Új hozzászólás Aktív témák

  • tibcsi0407

    félisten

    válasz mave13 #50 üzenetére

    Ez nem kérdés. Ráadásul már fillérekért vágják hozzád.

    https://utdetailing.hu/

  • olbaidhun

    őstag

    válasz tibcsi0407 #51 üzenetére

    Jogos de ez ilyen aio okosság. Nincs kedvem megbontani, ráadásul csak egy hely van így lehet marad a terra.

    Hatékonyabb/gyorsabb OS a korábban említetteknél?

    7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

  • tibcsi0407

    félisten

    válasz olbaidhun #52 üzenetére

    Szerintem nem az OS-ekkel van baj, hanem az alkalmazásokkal.

    https://utdetailing.hu/

  • hunluki

    senior tag

    válasz olbaidhun #52 üzenetére

    SSD + Linux mint. 64 bites cinnamon mehet nyugodtan.
    Hasonló konfigot "szabadítottam" így fel két hete kb, celeron proci egyszerűen túl vékony a winnek, SSD ide vagy oda, na meg a 4 giga ram is határeset manapság.

    Winből én nem raknék régebbi verziót semmiképp, ha csak netezni kell bőven elég egy mint.

    Persze vannak "vékonyabb" disztrók is, ha nagyon minimálra törekszel akkor meg lehet próbálni egy lubuntut is (64 bit ott is mehet nyugodtan), de szvsz nem nyersz vele annyit mint amennyivel fapadosabb lesz, persze ez egyéni ízlést kérdése.

    +fontos infó. Chrome-ból csak 64 bites van linux alá.

  • olbaidhun

    őstag

    válasz hunluki #54 üzenetére

    Köszi mindenkinek. Egyelőre megfelelő lesz egy régebbi win7 lite. Tudom, hogy ma már alap az SSD +8gb +minimum 4×3Ghz de a felhasználási kört tekintve nem lesz banki művelet, nem őríz majd pentagon titkot a vas, driver frissülés kimondottan kellemetlen lenne, max egy Chrome és vlc fut majd, így marad a régebbi build.

    7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

  • hunluki

    senior tag

    válasz olbaidhun #55 üzenetére

    Én nem tartom jó ötletnek hogy "lejárt" OS-t használsz, de a te döntésed.
    Amúgy fuss egy mint kört "live" USB-vel, szerintem W7-et simán leveri. Lite verziót meg ki tudja ki fia borja pakolta össze és rakott hozzá vagy épp vett ki belőle bármit amit nem kellett volna. Általánosságban célszerű elkerülni ezeket a mókolt OS-eket.

    Az általam említett gépben is HDD van + 4 giga ram, kb torrent/VLC/FB/youtube kombóra van használva, amióta levakartam róla a 10-est emberünk egész nap előtte ül pedig előtte heti 1-2 órát bírt elviselni belőle.

  • olbaidhun

    őstag

    válasz hunluki #56 üzenetére

    Kérlek írj olyan konkrétumot a régebbi w10 / 7 buildekkel szemben, ami miatt megéri a leírásomhoz igazítva megfelelőbb megoldást találni.

    Az, hogy nem jó ötlet lejárat használni nem konkrét infó. Készül egy klón a partícióról, bármikor pár perc alatt talpra és hadra készen áll a gyors rendszer, de nem zárkózom el a linuxtól sem. DUAL boot leírás kellene, ezügyben nem vagyok jártas. De hackintosh is jöhet!

    Később talán még egy office, vagy pár retro wines játék becsúszhat.

    Pl plants VS zombie szerűségek, valami emulátor, ilyesmi.

    [ Szerkesztve ]

    7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

  • hunluki

    senior tag

    válasz olbaidhun #57 üzenetére

    Az, hogy nem jó ötlet lejárat használni nem konkrét infó.

    Ez egy szakmai fórum, reméltem hogy nem igényel különösebb magyarázatot. Ha nincs támogatás akkor hosszútávon magaddal fogsz kicseszni. Hiába van neked mentésed, előbb vagy utóbb megszűnik rá a támogatás szoftver szinten is, nem lesz up-to-date böngésződ, a rendszerkomponensek sem kapnak frissítést ami azt jelenti hogy lehet neked friss vírusírtód (idővel az sem lesz), de ugyanúgy el fog dőlni a rendszered mert a vírusírtó feltételezi hogy az OS-ben már nincsenek jelen ezek a hibák.
    A másik hogy nem tudom hogy vagy vele de ha OS-t telepítek akkor én azt alsó hangon 5-6 évre telepítem, addig nem szándékozok hozzányúlni, már ami az alaprendszert illeti. Nyilván frissítéseket fel fogom tenni, de alapvetően "újrahúzni" nem akarom, már nem W98 idején járunk ahol kb évente kötelező volt újrahúzni az egészet mert idővel széthullott kb magától. Pl van olyan ubuntum amit 2007-ben telepítettem és azóta frissítgetem és tökéletesen teszi a dolgát azóta is.

    Természetesen ha te szeretsz újratelepítéssel és programjaid és környezeted újrakonfigolásával bajlódni az egyéni ízlés kérdése, én ennél már sokkal kényelmesebb vagyok és hála az égnek már a szoftver is jó pár éve alkalmas erre a lustaságra.

    Linux és dual boot nem nagy dolog, kb mindent elintéz helyetted, annyi a dolgod hogy szétszeded két particióra a winyódat, először mindig a windowst telepíted, majd utána a linuxot ami majd felpakol neked egy bootloadert (jellemzően grub), neked kb semmi dolgod nincs vele. Annyi hogy W8 és felette érdemes fastbootot kikapcsolni mert szereti lezáratlanul hagyni az NTFS fájlrendszert és ez okozhat gondokat ha linux alól szeretnéd elérni a fájljaidat.

    Hackintosht szerintem engedd el mert ott a nulladik lépés a HW megfelelő kiválasztása. Ha nem céltudatosan építesz gépet akkor iszonyat szívás tud lenni de legalább instabil lesz, ellenben jól válogatott vassal kb next-next-finish kategória. Két hacklim is üzemel folyamatosan frissítve el capitan óta (ebből az egyik time machine mentés a korábbi macbookomról), ha ügyesen vásároltál ezzel se lesz sok gondod, de ha meglévő gépre akarod felhekkelni akkor inkább javasolnám elkerülni.

    Játékokra ha nagyon retrot akarsz akkor dosbox, egyébként pedig dual boot XP amit nem engedsz ki a netre (összes hálózati eszközét letiltod a pékbe).

  • galocza

    aktív tag

    válasz hunluki #58 üzenetére

    ide is: simplix pack volt xp-hez is "lejárat" után 9 évig, bízom benne, lesz 7hez is. 15-20 nap múlva tán megtudjuk, mi az ábra.

  • Graphics

    Jómunkásember

    Nekem befejezetlen kicsit ez az írás így.

    3. oldal után semmi :D vagy ez most direkt van így?

    Illetve ez minek a folytatása, mert 2.-nak van titulálva.. Ja, ennek... Oh , egy link elfért volna: [link]

    [ Szerkesztve ]

    EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

  • olbaidhun

    őstag

    válasz hunluki #58 üzenetére

    "megszűnik a támogatás szoftver szinten is.. nem lesz up-to-date a böngésző"

    Röhög a vakbelem. Beidézem mik voltak az elvárások:

    "felhasználási kört tekintve nem lesz banki művelet, nem őriz majd pentagon titkot a vas, driver frissülés kimondottan kellemetlen lenne, max egy Chrome és vlc fut majd, így marad a régebbi build"

    1db terrás tároló maradt, mivel AiO rendszerről beszélünk, nem volt optika sem, amit kihasználhattam volna ssd-hez. Tudom, hogy meghálálná, de 0Ft volt rászánva. Végül pár partíció és egy win 7 starter, kézzel kasztrálva, aero bekapcs (nyugi, nem keylogger), chromium +ublock saját adatbázisok tömkelegével és ugye VLC. Úgy látom 1080p és MKV sem gond, nagy megelégedéssel fogja használni az új tulaj, mert penge lett érzésre. Kb 5-7 fülig egészen jó a böngészés élménye. Minden x86 IGEN. Nincs ezzel semmi baj, momentán nem elvárás a 64 bites gpu driver, tök fölösleges a nagyobb gépigényű szoftverhalmaz felesleges indexelés, stb.

    Másik kapcsolódó fórum miatt egy dual bootra még rálesek:
    Arch Manjarot +KDE és/vagy
    debian netinstall+openbox+compton+lxpanel+pcmanfm

    -------------------

    Lustaság és újratelepítés ügyben ajánlom kipróbálásra az acronis szolgáltatásait. Egyszer jól megcsinálod a vasat, nyomsz egy mentést ilyen apró méretnél akár pendrive-ra, vagy partícióra és fiókba is dobhatod a problémát. Bármikor kulcsra kész maradsz. Elindítasz három kattintással egy folyamatot ami kb 10-12 perc alatt végez, iszol közben egy kávét, beszélgetsz a tulajjal.

