Új hozzászólás Aktív témák

  • hunluki

    senior tag

    válasz olbaidhun #57 üzenetére

    Az, hogy nem jó ötlet lejárat használni nem konkrét infó.

    Ez egy szakmai fórum, reméltem hogy nem igényel különösebb magyarázatot. Ha nincs támogatás akkor hosszútávon magaddal fogsz kicseszni. Hiába van neked mentésed, előbb vagy utóbb megszűnik rá a támogatás szoftver szinten is, nem lesz up-to-date böngésződ, a rendszerkomponensek sem kapnak frissítést ami azt jelenti hogy lehet neked friss vírusírtód (idővel az sem lesz), de ugyanúgy el fog dőlni a rendszered mert a vírusírtó feltételezi hogy az OS-ben már nincsenek jelen ezek a hibák.
    A másik hogy nem tudom hogy vagy vele de ha OS-t telepítek akkor én azt alsó hangon 5-6 évre telepítem, addig nem szándékozok hozzányúlni, már ami az alaprendszert illeti. Nyilván frissítéseket fel fogom tenni, de alapvetően "újrahúzni" nem akarom, már nem W98 idején járunk ahol kb évente kötelező volt újrahúzni az egészet mert idővel széthullott kb magától. Pl van olyan ubuntum amit 2007-ben telepítettem és azóta frissítgetem és tökéletesen teszi a dolgát azóta is.

    Természetesen ha te szeretsz újratelepítéssel és programjaid és környezeted újrakonfigolásával bajlódni az egyéni ízlés kérdése, én ennél már sokkal kényelmesebb vagyok és hála az égnek már a szoftver is jó pár éve alkalmas erre a lustaságra.

    Linux és dual boot nem nagy dolog, kb mindent elintéz helyetted, annyi a dolgod hogy szétszeded két particióra a winyódat, először mindig a windowst telepíted, majd utána a linuxot ami majd felpakol neked egy bootloadert (jellemzően grub), neked kb semmi dolgod nincs vele. Annyi hogy W8 és felette érdemes fastbootot kikapcsolni mert szereti lezáratlanul hagyni az NTFS fájlrendszert és ez okozhat gondokat ha linux alól szeretnéd elérni a fájljaidat.

    Hackintosht szerintem engedd el mert ott a nulladik lépés a HW megfelelő kiválasztása. Ha nem céltudatosan építesz gépet akkor iszonyat szívás tud lenni de legalább instabil lesz, ellenben jól válogatott vassal kb next-next-finish kategória. Két hacklim is üzemel folyamatosan frissítve el capitan óta (ebből az egyik time machine mentés a korábbi macbookomról), ha ügyesen vásároltál ezzel se lesz sok gondod, de ha meglévő gépre akarod felhekkelni akkor inkább javasolnám elkerülni.

    Játékokra ha nagyon retrot akarsz akkor dosbox, egyébként pedig dual boot XP amit nem engedsz ki a netre (összes hálózati eszközét letiltod a pékbe).

Új hozzászólás Aktív témák