Új hozzászólás Aktív témák

  • nvyktor

    aktív tag

    @Male, @Tapsi:
    nekem kicsit úgy tűnik, hogy elbeszéltek egymás mellett...

    Az biztos, hogy szigorítani kellene a jelenlegi szabályozáson.

    Én elképzelhetőnek tartanám pl. hogy a gyűjtött adatok körét ténylegesen táblázatosítva megtekinthesse a user, olyan formában, mint amikor kitölti az űrlapot, éppen csak nem beviteli mező lenne mellette, hanem magyarázat, hogy a felhasználói név a loginhoz kell, a címed a számlához kell, e-mail a loginhoz, meg a hírlevélhez, meg a vásárlás megerősítéséhez (webshop) kell, stb.

    És ezeket a felhasználásokat tudja ellenőrizni a user. Mondhassa azt, mondjuk szintekre lebontva, hogy mely adatokat lehet közvetett, vagy közvetlen reklámtevékenységre, statisztikához, stb. felhasználni.

    A jelenlegi állapot, miszerint: ha nem fogadod el az EULA-t akkor mehetsz amerre látsz, nem tartható sokáig. Ez ugyanakkor nem jelenti azt, hogy az EULA-kra nincs szükség.

    Én abban látom inkább a problémát, hogy az EULA kötelező elfogadása után a usernek semmilyen információja nincs arról, hogy kik és mire használják a személyes adatait, a tulajdonát.

    És ha már FB minden cucca le van fordítva magyarra, vagyis hasznot termel a magyarországi felhasználói bázis, akkor kutya kötelessége lenne az EULA-t is lefordíttatni...

    Védd a fákat! Egyél hódot...

Új hozzászólás Aktív témák