    "feltételezi hogy az OS-ben már nincsenek jelen ezek a hibák"
    A win10 driver updatelős funkciója egy igazi obszolencia sarokkő jelenleg. Olyan random hibákat és gyakoriságú bosszankodást okoz, ha 50+ géppel vagy kapcsolatban, ami teljesen hiábavalóvá teszi az autonómia iránti törekvésed. Ne értsd félre, szeretem a 10-et, megvan a felhasználási helye és talán eljön majd az ideje is egyszer (minden gép számára), de egyelőre vannak ilyen toldozott, kísérleti megoldásai, ami miatt egy workstation gépparkkal rendelkező pl grafikus csoport ellenállását meg tudom érteni. Megértem, miért nem használják! ;)

    -------------------

    "alapvetően "újrahúzni" nem akarom, már nem W98 idején járunk ahol kb évente kötelező volt újrahúzni az egészet mert idővel széthullott kb magától."

    Ezt elfogadom, nekem sincs már kedvem minden alkalommal full installhoz, de vannak helyzetek, ahol csak ez segít. Például építek egy egyedi konfigot és valamiért a 1070GTX kártyával elkezdett fél év után lagolni, később kékhalálozni a régi w10 pro. Jogtiszta licensz, de még csak 1903 volt. Gyári alaphelyzet, sem DDU nem oldotta meg. Minden alkatrész a tápig bezárólag minőségi cucc, nem értettem.

    PC-t szétszed, átpucol, új paszta, gpu-t kiemel, másik konfigban furmark; kiderült hibátlan, mindegy eredeti konfigba legfrissebb 1909 gdp-ben clean install, bios frissítés, új 1060 behelyez, runtime, driverek és pöcc - röff.

    Nem tudom elképzelni mi volt, egy ram vagy alkatrész is lehetett poros, de már nincs is kedvem találgatni... SC2 és Zelda emulatorral órákon keresztül hibátlanul fut. Vannak helyzetek, ahol segít a rutinszerű tapasztalat, ezért írtam ilyen hosszas és konkrét infót.

    [ Szerkesztve ]

    7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

  • hunluki

    senior tag

    válasz olbaidhun #61 üzenetére

    Lelked rajta, nem meggyőzni akartalak csak leírtam a véleményemet illetve azt hogy én hogyan csinálnám.

    #58 Az ilyen cirillbetűs próbálkozásokat meghagyom a nagyérdeműnek, inkább kihagyom köszi :)

  • olbaidhun

    őstag

    válasz hunluki #62 üzenetére

    "Lelked rajta, nem meggyőzni akartalak csak leírtam a véleményemet“

    Konkrétumok. Ami illeszkedik a hardver környezethez és az elvárásokhoz. Ennyi csak a kérés, ismerem a vélhetően felbukkanó kockázatot. Van rá pár perc alatt megoldás.

    7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

  • hunluki

    senior tag

    válasz olbaidhun #63 üzenetére

    Konkrétumokat írtam. Lejárt OS, lejáró támogatás, hosszútávon szívás. A te logikád alapján mehetne rá egy csupasz XP is, úgyis újrahúzod acronissal ha para van. Valami régebbi chrome és VLC azon is elfut hiba nélkül.

    Ha most 7-et teszel fel, ugyanúgy járnál mint pár éve egy XP-s géppel. Nekem az a szemléletem hogy ne kelljen hozzányúlni sokáig és jövőálló legyen, a tiéd pedig az hogy kit érdekel mi fut rajta, úgyis 10 perc alatt image-ből visszarántod ha széthullik.

    Én pakolnék rá egy lubuntut vagy mint mate-t böngésznifilmezni, dual bootba pedig egy XP-t retrojátszani amit nem engedek ki a netre. Így nyernék egy up2date OS-t amivel bármikor kint lóghatsz a neten, akár bankolhatsz is ha olyanod van, nem kell aggódnod amiatt hogy nem friss a böngésződ vagy ha jön egy random wannacry jellegű balhé akkor repül az egész a levesbe.

    Neked az acronis nem fáj, nekem igénytelenségnek tűnik még ha jelen helyzetben praktikus is. A te döntésed.

  • olbaidhun

    őstag

    válasz hunluki #64 üzenetére

    Látom egyre csak mantrázod a "Lejárt OS"-t, de sajnos ebben sincs releváns infó. Tájékozódj jobban, felesleges hangulatkeltés a wannacry-jal jönni. "lejáró támogatás, hosszútávon szívás" egyre kevesebben kajálják be ezt a baromságot, üzleti és tudatosabb felhasználó pontosan tudja mi az a Extended Support.

    Kisajátítod a véleményem, közben kezdettől tudsz a dualboot -al kapcsolatos törekvéseimről...

    Nagyvonalúan átlépsz néhány tény fölött, olyan dolgokon, amiről egyértelműen írtam, sőt újból idéztem. A böngésző is up-to-date maradt. Emellett ha ésszel nyúlsz a setuphoz, nem kell aggódni évekig a teljesítményen, ez az álláspontom.

    Ebből következik, hogy a 10 messze nem tökéletes bőven vannak felhasználási körök ahol komoly gondokat okoz, erről szintén linkeltem már, ismét nagyvonalúan átugrottad. Vagy figyelmetlen voltál :(((

    A kolléga álláspontját több tucat troll próbálta szétszedni. Nem tudom, lehet ezek ilyen fizetett véleményhuszárok, ettől még az igazság helytálló!
    Számomra gyakorlati probléma volt az indexelés, random driver frissítés, értelmetlen adattár darálás, folyamatos adatszivárgás, amit szakmai szemmel az ssd és az üzleti felhasználó sem fog meghálálni, már közepes távon sem. Nem méltatnám az XP-t, bizonyított, vannak területek, ahol mai napig kiválóan helytáll, népes tábora ésszel használja. Köszönik korrekten megvannak vele 19+ éve. Remélem a hét is a nyomába lép, de egyelőre nehéz erről beszélni, mert távolról sem szűnt meg a támogatás, max rá kell keresni, ami nehéz dolog a mai világban. :U

    Az igénytelenség ott kezdődik, hogy építő kritika nélkül csippogsz, szakmai érvek helyett személyeskedsz és ügyet sem vetsz arra, hogy vannak erőforrások, melyeket hatékonyabban is kiaknázhatnánk. Csupán egy fórum kell, egy szolidáris diskurzus, nem kell hitbéli vitáknak lenni, nem megy vérre a pentium cpu-s AiO mindennapja (kizárható a banki művelet, mert a KP-t szeretik ;] ), elhiheted. Lehetőségekhez mérten (teljesítménytől függően) okosabban kell skálázni szoftvert és a felhasználási kört. így nem kell kukába vágni a vasat. Számomra az acronis is egy szoftver, bőven vannak alternatívák, jól gondolod, mindez csupán egy döntés, ahogy az is, hogy befejezettnek tekintem a beszélgetést.

    [ Szerkesztve ]

    7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

  • hunluki

    senior tag

    válasz olbaidhun #65 üzenetére

    Nem szeretnék személyeskedni, elnézést ha ez jött le belőle.
    Amúgy hol írtam a hsz-embe bárhol is W10-et? Én XP+lubuntu/mint mate kombót emlegettem. Azért nem reagáltam arra a részre mert sehol nem javasoltam a 10-es használatát, a jelek szerint efelett te siklottál el, most is elég rendesen panaszkodtál a 10 irányába, nem is tudom hogy került ez elő egyáltalán.

    Kapásból úgy kezdtem hogy azt csinálsz amit jónak látsz, illetve leírtam azt ahogy én csinálnám. A te megoldásod is ugyanúgy fog működni, de az én szemszögemből több sebből vérzik, le is írtam hogy ez mentalitásbeli difi.

    Tekinthetjük befejezettnek, de nem érzem azt hogy bármi negatívat mondtam volna rólad, azt mondtam hogy nekem az igénytelen, de neked működik és ennyi, a Te döntésed.

  • Gargouille

    őstag

    válasz olbaidhun #65 üzenetére

    Ritka agresszív módon reagálsz, pedig a kolléga csak segíteni akart neked, ráadásul szakmailag teljesen helytálló volt amit mondott, szemben azzal a "mekkmesterkedéssel" amit elővezettél... :)

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • Gargouille

    őstag

    No végül passzív mini gép ügyben vettem egy Zotac Zbox CI620-at, raktam bele 8Gb ramot meg egy ssd-t. Szuper kis gép, Win10Pro gyönyörűen megy, és semmi ventillátor nincs benne. Az meg, hogy eleve két ethernet portja van (a wifi mellett) több mint tökéletes munkára.

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

Új hozzászólás Aktív témák