Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nyisziati

    veterán

    válasz bolvar #17 üzenetére

    "Jah a helyi taxisok híresen adókövetőek... "
    Ha eddig nem is voltak, most már muszáj. Kollégám másodállásban taxis, rengeteg a külföldi és szinte kizárólag (!) kártyával fizetnek (meg NFC-s telóval).

    "Vonatkozott rájuk bármi olyan megkötés amit felsoroltál? Nem."
    Na ezt nem szeretem. :(((
    Tények ismeret nélkül ne hazugozz!
    Pont ez volt a lényege az általános szabályozásnak, hogy minden taxisra azonos feltételek vonatkozzanak.
    Ha megfigyelted (volna), azóta sárga MINDEN taxi, az oldalukon ott virít az egységes tarifarendszer matricája stb.

    "Nyugodtan megszabhatták volna nekik is milyen korú gépjárművel mehet, vizsgával stb."
    Mi van???
    PONT ez volt a lényeg, hogy eszük ágában nem volt megfelelni ezeknek a követelményeknek!
    A kocsijaikat nem színezték sárgára, a sofőrök sima úrvezetők voltak stb.

    "Ha a mostani taxisokat értékelni lehetne nem lenne fényes a helyzet így nem tudom mitől releváns hogy te értékelhettél egy szolgáltatást."
    Mondjuk ezt pont pozitív éllel említettem, hogy értékelési rendszer működött, de akkor ezek szerint nem ment át. Mindegy.

    "Az adózás lett volna a legegyszerűbb része hisz sose fizettél KP-val amit ugye a helyi emberek erősen preferálnak..."
    Ehhehh. Ezt már az elején megválaszoltam a helyi taxisok vonatkozásában. A kártyahasználat szépen kifehéríti az iparágat.

    Az Über meg mint adófizető? Na ne röhögtess. Eszük ágában nem volt helyi adót fizetni, az Apple, Facebokk stb. példáját akarták követni.

    "Szabályozni kell őket és kész, egy más irányt szabtak egy begyöpösödött szolgáltatásnak nem feltétlen ördögtől való ez."
    Mint írtam, nem vetették alá magukat a szabályzásnak, innentől nincs miről beszélni. Ha ellenőrizni akarták őket próbavásárlással, kibújtak a felelősség alól, még valami balhé is lett ebből. Plusz egymásnak leadták a drótot, hogy néznek ki az ellenőrök és kitiltották a kártyájukat a rendszerből.

    "airbnb ugyanez onnan mennyi ember vall be bevételt szerinted?"
    Őőőőő. Szerinted eddig én miről beszéltem (airbnb topik, ha nem vetted volna észre)? Olvass már vissza picit, ha már az értelmezés nem erősséged.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák