Új hozzászólás Aktív témák
-
flashpointer
őstag
Olcsón megúszták
-
arnyekxxx
veterán
A Galactica azért úszta meg a Cylon támadást mert a fedélzetén nem voltak a gépek hálózatba kötve.
-
beef
őstag
Csak kérdezem, hogy mit csináltak volna pl. egy szálloda tűz esetén a bezárt ajtókkal?
Nem konkrétan ebben az esetben, hanem ha elmegy az áram. Akkor mindenki így járt? -
dajkopali
addikt
erről nem szól a híradás, de az elektronikus ajtóknál nagyon sokszor felszerelnek egy mechanikus vésznyitót is - lehet, hogy itt esztétikai okokból vagy spórolásból nem tették meg, vagy talán nem akartak azzal szenvedni, hogy egyenként nyitogassák ki az ajtókat, mert attól a probléma még megmarad
"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter
-
xmaas
őstag
Hat szep minden esetre , ezert kell minden szart az internetre kotni a sok unatkozo szerencsetlennek legyen mivel szorakozni ,valtsagdijat bezsebelni, esetleg megolni valakiket "szorakozasbol " es gondatlansagbol.
A szallodat meg siman bezaratnam a fenebe amig nem biztositanak egy olyan rendszert ahol egy ilyen dolog hogy razarjuk csak ugy az ajtokat a vendegekre tavolrol lehetelen hacsak nem szemelyesen hegesztik be az ajtokat...
-
nagyúr
kb. pont azt, amit egy irodaháznál: átkapcsolnak egy generátoros áramforrásra, és a hatályos tűzvédelmi terv szerinti üzemre. valószínűleg a bejelzett füstérzékelőtől valamekkora távolságra az összes ajtót kinyitja az automata, beleértve a vészkijáratokat, és lezárja a lifteket meg visszaküldi őket a földszintre.
Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.
-
Feruendios
tag
Ezeket bentről mindig lehet nyitni, tehát az hogy bezártak valaki hülyeség. Kizárni simán lehet.
Sajnos mar nincs magyar billentyuzetem :(
-
bambano
titán
kíváncsi lennék, hogy tudnak engem bezárni egy szobába...
a valós scenario az, hogy nem tudnak bezárni engem se, meg utána az ajtót se...[ Szerkesztve ]
Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis
-
wertigo1984
őstag
10 eve dolgozom szallodaban. Nalunk a vendegszobak ajtajai magneskartyaval mukodnek, az ajtozar pedig elemmel, de vegszukseg eseten kulccsal is nyithatoak. Utobbi a vendeg szeme elott rejtve van, burkolt az egesz zar.
(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."
-
nagyúr
Pl. úgy tudtak volna bezárni, hogy ott kellett volna lenned a szállodában. Vagy mit akarsz mondani? Te nem mész olyan szállodába ami nem hagyományos zárakkal van felszerelve? Vagy kihackelted volna magad?
"As long as there are those that remember what was, there will always be those that are unable to accept what can be. They will resist."
-
Mexildos
aktív tag
Áramszünet esetén, ha a zár hálózatra kötött akkor feltételezem Poe switch-re van kötve ami szünetmentesről táplálható a szerverteremből. Legalább is vannak ilyen megoldások.
-
nyunyu
félisten
Ezeken nem szokott kilincs lenni?
Tizenévvel ezelőtti melóhelyen játszottam valami mágneskártyával nyitható szállodai zárral, de annak kilincs volt a belső oldalán, és automatikusan oldotta a zárat, ha lenyomtad.
Kívülről csak a megfelelő kódú kártyával lehetett nyitni, amit becsekkoláskor felprogramoztál, vagy a takinéni mindent vivő kártyájával.Másik melóhelyen meg érintős kártyás beléptető kütyüre volt kötve az ajtó, ott notóriusan előfordult az áramszünet, így nem lehetett kártyával bemenni, ilyenkor az ajtóhoz legközelebb ülő kollegina kilinccsel kinyitotta az ajtót, majd kitámasztotta, hogy ne húzza be a rugó.
[ Szerkesztve ]
Hello IT! Have you tried turning it off and on again?
-
dajkopali
addikt
neked is meg másoknak is, akik megjegyezték: én is úgy sejtem, hogy az ajtók belülről nyithatóak voltak, de gyakorlatilag csak másfél forrásom volt a hírhez, és ott erről nem esik szó, illetve egyértelműen azt írják, hogy se ki, se be - elképzelhető, hogy az újságíró volt pontatlan, nem tudom
"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter
-
gabor7th
addikt
Már megint igazam van. És majd az internetre kötött okosautókkal, okosházakkal mind így lesz. Ha azt hiszik, hogy majd felrakják a legújabb biztonsági rendszereket és az majd megoldja... nem fogja. Az állandó sebezhetőség a számítástechnika sajátja. Sokkal jobban védett rendszereket is feltörik, nemhogy ezeket. És ez már emberéletekbe fog kerülni. Fel kell ismerni, hogy a számítástechnika használhatósága elékezik egy határhoz, amit ha átlépnek az emberek annak nagyon súlyos következményei lesznek. Az értelmesek nem fogják átlépni, mert felfogják, hogy nem működik elég jól, vagyis inkább elég biztonságosan a dolog. Szépen okosan át kell gondolni, hogy hol vannak ezek a határok és nem álépni azokat.
A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu
-
Sinisi
senior tag
Ki miből keresi a kenyerét... Ezzel kapcsolatosan a problémát (a helyszínen elszenvedett esetleges kellemetlenségeken túl, amiért gondolom a szállodát lehet perelni ha nem ad vagy nem történik megegyezés az esetleges kompenzáció kérdésében) abban látom, hogy végső soron a vendékkel fizetik meg a veszteségüket, ezt beépítik a szolgáltatások díjába.
-
Angel1981
veterán
Így van, ahogy írod.
Úgy látszik, a világ nem akarja megtalálni azt a határt, ahonnan az automatizálás / robotika / elektromosság / internet / stb. stb. már elsősorban nem kényelmet nyújt, hanem kiszolgáltatottságot eredményez.
Természetesen kell a fejlődés, ennek híján még mindig barlangokban laknánk, de sok mindennek a fejlesztése egyre inkább izzadságszagúvá válik számomra - pl. én magam nem vagyok autószerelő, de a családomban 3 is van, tőlük az autók vonatkozásában hallok egyre cifrább történeteket, hogy mi mindenbe "nyúl már bele" maga az autó vezérlése, és akkor tényleg hol vannak még az okosautók?
Mondjuk tudom, kényes kérdés ez az egész, hiszen a mérnököknek is kell újabb és újabb munkát adni, de ha egyszer a fagyi visszanyal, akkor sok-sok ezer / millió embernek lehet ebből problémája.
-
M5Norbi
őstag
válasz Angel1981 #19 üzenetére
Teljesen egyetértek és gabor7th-nak is.
Én azt szoktam mondani (pedig imádom az új kütyüket,fejlesztéseket,modernizációt,az új autókat stb....
DE: Amíg ezek könnyítik és egyszerűsítik az életünket,munkánkat,szórakozásunkat addig az nagyon jó.
De ha pont ezek miatt egy munka/élet csak bonyolódik vagy biztonsági kockázatot rejt akkor szerintem túlléptünk az ésszerűség határán.
És ha emiatt csak plusz energiabefektetés vagy munka válik szükségessé az a kisebb baj de ha ez ilyen vagy rosszabb veszélyhelyzeteket teremt az már nagyobb.Tényleg annyira nagy dolog hagyományos kulccsal kinyitni egy ajtót?
Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!
-
Zeki
nagyúr
válasz Angel1981 #19 üzenetére
Szépen le kell szűkíteni, hogy a netre mi mehet fel, és aztán az összes többi más gép, más hálózat. Köztük max a felhasználó lehet az átjárás.
Na de ha spórolásból 1 rendszeren van a netes jegyfoglalás az ajtónyitással, meg mondjuk klimatizálással, akkor lehet durva dolgokat csinálni. -
Lathronos
őstag
Van ugyebár egy olyan emberi tulajdonság, hogy lustaság, amely a technológia fejlődésének(nem szükségszerű) a velejárója. És a minél kényelmesebb élet elérése érdekében a többség ennek kockázatát hajlamos figyelmen kívül hagyni. Lásd okos otthon, a közel jövőben pedig mindent automata rendszerek fognak irányítani, amikkel aztán a hackerek kedvükre játszadozhatnak. Aki pedig nem fizet, meghal legrosszabb esetben. És akkor még nem említettem a nukleáris erőműveket, repülőtereket, stb. Minden amit nem közvetlenül ember irányít külső behatás lehetősége nélkül(internet legfőképp), potenciális célponttá válik(már most, napjainkban is). A globális katasztrófa csak idő kérdése. De hogy egyszer bekövetkezik, az biztos.
Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733
-
Tigerclaw
nagyúr
Miért olyan nehéz betartani azt az egyszerű szabályt, hogy a kritikus rendszereket nem kötjük össze az internettel, csak ha anélkül nem működhet? Ennyire idióta a szálloda rendszergazdája?
Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.
-
Sosem a technológiával, hanem a hanyagsággal van a probléma. Ha valaki valamit nem képes biztonsággal használni, akkor a valaki a hibás, nem a valami. Pl ha a gyilkos leszűr, akkor nem a kés technológiájával van gond. Egy komolyabb példát hozva: 100+ éve az volt, hogy ne használjunk autókat, mert életveszélyes. Aztán kitalálták a közlekedési szabályokat, a biztonsági követelményeket és a jogosítányt. Így manapság az egyik legtermészetesebb dolog az autós közlekedés. De mondhatnék sokkal egyszerűbbet is: villanyáram. Megfelelő szabályozással ez az okosvilág is sokkal jobb lehetne, csak meg kéne csinálni, nem pedig szörnyülködni, és technofób módjára viselkedni. Az egész 20. század arról szólt, hogy "istent játszunk", s féltek az emberek a technológiától. Aztán mégse haltunk még bele.
[ Szerkesztve ]
Thinkpad P16 eladó: 16(24) mag(szál), 96 GB RAM! | Make Asia Great Again!
-
daninet
veterán
Azért egy autóval szemben ezekre a dolgokra elég nehéz szabályozást hozni, mivel ha holnap a gyerek bilije lesz a netre kötve az ismét egy új termék kategória. Az meg kevés, hogy "legyen biztonságos"
Feltételezem a zárszerkezet tucatnyi hitelesítést bezsebelt mindenféle cégektől, hogy szállodába beépíthető legyen, inkább azoknak a vizsgáló cégeknek a háza táján lehetne szétnézniMiért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>
-
Értelemszerűen egy jármű meg egy IoT eszköz szabályzása nem igazán összevethető (főleg, hogy utóbbiban kb semmi tapasztalat nincs). Az autó inkább veszélyességi tényezőben releváns, hogy mi volt és, mi lett. De szerintem nem lenne olyan nagyon nehéz szabályozni ezeket az eszközöket. Pl hitelesített szoftver kell. Tudom, ez csomó lóvé meg idő, de valamit valamiért. Jobb példáknak ott az élelmiszeripar vagy gyerekjátékok. Ezeknél nagyon komoly "biztonsági" követelmények vannak. Az meg hogy okosház vagy okosbili, az mindegy. Ha internetre kapcsolódik, akkor vonatkoznának rá plusz szabályok. Persze a cikkben tárgyalt rendszer az komplex, de attól még az is bevizsgálható valamilyen biztonsági szerv által. Ha meg nem nyerő, akkor meg bírság.
[ Szerkesztve ]
Thinkpad P16 eladó: 16(24) mag(szál), 96 GB RAM! | Make Asia Great Again!
-
Vertic
aktív tag
Elég valószínűnek tartom, hogy a szobákból ki lehetett jutni, csak be nem - nem hinném, hogy tűzbiztonsági szempontból átment volna a rendszer a teszten, ha nem így lett volna.
Az, hogy miért jobb a kártya mint a kulcs elég egyértelmű: sokkal könnyebb adminisztrálni a kártyákat, mint a kulcsokkal bajlódni - elvesztés esetén pl. stbstb.
Az a hülyeség, hogy ez a rendszer kívülről elérhető volt, de ezért az automatizálást en bloc szidni kicsit erős.'' ... tehát háromig számolj, és ameddig számolsz az három legyen ... ''
-
Snoop-y
veterán
Nem a rendszer volt kozvetlenul a netre kotve hanem pl megfertozhettek a recepcios gepet (akinek meg kell net mert mondjuk foglalja a delfinshowra a jegyeket etc etc)
New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need
-
#06658560
törölt tag
Tudok egy jó upgradet:
-
totron
addikt
Különféle digitális házszabályokról és certifikátokról írsz, hogy akkor azok majd mindent megoldanak. Jelen esetben is gondolom egypárral fel volt vértezve a rendszer. Ugyanoly sarkos vagy ezzel, mint a technofóboknak beálllított túloldal. Ez az egész bizony egy macska-egér játék. Az emberi tényező gyengesége (felhasználási mód) is igaz, abban is lehet fejlődni, de hacker oldalról is ugyanúgy ott lesz egy másik emberi tényező mindig.
-
borg25
senior tag
"s féltek az emberek a technológiától. Aztán mégse haltunk még bele."
Lsd Fukushima, Csernobil csak páran haltak bele, és a terület pár száz évre sugárfertőzött, mert azt hitték eléggé értenek hozzá.A szoftvert lehet minősíttetni, hogy biztonságos, és nincs benne programhiba amivel vissza lehet élni, de az embert nem. Aztán a szuperbiztonságos programhoz beállítja jelszónak az 12345678-at mert az jó.
Pár év és csak olyan autót lehet kapni, ami a netre folyamatosan kapcsolódik, kapcsolódhat, ha csak a youtube és a internetes rádió kedvéért, de fog. Aztán vagy rendesen elszeparálják a böngészőt a fékvezérléstől, vagy nem. A katalógusba meg hidd el nem lesz benne, hogy a kocsin belüli hálózatban elkülönített vlanban van a kormány-, fékvezérlés, diagnosztika, fedélzeti internet. Aztán vagy nem biztonságos autót veszel, vagy 5-10 évest. Lesz akinél az 5-10 év nem opció.
Vajon mikor fenyegetik meg majd az autógyárakat, hogy találtunk sebezhetőséget, s van utaltok kevés bitcoint, vagy a következő kanyart a típusból egyetlen autó sem fogja bevenni.
A kibertér nagy hátránya a közlekedés és a villanyvezeték érintésével szemben, hogy itt 1-2milliárd potenciális ellenféllel kerülsz szembe. (Gép, és nem hacker) Bárhonnan jöhet támadás, nem csak az az autó üthet el, amelyik 50 méteres körzeten belül tartózkodik.
-
Ja, hogy akkor infantilizáljuk az embereket? Ezzel a logikával ki se lépj utcára, mert jön egy hülye és elüt, s ilyenkor természetesen a zebra a hibás, felüljárót mindenhova!
Aki balfék, azt meg ki kell rúgni, s elküldeni kötelező képzésre, vagy kiszűrni, s eleve fel sem venni. Amúgy a "szuperbiztonságos" szoftver nem fogad el olyan jelszót, ami nem eléggé komplex, illetve nem csak jelszó-azonosítás létezik, hanem pl hardverkulcs.
Az okoseszköz gyártónak kötelessége, hogy kövesse a megfelelő biztonsági előírásokat. És érdeke is, mert ha ilyen kiberbotrány van, az nagyon-nagyon rossz PR.
Pont emiatt kéne komolyan szabályozni, s végre tudomásul vennie az iparnak, hogy az informatikai biztonság nagyon fontos. Ha jól csinálják, akkor minimalizálható a kockázat elhanyagolható vagy akár nulla szintre is.
Thinkpad P16 eladó: 16(24) mag(szál), 96 GB RAM! | Make Asia Great Again!
-
arnyekxxx
veterán
Lsd Fukushima, Csernobil csak páran haltak bele, és a terület pár száz évre sugárfertőzött, mert azt hitték eléggé értenek hozzá.
fukusimai áldozatok száma 0 körül van (mármint nem a cunamié hanem az atomerőműbaleseté) és idén költöznek visszafele a kitelepítettek a környékre. Csernobil környéke gyönyörű zöld (már ha nem a direkt télen fotózott rettegdeképeket nézed) rengeteg állat lakja, évente 20ezer turista megy szörnyülködni egy jóízűt, a sugárzás ott van a kozmikus háttérsugárzás nagyságrendjében.
[ Szerkesztve ]
-
borg25
senior tag
10-15 éves téma a biztonsági szakemberek körében, hogy a fejlesztésnél kéne biztonságosabbá tenni a szoftvereket, s erre rá kéne kényszeríteni a feleket. Eredmény? Semmi. Most, hogy itt a globalizáció még kevésbé lehet majd megtenni.
Sajnos nem érdeke a gyártónak biztonságosabbá tenni az okos eszközöket. Nem hiszem, hogy bárhol is vissza lehetne vinni egy készüléket azért mert meghackelték, és patcheljék meg. Megvetted, a pénzt kifizetted, nyereség megkeletkezett, ha nem használod, az a te dolgod, a gyártót nem érdekli. Még az se, hogy a következőt nem tőle veszed, hanem mástól, mert ha jól lenne megírva rá a szoftver, akkor se vennél tőle, mert használnád a régit. Csak hogy egy neves céget említsek: Google. Érdekli, hogy rossza az Androi TV rendszere. Nem hackelhető, hanem nagyon nem akar működni. Nem. Javítja? Nem. Lenne rá pénze? Igen. Akkor egy kisebb cégtől mire lehet számítani?
De nézzük, mi lenne, ha szabályoznák:
1. A fejlesztőknek lenne előírva, hogy biztonságos szoftver kell. Az idő és munkaerőigényesebb. Akkor még inkább lehetne Indiában fejleszteni, vagy a céget szlovák vagy ukrán címre kell bejelenteni, s mivel ott nincs ilyen előírás, lehet silányabb és olcsóbb szoftvert fejleszteni, aláígérve a konkurenciának.
2. Szoftvert használó cégnek írják elő, hogy legyen biztonságos a szoftvere. Még a nagy cégek közül is sokan tesznek a biztonságra, hátmég akkor egy kisebb cég, vagy egy egyéni vállalkozó. Nem lesz meg rá a tudás, hogy kikényszerítse a cégen belül a biztonságot, és mindenképp árnövelő tényező.
3. Állami ellenőrzés, egyfajta informatikai KÖÁL. Itt már lenne kellő hozzáértés, (Ha meg tudják fizetni a szakembert, hogy vizsgálja az egyéni vállalkozók rendszereit) de ez is csak árnövelő tényező. Mint tudjuk globális világ korában, nem kell hazai terméket vásárolni, ha a kinti olcsóbb, mert nem költ annyit biztonságra, azt is meg lehet venni.
4. Ha okos eszközök, akkor esetleg egy EU-n belüli szabályozás, hogy csak olyan terméket lehet forgalmazni, amit bevizsgáltak, és biztonságos, a gyártó vállalja a 3 éves biztonsági követést stb. Mindenki az alibabáról vásárolná a nem biztonságos termékeket, mert olcsóbb, aztán nesze neked biztonságos eszköz.Félre ne érts, jó lenne, ha biztonságos szoftvereket, termékeket gyártanának, azokat hozzáértők használnák, de ez sosem lesz. Talán bizonyos szegmenseket rá lehet kényszeríteni, pl autógyárak, de az okos otthonhoz kütyű készítőket biztos, hogy nem, mert mindenki rendelné nem biztonságosat Kínából. Gépkocsi esetén is, ott az esély, a gyatrább és olcsóbb kocsira.
arnyekxxx:
A terület megnyitása, majd bezárás a nagyközönség előttA térséget a baleset 25. évfordulóján, 2011 márciusában megnyitották az idegenforgalom számára.[43] A csernobili atomerőműhöz, illetve Pripjatyba már az elmúlt években is lehetett utazni. A kijevi utazási irodák egynapos túrákat kínáltak a 4-es reaktorhoz és a környező kihalt vagy újratelepült falvakhoz, városokhoz.[44] Az idegenvezetéshez Geiger-Müller számlálót, radioaktivitásmérő műszert is lehet kölcsönözni.[45] A területre való szervezett utazásokat pár hónappal később, 2011 júniusában ismét betiltották.[46]
Hát nekem nem úgy tűnik, hogy napjainkban már biztonságos. A Cézium felezési ideje 750év, egy darabig az még ott sugároz, annyi, hogy idővel kellő mennyiségű föld kerül rá, és nem lesz a felszínen, hanem mondjuk 50cmre, de attól még ott lesz. S ez csak a terület sugárszennyezettsége, szó sincs a sugárfertőzöttekről. -
arnyekxxx
veterán
Hát nekem nem úgy tűnik, hogy napjainkban már biztonságos
nem is azt írtam, hogy holnap oda kellene költözni a reaktor mellé, de az, hogy ma is ott élnek sokan a lezárt terület határán, hogy túristalátványosságként működik az eléggé távol van a párszázévi kihaltságtól meg világvégétől.
http://vilagutazo.blog.hu/2014/07/01/latogatas_a_tiltott_zonaban_csernobil_es_pripjaty
[ Szerkesztve ]
-
Sinisi
senior tag
Még ha "leleményesek" (mert azért valamennyire mindenképpen azok) akkor a szálloda kameráján keresztül nézhetik a fennfortást, mint a fűrész c. filmben...
-
borg25
senior tag
válasz arnyekxxx #39 üzenetére
Csernobilt azért lehet látogatni, mert mindenféle sugárzásnál két fontos tényező van: sugárzás erőssége, és az idő ameddig kiteszed magad neki. Ha csak egy napra mész a lezárt reaktorblokk közelébe, akkor 365-öd annyi sugárzásnak teszed ki magad, mintha egész évben ott élnél. Utána lehet nézni, hogy egy nap mekkora sugárdózist lehet ott összeszedni, utána ezt viszonyítják ahhoz, hogy mennyi sugárzást szed össze egy ember az élete alatt, illetve hogyan aránylik a „biztonságos” értékhez. Egy röntgen is sugárterhelést jelent az embernek, még is azt mondják évi 1-2 belefér.
