Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz XuChi #13 üzenetére

    Az Asrock sem annyira jó. B450M Pro4-em van.
    Mondom ez úgy, hogy az utóbbi 4-5 lapom az volt Intel vonalon és nagyon bírtam őket. Ryzen alatt viszont kegyetlen bugos* béna volt az egész. Betették - sok más gyártóhoz hasonlóan - az AMD-s menüket, CBS/PBS... de a 2/3-a nem működik, ill. ami igen az sincs szinkronban a kiemelt beállításokkal. Így van amit 2-3 helyen tudsz állítani és néha mást is látsz rajtuk.

    Ezt a későbbi biosokkal javították, de pl. az egyik utóbbiban eltűnt a fenti menük 90%-a is. Leírás szerint downgrade nem megy, nem is engedi a bios. A support szerint win flash tool engedi ami nem publikus, kitettek egy linket amin nincs ott a cucc, azóta nem válaszolnak. Egyébként meg arról ment az eszmecsere, hogy minek frissítettem ha nincs Zen2-őm... szóval én nagyot csalódtam bennük a korábbi jól működő és atomstabil, jól felszerelt lapokhoz képest.

    *A bugos az túlzás, mert ha nem akarsz 100 beállítást megpiszkálni vagy kiismeri az ember mi-hol állítható (bios verziónként, mert változik) akkor 15 perc alatt (vagy kiismerés +X nap) atomstabilra belőhető a lap.

    Van Giga A320-am is. Valóban érdekes a bios, de kis megszokás után nem sokkal rosszabb. Amúgy A320 létére igen jó kis lap.

    @Csapoati
    Nálad az Asrock lap egyáltalán ír ki normális VRM hőfokot? Mert Pro4-en B450 (és B350-ről is olvastam), hogy semmi értelmeset nem mér. Vmi 95-98 fokot ír, de mindig, idle és terhelve is, ergo semmi értelme.
    A táblázat alapján meg heavy OC'd 2700X-ekről írnak, az szerintem elég messze van szerencsére az átlagfelhasználástól. Persze van aki a 65W-os procit is húzza, de szvsz ennyi (mondjuk 1.5-2x TDP-re feltolni 10-15%-ért) értelme nem nagyon van.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák