Új hozzászólás Aktív témák

  • Ittnemaz

    aktív tag

    válasz Pikkolo^^ #259 üzenetére

    "Aki beszél egy hónapban 2 órát (ami privát telefon esetén nem kevés) annak 240 Ft az adó, napi 2!!!! kávé ára. Azért ettől ne menjünk már a falnak. Az emberek többet elköltenek élvezeti cikkekre - kávé, cigi, sör - , mint amennyit most a kormány beszed."

    elköltöm,mert én akarom és arra költöm amire szeretném. de csak azt látom hogy feleslegesen megy el a pénz amit beszednek, titkos kommandóra, és stadionokra....stb.

    annyit keresek mint két éve ugy, hogy hálásnak kell lennem a fönökömnek hogy jelentösen emelt a béremen! közben minden emelkedik.

    fizetni fogok hogy megkapjam a fizum,kifizessem nem nem kis rezsit, áram,gáz folytassam?

    mig ellenzékben voltak,addig tandij és ingatlan adó ellen szolt, most mindekettö bevezették, bár annyi merszük nincs hogy nevén nevezzék, és hagyták az önkományzatokra.

    de hány szuytok állt fel pl kolontári eset kapcsán hogy felajánl 200 ftot?

    pedig volt rá példa,mig emberek voltak a parlamentben:

    „Nekem itt szavam nincs. Nem vagyok tagja a követek házának. De birtokos vagyok; és ha feláll oly intézet, mely a magyar nyelvet kifejtse, mely avval segítse elő honosainknak magyar neveltetését, jószágomnak egy évi jövedelmét feláldozom reá.”

    (Széchenyi István 1825. november 3-i felszólalása)

    de láttuk a témát is:

    van itthon két felnött és egy nagyi:
    3* adó alany, van egy vezetékes telefon=4* (bár erről gy percet nem beszélünk, ki van huzva.)

    lássuk még:
    kapom a fizum vonnak szja-t: januártól fizetem a sárgacsekk adot mikor befizetem a telefondiját amin persze van áfá és a telefon dijat.... mint adó

    nem sok a kétszáz forint,

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák