Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • OldAkita

    aktív tag

    válasz hunluigi #57 üzenetére

    Nagyon kezdek rágerjedni az AC56U-ra. Torrentezni szeretnék vele egy Adata710-es usb 3.0-ás wincsire és innen dlna-val nézni a filmeket. Főként azért tetszik mert igen gyors a tesztekben a fájlműveleti sebessége.
    T-s Cisco EPC3925 szolgáltatói routerre szeretném dugni, de fogalmam sincs hova. T letiltotta a bridge módot, szóval olvastam olyat hogy ne a cisco lanról dugjam az AC56U wanjára, hanem cisco lanról AC56U lanjára.
    Te hogy csinálod?
    Torrentezel?
    Használsz dlna-t?
    Magyar a gyári FW?
    Gyáriban van Transmission?
    Tomato felmegy rá?
    Lan portok sávszélessége korlátozható egyenként?
    Akkor lennék nyugodtabb ha valaki írna ide hogy nála már hónapok óta megy folyamatosan a torrent le-fel gond nélkül.
    Gondolkozok az N66U-n is, de ez sokkal de sokkal gyorsabb. Az viszont kipróbált darab, sok tapasztalattal, atomsatbil.
    Jó sok kérdést öntöttem ide :))
    Kérlek írj le minden tapasztalatot ha van kedved :R
    Ja, a lényeg. Nekem kéne nagyon hogy az mkv mellé tett srt feliratot lejátsza. Ezzel kapcsolatban mi a helyzet?

    [ Szerkesztve ]

  • OldAkita

    aktív tag

    válasz Svájcinéger #60 üzenetére

    N66U topicban olvastam ezt
    Közben megkérdeztem hogy áll a helyzet most, mire ez volt a válasz: "megy most már gyárin is,azóta már kijött egy pár fw
    Annyira kell csak figyelni,hogy a film nevével megegyező legyen a felirat.
    pl : Terminátor.mkv - Terminátor.srt
    Így működni fog."
    Szóval Tv függő is lehet, de az én tv-m LG LA660s le tudja játszani pc-ről dlna módban az srt-t, úgyhogy ha az AC56U FW-ja tudja, akkor TV-m tudni fogja.

  • OldAkita

    aktív tag

    válasz hunluigi #61 üzenetére

    Szuper, jó ezt hallani hogy stabil. Az én netem 50/5-ös és a cisco ezt hozza is minden gond nélkül. Akár megpróbálnék vele is torrentezni, csakhogy le van tiltva az usb portja. Ezért kell a router. Persze ha már lesz, akkor jó lenn ha gyors lenne, letöltésre és adatmozgatásra és ez tényleg gyors.
    Sajnálom hogy nem torrentezel és erősen reménykdem hogy van valakinek ilyen routere aki torrentezik is és DLNA-zik is vele. Feltételezem nem én lennék az egytelen és első az országban aki torrentezni szeretne vele :)
    Erősen bízok benne hogy le tudja játszani azmkv mellé tett srt-t mert bár tudom hogy sokak véleménye szrint venni kell egy medialejátszót és az tudni fogja, de én már csak ilyen igénytelen vagyok és elég nekem a DLNA :))
    Örvendek erősen hogy magyar a gyári FW, Tomato-ra meg rákérdezek itt-ott.
    A MAC címre történő sávszélességkorlátozás is tökéletesen megfelel nekem.
    Köszönöm hogy válaszoltál.
    Ami még érdekelne hogy vajon mennyit fogyaszt teljes terhelésen, normál használatnál és wifi nélkül éjszaka torrent feltöltögetéssel, de mivel nem torrentezel ez mindenképp talány marad egyelőre.

  • OldAkita

    aktív tag

    válasz ocsi242 #59 üzenetére

    Az én szavam nem szentírás ebben a témában mert kb annyit tudok erről a routerről mint te :), de azt gondolom, ahogyan minden más terméknél itt is igyekeznek visszafelé kompatibilissé tenni. Nagyon meg lennék lepődve ha nem tudná az összes szabványt ami az ac-nél lassabb, régebbi.

  • OldAkita

    aktív tag

    Közben találtam ezt, ami elég régi, tavaly szeptemberi és már ez támogatj az srt feliratot :), szóval a legfrissebb biztosan.

    [ Szerkesztve ]

  • OldAkita

    aktív tag

    válasz hunluigi #68 üzenetére

    Még nem tudok tapasztalatot mondani erre, mert két órája bontottam ki a dobozát és kezdtem ismerkedni vele.
    Ez a probléma azért lehet érdekes mert én Y kábellel szeretnék usb 3.0-ás hdd-t kötni rá és akkor lehet hogy szintén ledobja.
    Annyit azonban első próbaként tudok mondani hogy a T-s Cisco routerre eddig hiába kapcsolódtam a tv-vel 2.4Ghz-en vezeték nélkül, a full HD 3d filmeket pár másodperc után elkezdet utántöltögetni. Cisco EPC3925 nem tudja az 5GHz-et, az AC56U viszont gond nélkül. Kicsit féltem mert 11m-re van a tv a routertől és van közte egy 10cm-es válaszfal, és ez a táv 5Ghz-en már sok, azonban láss csodát, akadásmentesen streamelte a Repcsiket 3D-ben :)))))) Örülök mint majom a farkának :)

  • OldAkita

    aktív tag

    válasz corvin1984 #71 üzenetére

    Én is most vettem ilyet, és bár se IE.-t se Firefox-ot nem használok, hanem Operát, nekem problémamentesen kezeli a menürendszert.

  • OldAkita

    aktív tag

    válasz corvin1984 #74 üzenetére

    Jó hogy leírtad hogyan oldottad meg, lehet hogy más is belefut ilyesmibe.
    Nálam egyetlen apróság van, Budapestre állítva az időzónát +2 órát ad hozzá a valós időhöz. Ha Londoni időt választom, akkor a valós időt mutatja. Mindezt természetesen legújabb gyári FW-al.

  • OldAkita

    aktív tag

    válasz OldAkita #75 üzenetére

    Közben, ezen gondolkozva, bekattant hogy téli időszámításban vagyunk. Ha kézzel beállítom az átállási időpontokat a téliről nyárira akkor valószínű jó lesz az az idő.

  • OldAkita

    aktív tag

    Ismerkedek a kezelőfelülettel és a VEZETÉK NÉLKÜLI--->PROFESSZIONÁLIS-ban találtam egy ilyet: USB 3.0 interferencia csökkentése. Állítgattam és végeztem egy adatmozgatási sebességtesztet.
    Ezek a másolgatási sebességek jöttek ki:

    Szóval ha leszedni akarok valamit, amit torrenttel töltöttem le a 3.0-ás hdd-re akkor növekszik a sebesség, ha rámásolni akarok, akkor nincs számottevő gyorsulás. Persze az is igaz, ha tiltva van az interferencia csökkentés, akkor a másolási sebesség növekedésének az az ára hogy romlani fog a 2.4Ghz-es wifi kapcsolat minősége.

    Előző hozzászólások közt, fórumtárs említette hogy 3g stick-et dugott az usb 2.0-ás portra és eldobta a wincsit. Gondoltam ezt kipróbálom, de nem volt 3g stick-em viszont volt egy pendrive kéznél. Csatlakoztattam és azonnal elérhetetlenné vált a router kezelőfelülete.

    [ Szerkesztve ]

  • OldAkita

    aktív tag

    válasz OldAkita #77 üzenetére

    Szerkesztési időm lejárt, itt folytatom.
    Leválasztottam a pendrive-ot és rádugtam a pc-m egyik usb portjára. Változatlanul elérési problémák mutatkoztak a router kezelőfelületén. Beleolvasva a naplófájlba, észrevettem hogy jelzi érzékeny a FAT32-re. Akkor esett le a tantusz hogy a pen drive-ot FAT32-re formáztam mert LG tévém csatornalistájának letöltéséhez a tv csak FAT32-re formázott pendrive-ra hajlandó dolgozni.
    Nem tudom miért képes befolyásolni a router működését vezérlő felületet egy ilyen távoli helyre csatlakoztatott FAT32-es pendrive, de én ezt tapasztaltam. Hozzáteszem, a bajok akkor jöttek elő ha a torrent letöltéséhez tallózgatni kezdtem.

  • OldAkita

    aktív tag

    válasz OldAkita #78 üzenetére

    Tartok tőle hogy a FAT32-es pendrive-nak semmi köze a problémákhoz mert mióta el van távolítva újra elérési gondok vannak.
    Naplófile-ban szerepel ez: kernel: FAT: utf8 is not a recommended IO charset for FAT filesystems, filesystem will be case sensitive!
    Beillesztettem a böngésző keresőjébe és kidobott olyan fórumot ahol valaki ugyezt kérdezi. Valami olyasféle válasz érkezett rá hogy egyfajta ISO karakterkészlet gondja van. Gondoltam egyet és magyarról angolra váltottam a kezelőfelületen. Kiváncsian várom mi sül ki belőle.

  • OldAkita

    aktív tag

    Angolon is megakadt.
    Kérdésem, ha egyelőre nem akarom távolról elérni a routert, akkor is kell valamit állítanom a DDNS-nél?
    Jelenleg ilyen üzenetet kapok a DDNS menüben:
    A vezeték nélküli router személyes WAN IP-címet használ (192.168.x.x, 10.x.x.x, vagy 172.16.x.x).

    Ez a router multi-NAT környezetben lehet és a DDNS szolgáltatás nem működik ebben a környezetben.

    Befolyásolhatja ez torrentezést vagy bármit ami a belső hálózaton törénik?

  • OldAkita

    aktív tag

    válasz Z0mbi #81 üzenetére

    Torrent nekem se megy. Nekem első perctől a legújabb FW van fent és eleinte minden gond nélkül ment vele a torrent. Aztán egyre sűrűbben kezdett megfagyni, webes felületet nem értem el, torrent leállt. Ilyenkor kikapcsoltam majd be és egy darabig jó volt. Hétvégén már többet volt kikapcsolva mint be :) Hozzáteszem, vagy 15 torrent lett letöltve és van egy gyanúm hogy a gyári FW download mastere nem tud jól kezelni ennyi torrentet. Talán a N56-N65 topicban olvastam hogy a gyári FW torrent kliense 5 torrentet tud kezelni. Elképzelhető hogy ez se tud többet, azért fagyogat. Ma reggel a család már besokalt hogy állandóan ki-be kapcsolgatom a routert, úgyhogy lehúztam ról az usb 3.0-ás wincsit. Most persze kifogástalanul megy, csakhogy torrentezésre vettem :). Elképzelhető hogy ha végre elérhetővé válik az AC56U-ra is a Tomato, akkor javulás lesz.

  • OldAkita

    aktív tag

    válasz Z0mbi #83 üzenetére

    Azt csináltam hogy az usb 3.0-as wincsit, ami eddig tartalmazott egy ntfs és 3 true crypt-el titkosított partíciót, egybeformáztam és most már egyetlen ext4 partíció van rajta. Újratelepítettem rá a download master-t és időmből arra futotta most hogy 2 torrentet rátettem hagy seed-elje. Csinálja szépen! Este ha hazajövök kiderül mi van.

  • OldAkita

    aktív tag

    Nem merem elkiabálni, de úgy néz ki bejön az Ext4 a 3.0-ás wincsin. Tegnap este óta hibamentesen torrentezek vele, immáron 6 torrent fut.
    6MBytes/sec letöltési sebességemet szinte tökéletesen kihasználva tölt éppen egy filmet.

  • OldAkita

    aktív tag

    válasz Svájcinéger #86 üzenetére

    Igen, ez gyári FW. Nem merném azt állítani hogy az NTFS miatt voltak gondjaim a torrenttel. Volt ugyanis az NTFS mellett 3 olyan partíció amelyeket TrueCrypt-el titkosítottam. Nem tudom pontosan, hogy is csinálja a TrueCrypt, de az biztos hogy értelmetlen adathalmazzal tölti fel a titkosított partíciót és meglehet előtte megformázza FAT32-re. De ez nem biztos, csak azért mondodm mint lehetségest mert a router naplójában sok figyelmeztetés volt hogy érzékeny a FAT32-re. Ha pár hétig stabilan megy EXT4-en, akkor kiváncsiságból visszapartícionálom NTFS-re de már nem lesz mellette semmi egyéb partíció, úgy mint most az Ext4-nél. Elképzelhető hogy akkor az NTFS is jól fog működni.

  • OldAkita

    aktív tag

    Lemértem a fogyasztást.
    Adatforgalom nélkül, rákötött usb-s wincsi-vel, wifi nélkül 8.2W, Jágvarázs-t 3d-ben streameli kábelen a tv-re 8.6W-9.0W.
    Bekapcsolt wifi-vel felugrik a fogyasztás 10.8W-12.5W-re akár üresjáratban, akár ha a Jégvarázst 3d-ben streameli 5Ghz-en a tv-re.

    kikapcsolt wifi-vel

    bekapcsolt wifi-vel

    Ha valaki rendelkezik fogyasztási adatokkal, örömmel hasonlítanám össze ezekkel, mert ez a mérő olcsó kategóriás darab.

  • OldAkita

    aktív tag

    válasz hunluigi #91 üzenetére

    Nekem is a legújabb FW van fent és kísérletképp most készítettem egy free folder nevű mappát és csak azt osztottam meg. TV látja, de csak azt a mappát. USB-s hdd-m ext4 formátumú. Tied NTFS? Mert tervezem hogy kipróbálom csak NTFS-ben is, ugyanis először úgy próbáltam használni hogy 4 részre volt partícionálva, amiből csak 1 partíció volt NTFS, a többi 3 True Crypt-el titkosított partíció volt. Feltételezem a True Crypt FAT32-re formáz, mert a rendszernaplóban állandó szereplő volt hogy a FAT32-re érzékeny és hogy az volt, mi sem bizonyítja jobban hogy állandóan fagyogatott a gyári FW. Ezután egyebformáztam az egész hdd-t EXT4 formátumúra, azóta hibátlanul megy. Viszont mindenképp tudni szeretném hogyan viselkedik NTFS formátumban?

  • OldAkita

    aktív tag

    Most már nálam is NTFS-en megy a hdd és amíg kísérletezek nem a másolgatási sebesség tesztelése végett, de áttettem egy filmet a 3.0-ás Adata HD710-ről - ami a router usb portjára van dugva - a gépemre egy filmet. Azonban úgy melengette a szívem a másolási sebesség hogy nem bírtam ki hogy ne kérkedjek vele (amit egyébként szégyellek) és megmutassam egy képen.

  • OldAkita

    aktív tag

    válasz astro1 #95 üzenetére

    UTP kábellel kapcsolódik a PC a routerhez. A router usb 3.0 portjára dugott hdd-ről másoltam filmet a PC-re.
    Egy idő után problémák kezdetek előjönni és leformáztam a hdd-t ext4 formátumra. Jó ideje így megy a torrentezés, talán 18 torrent van most épp a listámban. Viszont egyre erősebb bennem a gyanú hogy nem sok jelentősége van, milyen formátumra van formázva a hdd. Sokkal inkább lényeges lehet, amit olvastam hogy hamar betelik a NAT tábla. Meg ne kérdezd ez mit jelent mert fogalmam sincs. :) Ha jól emlékszem akkor amikor az akadozás elkezdődött és a router kezelőfelületét nem tudtam elérni, akkor a szolgáltatói routeren DMZ-be volt írva az Asus MAC címe. Most nem ez van, hanem egy véletlen működőképes menüpont a IP Pass through menüpontban van beállítva az Asus MAC címe. Mióta így van nincs probléma, azonban erre nem lehet alapozni mert ez kevés szolgáltatói routeren elérhető, nálam is véletlen maradt meg és ha resetelek el fog tűnni. Szóval igyekszem nem resetelni :)
    A szörnyű az hogy bármit írkálok, annak az ellenkezője is igaz lehet, mivel fogalmam sincs miért akadozott és most miért nem. Csak találgatok.

  • OldAkita

    aktív tag

    válasz hunluigi #96 üzenetére

    Frissítettem. A végén kérte hogy indítsam újra manuálisan. Kikapcsoltam a hátulján lévő gombbal, vártam 10 mp-et majd bekapcsoltam. Így szoktam. Bekapcsolás után hibajelzés jött. A hdd-n hibás valami, töröljem vagy hszanáljak PC-t. A hibásnak itélt file-t sehol nem találtam. Kisérletezés folyik, de érzem hogy a vége format c: lesz:(
    Tanulság! Firmware frissítés előtt válasszuk le a hdd-t, utána húzzuk ki az usb portból és csak azután frissítsünk.
    Az új FW-t innen töltöttem le. 28.66MB.
    Van azonban alatta egy Source Code ami szintén frissült most és egy 658.37MB-os darab. Ez vajon mi? Kell ez?

    [ Szerkesztve ]

  • OldAkita

    aktív tag

    Persze hogy format c: lett a vége. Azóta másodszorra produkálja hogy ha másolok egy olyan könyvtárba amit nem a gyári firmware Médiaszerver, Szamba, vagy FTP menüpont alatt hozok létre, hanem kívülről, a fájlkezelőmmel, ami most épp egy Linux Mint filekezelő, de gondolom lehet a Windows intéző is, akkor az így létrehozott mappába történő másolás félúton leáll. Este történt ilyen, gondoltam most reggel újra másolom, hát most is leállt. Ekkor vettem észre hogy a fentebb felsorolt menüpontok alatt nem is létezik az a mappa amit kívülről hoztam létre. A szoftverfrissítés előtt ilyen gond nem volt. Most azt próbálom hogy nem fogok mappákat létrehozni csak a gyári FW-n belül.

  • OldAkita

    aktív tag

    válasz OldAkita #99 üzenetére

    Na azt hiába próbálom, nem tudok almappát létrehozni a Servers Centeren belül. Csak a gyökérben enged. Viszont most meg gond nélkül átmásolta amit már kétszer nem tudott :) Az is lehet hogy Windows-ban kellene ezt próbálgatni, bár most is ext4 a hdd formátuma, gondoltam jót tesz neki a linux, viszont az is lehet hogy mindegy.

  • OldAkita

    aktív tag

    válasz hsrasus #123 üzenetére

    Tudomásom szerint kézzel kell egyenként kijelölni a torrent file-okat. Nagy torrentesnek ez nyűg lehet, de nekem aki hetente jó ha egy filmet letöltök, tökéletesen megfelel.

  • OldAkita

    aktív tag

    válasz Klara_ #124 üzenetére

    Nálam se valami nagy visszatöltő a download master, de azt hiszem azért ilyen alacsony a visszatöltési sebesség hogy minden más akadásmentes legyen. Gondolom, ha nem hagyjuk hogy automatán kezelje az adatforgalmat és minden kliensnek egyenként meghatározzuk a le-fel töltési sebssségét és egyéb prioritást és a download masternek meg szabad utat nyitunk, akkor nem lesz probléma a visszatöltéssel.
    Szerencsére én az ncore-ról töltök, ahol nem a visszatöltés mennyisége számít hanem az ideje. Azzal meg nincs gond.

  • OldAkita

    aktív tag

    válasz Klara_ #127 üzenetére

    Nekm 1Gb-os Adata HD710 lóg az usb 3.0-ás porton. Ez egyáltalán nem egy sebességbajnok hdd mégis, egy alkalommal sikerült 50MB/sec-al másolnom vele. Viszont teljesen rapszódikus, van amikor éppen eldöcög 10-15 MB/sec-al. A p2p gyorsabb működésére, változatlan azt mondom, minden klienst le kell korlátozni és megnézni mi történik akkor. Egy alkalommal próbálkoztam effélével, de fiam azonnal beszólt hogy akad a Battlefileld online lövöldözős játéka. Automatán viszont igen nagyon lecsökkenti a feltöltési sávszélt. Nálam általában 20KB/sec-el döcög vissza. Volt azonban olyan is amikor felkúszott 150-200KB/sec-ra Ezzel az értékkel persze nem lehet seedarányt tartani, de mint mondtam az Ncore-nál csak az időt mérik.

  • OldAkita

    aktív tag

    válasz Klara_ #130 üzenetére

    Netem 50/5 T. Szóval a feltöltés soha nem mehet 500KB/sec fölé. Na nem mintha akarna :) Letöltéskor, ha éppen egyetlen klines sincs a hálózaton csak a router mediaszervere, akkor stabilan tartja a 6000KB/sec-ot.
    Február vége óta van meg a router, azóta többször volt NTFS és EXT4 linux partíció a wincsin. Tulajdonképpen mindkettővel kifogástalanul működik. Mivel a router kezeli a linux partíciót, a Win7 problémamentesen látja, gyakorlatilag észre sem venni milyen partícióra van formázva a hdd. Akkor lenne gond ha lehúznám a routerről és élesben a PC-re kötném. Illetve nálam akkor se mert van egy Linux Mint is a Win 7 mellett. Azonban létezik Windows alá is valami "Paragon Ext" vagy ilyesmi néven egy alkalmazás ami képes kezelni a linux partíciókat is. Szóval bátran próbálkozhatsz ha van kedved linux partícióra formázni a wincsidet.

  • OldAkita

    aktív tag

    válasz Klara_ #133 üzenetére

    Aki azt mondta hogy a gyári DM is a Transmission-t használja, jól mondta. Ha időt szánsz rá és belenézegetsz a rendszernaplóba, látni fogod hogy jelzi a transmission aktivitását.
    Ami a linux partíciót illeti, semmiféle linux parancssor írogatásra nincs szükség. A router mediaszervere kezeli az ext formátumot, a windows intézőben pont ugyanúgs fogod látni mintha NTFS-re lenne formázva, másolgatni, törölgetni is pont ugyanúgy fogsz tudni vele. Persze ez csak a Merlinre kellhet, a gyárival az NTFS is teljesen jó.
    A torrent visszatöltögetés sebességének problémája pedig, szent meggyőződésem, valami beállítási probléma lehet. Engem az ftp külső elérhetősége izgat, amit szintén be lehetne valahogy állítani de mindig visszrettenek az összevissza állítgatás és próbálgatás kínjától.

  • OldAkita

    aktív tag

    válasz Klara_ #135 üzenetére

    Jó ötlet hogy kipróbálod az EXT formátumot. Ránéztem most a Merlinre is és a Tomatora is. Ahogy láttam, az AC56U-ra a Merlin valamikor 2013 nyarán frissített, ehhez képest a gyári 2014 áprilisi. Tomato viszont 2014 májusi verzió is van itt K26ARM való nekünk. Letöltöttem azt a két állományt amit találtam. Az egyik egy 13.3MB-os AIO-64K.trx a másik egy 9.6MB-os VPN-64.trx állomány. Fogalmam sincs miért van kettő, melyiket kell telepíteni és hogyan. Viszont hátha valaki olvassa ezt és megmondja :) Gyorsan keríts egy terrás hdd-t és légy úttörő :))) Engem is érdekel a Tomato, bár engem kiszolgált a gyári firmware is.