A durva az volt, mikor Csernobilban a katasztrófa elhárításkor a reaktor tetején azt hiszem 6000mS volt a sugárzás, s vezényelték a katonákat, hogy mindenki dolgozzon ott 1-2 percet, mert a kárelhárítást meg kell tenni, és azalatt a pár perc munka + futás alatt szedett össze egy életre való sugárdózist. Szigorúan nézve biztonságos volt, mert nem hagyták, hogy annyi időt töltsenek ott, hogy halálos sugárdózist szedjenek össze. Nem embertelenségből, hanem szükségből tették, mert muszáj volt, használtak robotokat is, azok már jobban bírták a sugárterhelést, 1-2 hétig is működtek…
A határ mentén élnek, olyanok akik nem tudnak, nem akarnak elmenni. A természet nagy túlélő, alkalmazkodik, max rövidebb ideig, több fájdalommal, öt lábbal élnek.Visszakanyarodva a biztonsághoz, az egyik oka a Szovjetunió felbomlásának, az pont a Csernobili katasztrófa elhárításának költsége volt. Több ezer ember kitelepítése, országrész elnéptelenítése, különleges kárelhárítás egy hatalmas országot is megroppantott. Ha csak egy ezrelékét is biztonságra költik, vagy nem olyan hülyék, hogy egy veszélyes tesztet éjszaka, kezdőkkel csináljanak meg, vagy jobb a kommunikáció a két részleg közt, ma nem ismerjük Csernobil nevét. Minden biztonsági incidensben ugyanezek köszönnek vissza:
- Biztonság nincs kellő prioritáson kezelve, nem fordítanak rá elég pénzt
- Amatőr, nem hozzáértő végez kritikus munkát
- A fáradtságot se veszik arra, hogy utána olvassanak, hogy az eszköz/szoftver milyen ismert biztonsági hibákkal rendelkezik. -
borg25
senior tag
válasz arnyekxxx #42 üzenetére
De komoly. Szerinted pl, miért csak most húztak fel egy védőburkot a reaktor fölé? Megsúgom, mert eddig tartott nemzetközi összefogással összekalapozni rá a pénzt.
Amit előtte ráköltöttek azt is megérezte a CCCP:
It is difficult to establish the total economic cost of the disaster. According to Mikhail Gorbachev, the Soviet Union spent 18 billion rubles (the equivalent of US$18 billion at that time) on containment and decontamination, virtually bankrupting itself.[3] In Belarus the total cost over 30 years is estimated at US$235 billion (in 2005 dollars).[165] On-going costs are well known; in their 2003–2005 report, The Chernobyl Forum stated that between 5% and 7% of government spending in Ukraine is still related to Chernobyl, while in Belarus over $13 billion is thought to have been spent between 1991 and 2003, with 22% of national budget having been Chernobyl-related in 1991, falling to 6% by 2002.[165] Much of the current cost relates to the payment of Chernobyl-related social benefits to some 7 million people across the 3 countries.[165]A National and international spread of radioactive substances részt is érdekes a szennyezett területek mértékéről.
Az elhárítás brutál költséget jelentett. Igaz, volt ott más is ami vitte a pénzt: Afganisztáni háború, csillagháborús verseny. Ráadásul alacsony olajárak.
Ez a szovjetuniónak a lehető legrosszabbkor jött, innen már nem tudott felállni, s a vége a 91es puccs. -
őstag
Szerintem jobb lett volna inkább a vésznyitót használni , majd átfésülni / javítani az informatikai rendszereket mint támogatni egy ilyen csoportot (vagy egyént) .
Ebből akár egy elég veszélyes tendencia is kialakulhat.1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239
Új hozzászólás Aktív témák
- Apple Watch Ultra 2 49mm Titanium (ÚJ/Bontatlan) - natúr tok/szürke szíj M/L
- Új Zsír Lenovo ThinkPad X13 G4 Érintős Laptop 13.3" -50% i7-1365U 10Mag 32GB 1TB FHD+ Intel Iris Xe
- Uhh! Lenovo Thinkpad T14 Strapabíró Laptop -60% 14" Bivaly Ryzen 5 PRO 4650U 6Mag 16/256 FHD LTE
- Crucial X9 Pro 2TB Portable SSD USB 3.2 - Új, Bontatlan - Read-Write 1050-1050 MBs - Eladó!
- Crucial T500 PRO 2 TB M.2 NVME PCI-E 4.0 x4 - Új, Bontatlan, Hűtőbordás - 7400-7000 MBs - Eladó!
Állásajánlatok
Cég: Axon Labs Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest