki közalkalmazottként), ettől függetlenül nem akarom még az esélyét sem megadni annak, hogy ebbe a rendszerbe valaki kívülről szóljon bele...

    Titkolni valóm sincs és a lakókörnyezetem sem korlátoz az ég egy adta világon semmiben. Pusztán csak szeretek minden téren ami az otthonomat érinti én irányítani. Majd ha jön a futár, akkor megcsörget és én majd jól beengedem egy egyszerű "telefonálással", minek nekem ehhez az Amazon, vagy bárki más közreműködése? Ha már egyszer arra adom/adtam a fejem, hogy ilyen rendszert építek ki, akkor miért is szeretném, hogy azt más is tudja "vezérelni", amikor egy 1 perces hívással ugyanez elérhető? Ő megcsörget, én rálesek kamerán a szitura és ha kell, akkor egy gombnyomással beengedem az udvarba, vagy akár a házba...

    Én alapvetően egyébként, mint látható nem feltétlenül a "távbeengedés" ellen vagyok, hanem az ellen, hogy ehhez miért kellene nekem az Amazon, vagy bárki más, ha már egyszer úgyis belerakom a pénzt a rendszer kiépítésébe.

Új hozzászólás Aktív témák