  • OldAkita

    aktív tag

    Közben más topicokban olvastam hogy a 119-es Tomato nem tökéletes. Valaki írta hogy visszatette a 117-est.

  • OldAkita

    aktív tag

    válasz Klara_ #138 üzenetére

    Letöltési linkedre klikkelve bejött a router típusok névsora. AC56U-ra klikkelve semmi nem történik :(. Sor végén jobbra egy lefelé mutató nyíl jelenik meg ha ráteszem a mutatót. Itt felkínálja hogy letölthetem egyetlen zip file-ba tömörítve az egész hóbelevancot. Megtettem. Kibontás után kiderül hogy nem 13 hanem csak 12 állomány van. Pont az utolsó hiányzik. Közben valami isten csodájára mégis megnyílik az AC56U-ra klikkelve a firmware-ek listája dátum szerint. A legújabb júniusi itt sincs, csak a májusi. Amíg hasonlítgatok, olvasgatom a readme-t újabb klikkre már nem nyílik meg az AC56U. :( Újra megpróbálom egybe letölteni a 13-nak jelzett Firmware blokkot. Ez újabb 16 perc várakozás :(
    Amíg várok, megpróbálok fix IP-t adni a szolgáltatói Cisco EPC 3925-ös routeren hogy állandó 192.168.0.10-et adjon az AC56U-nak. Jelenleg 11-et ad. Setup/Lan Setup/Pre-Assigned DHCP IP Adresses pont alatt elvileg beállítható a statikus IP, azonban valamilyen okból a saját PC-m MAC címe ide bekerül, ennek kioszt a Cisco egy 192.168.1.11-et és menti a statikus IP-k listájába. Innen eltávolítani az istennek sem tudom mert ezt a hibaüzenetet kapom: The device can't remove Dynamic IP!
    Addig nézelődök míg kiderül hogy az AC56U Speciális beállítások/WAN fül alatt a MAC cím sorában a saját PC-m mac címe szerepel. Mellette egy MAC cím klónozás ikon. Az "élő" istenre esküszöm hogy nem nyomtam meg ezt az ikont :) Ha kitörlöm a saját PC-m MAC címét és baírom az AC56U Mac címét ide majd klikkelek az Alkalmaz ikonra, konfigurálgatni kezd majd megszakad a net kapcsolat. Újraindítás után pl 192.168.0.12 az Ac56U ip címe, pedig a Cisco-n beírtam hogy statikus 192.168.0.10 legyen. Valahol itt érzem azt hogy a kőkorszakban szeretnék élni ahol bár valószínű hogy már nem élnék, de amíg igen, addig elég lett volna vállamra venni a bunkómat, leütni valami szerencsétlen állatot, vagy kikaparni pár gumót és elleni IP címek nélkül. Amikor ezekkel az elemi problémákkal küzdök felsejlik előttem a dupla NAT problémája valamint a port forward varázslata amivel egyszer próbálkoztam de a port checker szerint amilyen portot nyitni akartam a külső ftp eléréshez az bizony nincs nyitva :) Ugyan miért is lenne nyitva? Az valami isten csodája lenne ha valami úgy sikerülne ahogy szeretném.
    Közben lejött a Merlin zip fromátuma, kibontva megint csak 12 állomány van, május 16.-a pénteki az utolsó.
    Erről az jutott eszembe hogy gyakori állítás az hogy az agresszív viselkedés oka lehet az agresszív lövöldözős játékok hatása. Aztán egy tesztben az derült ki, mikor két csoportot vizsgáltak hogy amíg az egyik csoport akik Tetrist játszottak, a másik meg lövöldözött, a tetrisesek sokkal agresszvebbek lettek mikor elbuktak mint a lövöldözősök. A konklúzió az volt hogy nem az agresszív játék hanem a kudarc az agresszív viselkedés oka. Ezt alá tudom támasztani. Ölni tudnék.
    Asszem elnapolom ezt a dolgot és megpróbálok aludni, átkozva a percet amikor megint a routerrel való időpazarlást választottam ahelyett hogy az ezerszínű élet bármely más lehetőségét választottam volna.

    [ Szerkesztve ]

  • OldAkita

    aktív tag

    Ext3-ra leformáztam a wincsit és kipróbáltam a Merlint. Az a meglepő hogy ugyanúgy tud magyarul. Kezelőfelülete tökéletesen ugyanolyan mint a gyárinak. Azt furcsállom hogy a gyárin beállított dolgaimat is ugyanúgy megjegyezte. Ezt nem tudom hogy csinálta. Egyelőre megyeget, visszatöltése épp olyan vérszegény mint a gyári. Azonban arra is felfigyeltem hogy a QOS-ben hiába állítgatok nem reagál. Éppen töltök le, gondoltam lecsökkentem a letöltési sebességet, ha már a feltöltés minősíthetetlen mert nem csak lassú hanem tölt majd totálisan megáll, majd újra ugyanez lassú ritmusban. Szóval hiába próbálom korlátozni a letöltés sebességét nem reagál, jön lefelé ahogy a csövön kifér.
    Ami a tegnapi kínkeservet illeti a fix IP címmel az most megoldódni látszik mert saját PC-m mac címe helyett (amit nem tudom hogy került a MAC cím klónozásához) beírtam az AC56U MAC címét és erre helyesen beállt a cisco-ban megadott fix 192.168.0.10-re és a Cisco fix IP beállításai közül törlődött a saját PC-m 192.168.0.11-es értéke. Okát nem nagyon értem de örülök :)
    Közben kezdek vérszemet kapni és valószínű holnap kipróbálom a Tomato-t.

    [ Szerkesztve ]

  • OldAkita

    aktív tag

    Közben kicsit észhez tért a feltöltés, de nem nagyon lépi át a max feltöltési sebesség 8-10%-át. Próbáltam a QOS-t a 8081-es DM portnak legmagasabb prioritást adni de nem ment gyorsabban, mikor visszaállítottam automatára akkor se változott semmi, szóval marad automatán.

  • OldAkita

    aktív tag

    válasz Klara_ #144 üzenetére

    Jaj, miket mutogatsz nekem :) Ehhez előbb bátorságot kell gyűjtenem. A programozóknak meg üzenem, tegyenek be egy gombot amin ez a kérdés olvasható: Szeretné ezt a módosított Transmissiont használni? Ha a válaszom igen, történjék meg az óhajom :))) Nyomdász vagyok. Elképzelem milyen képet vágna a megrendelő ha kérésére hogy legyen hupikék a szín azt mondanám, itt egy link, itt leírják hogyan kell kikeverni a kívánt színt, ha sikerül, jöjjön vissza és akkor azzal a színnel lesz nyomtatva a munkája :))
    Tréfát félretéve majd kipróbálom.

  • OldAkita

    aktív tag

    Pár szóban próbálnék infót adni azoknak, akik AC56U-ra szeretnének Tomato-t telepíteni.
    Előrebocsátom, szinte minden hasznos információt "Intruder2k5" fórumtárstól szereztem be, először a router gondok topicban, majd a Tomato topicban.

    Azért vettem erőt magamon hogy lecseréljem a gyári FW-t mert elsődleges vágyam hogy kívülről is elérjem az usb porton lévő hdd-met. Biztos vagyok benne hogy ez a gyári FW-al is lehetséges, de viszonylag kevesen használnak AC56U-t és kevés tapasztalt fórumozó jár ebbe a topicba, ők se nagyon használják a gyári FW-t. Ennek ellenére rossz szavam nincs a gyárira mert nagyon szép felhasználóbarát felülete van és ha valaki csak szolidan szeretne torrentezni és egyéb különleges vágyai sincsenek akkor teljes mértékben együtt lehet élni vele. Ha azonban valakinek nem elég az a vérszegény visszatöltési sebesség amit a gyári Download Master produkál, megpróbálkozhat a Merlin FW-el amit azután még bűvölhet hogy tényleg jobb legyen, vagy bele kell vágni és fel kell telepíteni a Tomato-t innen, választva a K26ARM-t, azon belül én az Asus-t, azon belül a "tomato-RT-AC56U-ARM--120VPN-64K.trx"

    A telepítés épp úgy történik mint a gyári vagy a Merlin, tehát betallózzuk a firmware feltöltési opcióban amire már nem is emlékszem pontosan melyik menüpont alatt van, de biztos mindenki megtalálja aki keresi.

    Az újraindítás után jött a meglepetés, nem működött a router. Fórumos segítségkérésemre belinkelem azt ami kihúzott a bajból. LINK

    A fent jelzett linken Intruder végigvezet a helyes telepítésen, én csak annyit tennék hozzá hogy az a legfontosabb hogy húzzuk ki a tápellátás dugóját és utána nyomjuk be egy tollal a restore(reset) gombot a router hátulján. Ezután dugjuk vissza a tápellátás dugóját és még mindig tartsuk lenyomva a restore gombot legalább 10 másodpercig. Én ezt nem ilyen precízen hajtottam végre, és másodjára sem lett jó a telepítésem emiatt.

    Ha sikerül elndítani az AsusTek mini webserverét, legyünk türelemmel mert a telepítés folyamatáról semmiféle visszajelzést nem fogunk kapni hanem egyszercsak kiírja hogy sikerült. Ez több percig el fog tartani.
    Ahogy visszaemlékszem a 3. telepítési próbálkozásnál a telepítés előtt töröltem az NVRAM-ot, (pedig utána kellenne) amit a már aktív Asus TEK mini webserver ablakban lehet megtenni.

    Nálam a ledek egyáltalán nem égnek a 120-as Tomato-nál. Először azt hittem lehet ezt ki-be kapcsolgatni de nem! Lehet hogy egy korábbi, vagy majd egy később megjelenő Tomato verzióban kigyulladnak, jelenleg el kell fogadni hogy nem égnek kivéve a tápellátást jelző.

    A Tomato felülete a bal sávon lévő logikus menürendszerrel állítgatható, de aki a gyári FW-n kívűl mást sosem látott (ez vagyok én pl :) )az készüljön fel hogy elég riasztó lesz az első pillantásra.
    Engem már az is boldoggá tett hogy a belépési admin jelszót meg tudtam változtatni :) A belépési nevet "root"-ról nem lehet megváltoztatni.

    A Wifi-k jelszavának beállításakor a WPA/WPA2 Enterprice-t nem szabad választani mert nem tudja elmenteni. Az eggyel fölötte kiválasztható Personal-t már elmenti.

    Transmission torrent kliens-t először nem is találtam, illetve ahol megleltem és klikkeltem rá, nem indult, amiből azt a következtetést vontam le hogy ez biztos arra való menüpont hogy ha valaki távolról szeretné elérni hogy mire pl. hazaér már letöltődjék amit szeretne. Pedig nem, ez maga a beépített Transmission, csak állítgatni kell hozzá ezt-azt hogy működjön.
    Viszont az is fontos hogy már működjön a Média szerver, azaz jól meg legyen adva az elérési útja az USB-re dugott hdd-nek, mert a Transmission igényelni fogja hogy meg tudjuk mondani neki hova mentsen.
    USB 3.0-ás hdd-met EXT3 formátumra formáztam. Viszont úgy néz ki hogy az NTFS is támogatva van.

    USB and NAS/USB support menüpont táblájának alján mindenkinek ki fogja írni a saját wincsije adatait és elérési útját.
    USB and NAS/ File Sharing ablak nálam így néz ki:

    Ha "Yes no Authentication" be van állítva, akkor már meg kell hogy jelenlen a Filekezelőben vagy Windows Intézőben a Hálózat menüpont alatt Unkown néven a wincsi tartalma. Ekkor már lehetőségünk van "transmission" mappát készíteni, nekem ext3 formátumnál sda1 alá, NTFS-nél majd kiderül hova, de valahova a gyökérbe kell készíteni.

    USB and NAS/Media Server-nél, enabledhez pipa, és alul adjuk meg a transmission mappánk elérési útját.
    Ekkor elvileg már meg fog jelenni a tv-n is a hdd tartalma, a gyári FW-tól eltérően egy üldögélő Linux pingvin képében :)

    Usb and NAS/ BitTorrent Client menüpont beállításait, mint mindent, ezt is Intruder mutatta meg itt

    Kálváriám és megdicsőülésem útját nyomon követhetitek a innen kezdődően, ami később a Tomato topicban folytatódott.

    Úgy érzem igen sok felfedezni való van még a Tomatoban, Transmission szépen teszi a dolgát, mint le mint feltöltésnél hozza a sávszélesség maximumát. Egyelőre az UPNP-t se pipáltam ki.
    Előbb utóbb eljutok oda is hogy a wincsim tartalma távolról is elérhető lesz.
    Bocs a hosszú lére eresztett kommentért.

    [ Szerkesztve ]

  • OldAkita

    aktív tag

    válasz hunluigi #148 üzenetére

    Meg tudlak érteni, nekem is pont ilyen dupla NAT kifogással nem ment a külső elérés de bizakodok hogy a Tomato részletgazdagabb állítgatási lehetőségei meghozzák majd a várva várt eredményt. Magam is halogatom az efféle izgalmakat, de most már jó érzés hogy eddig is eljutottam.

  • OldAkita

    aktív tag

    Még egy tapasztalat. Reboot-olom a Tomato-t letelik a 90 másodperc, kiteszi a Continue ikont, hiába klikkelek rá, nincs net még vagy 10-20 másodpercig. Nagyjából pont ennyi idő alatt kapok infarktust hogy mi van már? :) Viszont az az AC56U tulaj aki utánam jön és olvassa ezt, már nem fog. :)

  • OldAkita

    aktív tag

    válasz Klara_ #151 üzenetére

    Intrudertől tanulva, megtudtam hogy a VPN-t nem érdemes feltenni mert egy butított változat. AIO kell.
    Elképzelhető hogy Transmission-höz Ext való csak, és egy előző kommentemben linkelt képen ahol az látszik hogy támogatja még a FAT32-őt is, meg az NTFS-t is az csupán az USB portra dugott eszközökre vonatkozik, nem a transmission-re. Majd kipróbálom mit csinál NTFS-nél, de ez nem most lesz mert örülök hogy megy :)
    Mi több kezdek beleszeretni a Tomatoba, ahogy egyre jobban megismerem. Ez persze túlzás mert 5% ismeretet tudtam eddig növelni talán 8%-ra :)
    Nagyon tetszik hogy precízen szabályozhatom az egyes kliensek le és feltöltési sebességét.

  • OldAkita

    aktív tag

    Próbálok erőt venni magamon a külső elérés ügyében.
    Fix IP-t adtam meg a szolgáltatói Cisco EPS3925-ösön 192.168.0.10-et. Ezt az IP címet beírtam a Cisco DMZ-be.Itt tartok most.

    Elfogadom hogy a T-től kapott fix IP címem hiába fix évek óta, bármikor megváltoztathatj a T ha kedve tartja, de én bízok bennük és lusta vagyok regisztrálni ingyenes IP-t.
    Gondolom ennek ellenére sikerülhet elérni hogy kívülről hozzáférhessek a routerre dugott wincsi tartalmához amit a Tomato-ban FTP server pont alatt beállíthatok.
    Első kérdésem az lenne hogy ha minden jól sikerül, akkor a böngészőbe vagy mondjuk a Fizella vagy más FTP programba mit kell írnom ha el akarom érni a wincsimet? 192.168.1.1-et? és majd kéri a felhasználói nevet ami root és az általam beállított jelszót?
    Nagyjából képbe kerültem mit is jelent a NAT. Annyit tudtam meg hogy címfordítás amit azért kell a routernek végrehajtani mert egyetlen IP címem van és az ide beérkező kéréseket a routernek kell a belső hálózat 192.168.1.x IP címei közül különválogatni és a megfelelőhöz, jelen esetben a routerre kötött wincsi-hez továbbítani.
    Kérdés, milyen porton kommunikál a wincsi a routerrel, mert gondolom ezt kell beállítani az AC56U-n a Tomato-ban port forward-al?
    Kell e valami DNS-t mondjuk a Google 8.8.8.8 és 8.8.4.4-et írni, vagy egyelőre a szolgáltatói DNS-el is működhet a külső elérés?
    Ha kell, akkor ide kell beírni, mondjuk az első két sorba, a 3. sor meg maradhat üresen?

    És ha már Port forward, így néz ki a Tomato-ban ez az ablak.
    Hogy megy ez a port forward beállítás ezen a kezelőfelületen?

    [ Szerkesztve ]

  • OldAkita

    aktív tag

    Közben újra próbálkoztam egy másolási sebesség vizsgálattal. Egy 700MB körüli Linux mint ISO-t másoltam saját PC-ről az USB-re kötött wincsit transmission mappájába és 21MB/sec sebességgel sikerült. Ezt jónak gondolom, azonban visszafelé nem ilyen rózsás a helyzet. Visszamásolásnál ugyanis 0.5MB/sec sebességet tapasztaltam. Ez elég nagy baj, lévén ha letöltök valamit, majd szeretném átmásolni saját gépemre, pendrive-ra vagy bármire, akkor a hajam kihullik mire sikerül :(

  • OldAkita

    aktív tag

    válasz hsrasus #162 üzenetére

    Az enyém is csinált már olyat hogy eltűnt róla adat. Az is igaz, jópárszor újraformáztam már mindenféle típusú partícióra és nem tudok egyértelmű választ adni mikor milyennél volt ez. Annyit azonban tanulságként levontam, olyan adatot, amit örök időkre meg kívánok őrizni, a routerre kötött hdd-n nem tárolok egy példányban.

  • OldAkita

    aktív tag

    válasz Multibit #167 üzenetére

    Gyárival nekem gond nélkül ment az 5Ghz. 12m-re lévő tv problémamentesen játszotta le a legvadabb birátával tömörített mkv filmeket is.
    Egy ideje a Tomato legújabb FW van rajta és végre kifogástalan működik (már amire nekem kell). Intruder fórumtárs segítségével, hasít a torrent és távolról is elérem az usb portra dugott hdd-t. Viszont, pont tegnap próbáltam, a tv-t. A Tomatoval nem látja az 5Ghz-et és amikor 2.4-re állítottam azzal is akadozott. Nem mintha gond lenne mert van utp kábel a router és a tv között, de azért jó lenne ha nem lenne gond a wifivel sem.
    Azonban kezdem megtanulni hogy ha valami nem megy, egy idő múlva szinte mindig kiderülhet hogy megy az csak ezt-azt állítgatni kell hozzá.

  • OldAkita

    aktív tag

    válasz Multibit #170 üzenetére

    Szolgáltatói routerem DMZ-ben, így az Asus elvileg képes rá hogy dupla NAT nélkül beengedjen az usb-s hdd tartalmára, Tomato FW-al. Persze ez csak elvileg igaz, mert még finomítás zajlik ez ügyben. A gyári nekem is elég lett volna, de igényem volt hogy egy klienst lekorlátozzak, az viszont nem nagyon sikerült a gyárin. Na meg a torrent, amit a gyári elég betegesen töltött vissza. Ezek a gondok Tomato-val megszűntek, viszont vannak más problémák, pl nem ég a router lámpája csak az az egy ami a tápellátást jelzi. IP tarffic a real time módot szépen mutatja de semmit nem mutat az elmúlt 24 órából.
    Szóval ilyesmik:)

  • OldAkita

    aktív tag

    Addig emlegettük az adateltűnést hogy ma nekem is eltűnt minden. Jelenleg ext3-ra van formázva a wincsi. De ez talán mindegy is, lévén kiderült hogy nem tűnt el semmi! Csak a kedves FW, nem látta hogy van hdd dugva az usb3.0 -ra. Csináltam egy reboot-ot és azonnal látható lett minden ami elveszettnek látszott. Van egy olyan gyanúm hogy az usb 3.0 miatt van ez. Legközelebb át is fogom dugni a 2.0-ás portba hátha akkor nem tesz ilyet.
    Arról már nem is beszélve hogy megüt a guta amiért hol elérhető az FTP távolról, hol nem.

  • OldAkita

    aktív tag

    Nekem a gyári FW-el minden gond nélkül látta az 5Ghz-et, mióta Tomato-zok nem látja és a 2.4Ghz is lassabb, legalábbis a tv már azon is szaggatva játsza le az mkv-t.

  • OldAkita

    aktív tag

    A végtelen kísérletezés eredményeképp, egyelőre visszatettem a Tomato helyett a Merlint. Viszont közben tanultam a Tomato-ból és ott láttam hogy AP(accespoint) módban volt az AC56U. Most hogy feltettem a Merlint, felfigyeltem rá hogy nem AP módban van alapértelmezettként hanem vezeték nélküli router módban.
    A vezeték nélküli mód így néz ki:

    [/ IMG][/L] Az AP mód így néz ki: [L:/dl/upc/2014-07/14/397577_gqcplouvhoq9ewqn_apmod.jpg](IMG:/dl/upc/2014-07/14/397577_gqcplouvhoq9ewqn_apmod.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

    [ Szerkesztve ]

  • OldAkita

    aktív tag

    Az AP mód így néz ki:

    Az nyugtalanít hogy az AP módnál azt írja, a tűzfal le van tiltva. Csakhogy a szolgáltatói HWG meg DMZ-ben van és ekkor átjáróház lesz a rendszerem.

    Melyik módot és hogyan kéne használni, különös tekintettel az FTP távoli elérésére?

  • OldAkita

    aktív tag

    válasz MC Pite #225 üzenetére

    Rakd fel a Merlint. Nekem egy ideje az van és lemezproblémái nincsenek. Amíg a gyárit használtam nekem is folyamatosan ezt produkálta. Volt hogy leformáztam a wincsit és utána is megmaradt a probléma. Tény hogy a Merlinnél is tűnt már el adat, de persze az soha nem tűnik el. Újraindítottam a routert és azonnal meglett minden adat. Legutóbb olyan erősen villámlott hogy kikapcsoltam a szolgáltatói Cisco-t és az Asus-t is. Nyilván jobban tettem volna ha előtte leállítom a DM-t, de éppen nem ment a gép és lusta voltam beindítani. Másfél óra múlva újra bekapcsoltam és DM-ból eltűnt az összes torrent. Gondoltam egyenként aktívvá teszem újra mindet. Amint az első torrent file-t elindítottam azonnal megjelent az összes és máris kezdte visszatölteni. Jobb a Merlin mint a gyári.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák