Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gejzanet

    tag

    válasz Psych0 #4 üzenetére

    lehet ez a fpga lényege. és mivel a vhdl nagyon hasonlo az c++-hoz persze csak elveiben. simán lehetne olyan forditót csinálni ami a kód egy részed fpga-ra forditja akár 100x-osára is nöhetne a pc-k teljesitménye.

  • Maverick14

    tag

    válasz Psych0 #4 üzenetére

    Elvileg bármilyen programnyelvből lehet áramkört szintetizálni a Turing-Church tézis alapján.
    Az FPGA-k programozhatósága miatt pontosan fordítva érdemes gondolkodni. Nem általános célú magok sokaságát, hanem a legszámításigényesebb funkciókhoz specializált műveletvégző egységeket érdemes megvalósítani. Ideális esetben az architektúrát szabod a feladathoz és nem a feladatot az architektúrához.
    Jelenleg is vannak már olyan kereskedelmi forgalomban kapható programok (pl. Calypto Catapult C, AutoESL AutoPilot (őket másfél éve vásárolta fel a Xilinx)) amik natív ANSI C kódból tudnak áramkört generálni. A probléma az hogy pl. egy néhány műveletet tartalmazó sima for ciklust is nagyon sokféleképpen le lehet képezni egy áramkörre. Attól függően, hogy mekkora a rendelkezésre álló felület, mekkora áteresztőképességgel és mekkora késleltetéssel dolgozhat a rendszer.
    Az OpenCL abban segít, hogy a programozó explicite meg tudja adni, mik azok a kernelek amik párhuzamosan futhatnak. A fordító ez alapján automatikusan legenerál egy architektúrát a kernelhez. A másik előny, hogy elvileg ugyanaz a kód fordulhat APU-ra is.
    Mindkét FPGA-s cég dolgozik általános célú processzor és FPGA integrálásán. Az ARM Cortex-A9 MPCore magra építenek az Altera-nál az Arria V SoC és Cyclone V SoC a Xilinx-nél a Zynq sorozatban. Jelenleg úgy tűnik a Xilinx picit előrébb jár ebben, mert ES chip-ek már vannak és augusztustól elérhetők lesznek Zynq-es fejlesztőkártyák.

    My other car is an F-14 Tomcat!

Új hozzászólás Aktív témák