Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Angel1981

    veterán

    válasz gabor7th #17 üzenetére

    Így van, ahogy írod.

    Úgy látszik, a világ nem akarja megtalálni azt a határt, ahonnan az automatizálás / robotika / elektromosság / internet / stb. stb. már elsősorban nem kényelmet nyújt, hanem kiszolgáltatottságot eredményez.

    Természetesen kell a fejlődés, ennek híján még mindig barlangokban laknánk, de sok mindennek a fejlesztése egyre inkább izzadságszagúvá válik számomra - pl. én magam nem vagyok autószerelő, de a családomban 3 is van, tőlük az autók vonatkozásában hallok egyre cifrább történeteket, hogy mi mindenbe "nyúl már bele" maga az autó vezérlése, és akkor tényleg hol vannak még az okosautók?

    Mondjuk tudom, kényes kérdés ez az egész, hiszen a mérnököknek is kell újabb és újabb munkát adni, de ha egyszer a fagyi visszanyal, akkor sok-sok ezer / millió embernek lehet ebből problémája.

  • válasz gabor7th #17 üzenetére

    Sosem a technológiával, hanem a hanyagsággal van a probléma. Ha valaki valamit nem képes biztonsággal használni, akkor a valaki a hibás, nem a valami. Pl ha a gyilkos leszűr, akkor nem a kés technológiájával van gond. Egy komolyabb példát hozva: 100+ éve az volt, hogy ne használjunk autókat, mert életveszélyes. Aztán kitalálták a közlekedési szabályokat, a biztonsági követelményeket és a jogosítányt. Így manapság az egyik legtermészetesebb dolog az autós közlekedés. De mondhatnék sokkal egyszerűbbet is: villanyáram. Megfelelő szabályozással ez az okosvilág is sokkal jobb lehetne, csak meg kéne csinálni, nem pedig szörnyülködni, és technofób módjára viselkedni. Az egész 20. század arról szólt, hogy "istent játszunk", s féltek az emberek a technológiától. Aztán mégse haltunk még bele.

    [ Szerkesztve ]

    A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

Új hozzászólás Aktív témák