Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    Az írás címe félrevezető. Nem maszkokat, hanem arcpajzsokat nyomtatnak. Használható maszkot nem lehet nyomtatni 3d nyomtatóval, mert nem illeszkedik az eredmény az arcra, s mikro rések is vannak a technológiából adódóan . De látom az Alza oldalán is keverik a maszkokat és pántokat...

    Idézet az oldalukról [link]

    Kit keresünk
    Olyan embereket, akiknek van tapasztalatuk 3D nyomtatással, van idejük a maszkokat elkészíteni és hajlandóak erre időt és pénzt szánni az alapanyagra ˙(az Alza.hu -10% árengedményt ad a saját maga által forgalmazott alapanyagokra).

    Folyamat
    Miután jelentkeztél emailben az arcpajzs@alza.hu email címen, felvesszük veled a kapcsolatot, megbeszélünk egy időpontot egy személyes találkozásra a Róbert Károly krt. 54 -58. sz. alatti Bemutatótermünkbe. A címen egy kollégánk pár keresztkérdéssel leellenőrzi hozzáértésed, majd 50 000,- Ft befizetése után átadjuk az eszközöket. Otthon üzembe helyezed, majd elkezded gyártani a pajzsokat és csatlakozol az FB csoportunkhoz. Kérlek, hetente legalább 20 darab pajzsot készíts el, de 40 darab is elérhető. Hetente a kész pajzsokat add át a legközelebb lévő egészségügyi létesítménynek, vagy felajánlhatod itt: https://segitunkegymasnak.hu/

    Amennyiben már nem lesz szükség további arcpajzsra, vagy a 3 hónap elteltével, hozdd el az eszközöket a Bemutatótermünkbe, és mi visszaadjuk a befizetett összeget, ám, ha úgy döntesz, hogy megtartod, a weboldalunkon feltüntetett alapárból -20% levonásával, és a különbözet befizetésével, megtarthatod az eszközt.

    Sokan meglovagolják a helyzetet és mivel a többség nem érti, hogy mire képes és mire alkalmas a 3d nyomtatás, így azt hiszik az valami csoda dolog, mint a star trek replikátor. Nem, ez nem így működik. De reklámkampánynak és drága műanyagtekercsek eladásának jó sztori.

    Egyébként az arcpajzsnak is csak az egyik alkatrészét lehet így kinyomtatni. Kell még hozzá továbbá megfelelő rugalmas szalag, valamint az átlátszó lap az elejére. Használat előtt pedig megfelelő sterilizálásra van szükség, amit otthoni körülmények közt nem lehet megcsinálni. Műanyagból sem mindegy mit használnak, legalább petg kell, sima pla nem jó, mert nem bírja ki a sterilizálást. És használat előtt is sterilizálni kell.

    Nekem is bedobta némelyik kollégám, hogy juj miért nem kezdek nyomtatni ilyesmit mert biztos szükség van rá. Egyrészt, ahogyan írtam, maszkot nem lehet vele gyártani. Amiket a neten mutogatnak, azok nem megfelelőek, nem zárnak jól. Jól záró maszkhoz más alapanyagok is kellenek pluszban, ami nem áll otthon rendelkezésre. Egy sima vászonból varrt maszk is jobb a mindenféle műanyag maszknál, plusz valami szűrő is kéne beléjük.

    A fejpántok készítésénél pedig nyomtató farmon érdemes foglalkozni, ahol egy helyen tudnak nagy mennyiségben gyártani. Mert, ha 100 ember 100 helyen csinál fejenként néhány darabot, akkor 100 ember fog les-fel járkálni, s terjeszteni a fertőzést, ahelyett, hogy otthon maradna. Értem én, hogy sokan tenni akarnak, de ezt nem így kell.

    Értem én, hogy sokan most azt hiszik, jaj csak rontom itt a hangulatot. De maradjunk már a realitások talaján. Itt egy linus tech tipses videó, hogy ők kanadában 33 nyomtatóval már egészen jól tudnak segíteni, de ők is egy logisztikai szervezőnek adják tovább az eredményt, akik képesek utána megfelelően kezelni őket.
    Linus Tech Tips - 3D Printing 300 Face Shields… PER DAY
    Persze ők ingyen nyomtatóval és ingyen petg-vel csinálják. Szerepel benne Josef Prusa is, aki az otthoni 3d nyomtatás egyik meghatározó alakja, aki elmagyaráz pár dolgot a miért és hogyan kapcsán.

    Ha kevés a kórházi maszk, azt sajnos nem pótolhatják az arcpajzsok sem. Ráadásul itthoni face csoportban (weblapjuk) már hetekkel ezelőtt is volt szó róla, hogy beindul fröccsöntős gyártás. Hol vannak ezek azóta? Egyáltalán kell -e arcpajzs fejpánt, mert azokból nem kell sok, nem fogyóeszköz. Nincs információ. Egyébként amikor olvastam őket, ott is volt kavar és naponta variáltak a fejpánttal, így a korábban vágott plexik nem illettek már rá...
    Nekem úgy tűnik, hogy egyéni, kétes minőségű és eljuttathatóságú pánt helyett a megfelelő gépparkkal és gyártási kapacitással rendelkező, szervezett gyártást pénzzel támogatnom sokkal többet segíthet. Itt egy blogpost, ahol először találkoztam velük.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz azbest #3 üzenetére

    A facen szervezett magyar "3D nyomtatás a koronavírus ellen! - Önkéntes csoport" védőeszköz gyártás és logisztika kapcsán még tények riport is volt nemrég [link]

    Úgy látom, hogy már egyszerűbb, vágással készíthető pajzsokat is terveztek és gyártanak.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz Braddock #6 üzenetére

    Ha igazán segíteni akarnak és nem csak reklámozni, akkor nem személyes megjelenést kérnek hozzá kijárási korlátozás ideje alatt.

    Ha már mindenképp vásárlásra szeretnének ösztönözni, akkor mennyivel jobban venné ki magát, ha mondjuk két tekercs ingyen petg anyagot adnának azoknak a nyomtató megrendelőnek, akik vállalják, hogy abból fejpántot nyomtatnak és átadják valamelyik ezzel foglalkozó csoportnak. Vagy eleve a csoportot támogatnák anyaggal. Vagy fél milliméteres vastagságú polietilén fóliát segítenének beszerezni a csoportnak, amiből "egy stancgépen egy nap alatt elő tudnak állítani 5000 arcpajzsot." [link] rtl riport [link]

    Jelenleg lényegében 20% kedvezményt kínálnak a nyomtató árából (15 eft) majd 3 hónap múlva, ha valaki ezt vállalja. De ehhez utazgatni kell és az anyagot is meg kell venni.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz Pro Koryak #9 üzenetére

    Nincs mindenkinek otthon furgon. A sterilizáláshoz nincs megfelelő felszerelés, anyagok. Mindenki egyenként hívogatja a neki szimpatikus kórházat, hogy kell-e fejpánt? Vagy kéretlenül odaállít? Mindenki egyenként mászkál, hogy elvigye?

    Oda kell a segítség, ahol el is fogadják. Plusz olyan segítség kell, amire valóban szükségük van. Egy kapcsolattartóval egyszerűbb egyeztetni, mint 100 lelkes, de fogalmatlan emberrel. Például a linkelt csoportnál egyeztettek arról, hogy milyen legyen a védőpajzs és aszerint módosították a formáját, hogy a fület is védje. Plusz a begyűjtéshez is van emberük, járművük.

    Hiába dúl a tettvágy annyi emberben, ha jobban hátráltatják az egyéni akciójukkal az egészségügyet, mintha szervezett formában teszik. Ésszel kell csinálni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák