Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz pengwin #25 üzenetére

    Hogy ne törje el :DDD

    "A frissen őrölt kávé nem csak urizálás: tényleg sokkal jobb az íze."

    Nekünk is van kávédaráló otthon, szintén főzés előtt daráljuk a kávét. Viszont a 2-3 héttel előtte pörkölés téma már no way részemről. Számomra a 2-3 ezer forintos kávé is megteszi ugyanazt a hatást, amit a csillagászati.)

    Egyébként ez a nagy sznobéria is maximum addig tart, amíg mindenki jól él.

    Most jó hülyeség, de tegyük fel, eljön a zombiapokalipszis. Utána ki fog foglalkozni azzal, hogy cibetmacskák €zarják a kávészemeket? :DDD Már egyáltalán annak is örülés lenne, ha nyomokban élvezhetnék a régmúlt civilizációt...

    Értem én, hogy más a kávé élménye az extra prémium szinten, csak nekem az nem éri meg. Aki hobbiból tolja, hát tolja, de azért mert nem tartom be egy ezerkétszáz oldalas enciklopédia szabályait pontról-pontra minden egyes espresso főzéséhez, attól az még nem csak egy sima koffeines pisa lesz... :D

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Argos

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz pengwin #25 üzenetére

    Nyilván sok esetben a kérdező is, hogy is mondjam csak.. alapon van.
    De, ez ilyen generációs vagy jelenkori mittoménmi'. Mindent, mánis', de azonnal akarunk/nak. Lusta visszaolvasni 1-2 h.sz.-t, ne adja az ég oldalt. Kereső használata, összefoglaló minek? Szóval igen, nehéz dolog ez, annak pláne, aki szabadidejét áldozza arra, hogy másoknak segítsen, önzetlenül, ingyen. Nekik tiszteletem is!
    De, itt most ugye az elitizmus képviselőiről van szó, ami viszont szerintem már jócskán a ló túrós hátának a túloldala. Ami egész addig nem is gond, illetve nem is zavar, míg csak magának hódol. De, az amikor már térít - kicsit erős szó rá, de esetenként, már valóban ezt érzem -, hogy márpedig csak az és úgy jó, minden más semmirevaló, az már nekem sok. Hovatovább, az én, adott esetben szerényebb igényeimre nem válasz és nem megoldás.

    Természetesen még így is sok okosságot össze lehet szedni innen-onnan. Csak tudni kell a helyén kezelni.
    Példának okáért, ha már kávé az eredeti téma. Azt aláírom, hogy a frissen őrölt kávé nyilván jobb, mint a hetek óta nyitva álló csomag darált. Az tervben is van, hogy veszek egy darálót és majd akkor szemeskávé-dara-főzés. DE! Nem 50.000 forintos cuccban gondolkodok. Persze, az biztos finomabbra (íz, nem állag) őrölné nekem a babot, de mennyivel? Mihez képest ugye. Az számomra olyan, mintha azért vennék drágább tuningolható procit, hogy tudjak húzni rajta 10Mhz-et. Számszerüsíthető? Igen. Gyakorlati haszna, észrevehető, látványos értelme van? Számomra nemigen. De, az is igaz, hogy egy tuningrekordot 10Mhz-el is meg lehet dönteni. Bár, én ilyesmikre nem törekszem. :)

    (#27) Chaser:
    Igen, pont ilyesmire utaltam fentebb, hogy a nagy és drága márkák mára nagyon elszálltak. Sütő vásárlás előtt több ismerős is mondta, hogy AEG-et, az f@sza, minőségi cucc. Na, nézzük. Aha, 1 év garancia. Köszihello!

    Ahogy írod, nálam is sokkal inkább bizalomgerjesztő a 3-5 év gari, mint akármilyen csúcsminőség, 1-2 évvel.
    És valóban teljesen random már a kínálat mindenből. Lehet olcsó és drága termékből is, jót is, rosszat is kifogni, leginkább szerencse kérdése. És itt számít a gari. Ha, meghal, vissza aztán csere, vagy pénz vissza.
    Sütőt éppenséggel 3+4 év ingyen garanciával vettem, örültem is neki, hogy kifogtam. De, a turpisság persze ebben is megvolt. A kiterjesztett gari csak és kizárólag akkor él, ha hivatalos szakszervíztől hívok x időközönként szakit, aki önköltségemen!! megvizsgálja a cuccot. Ha, hibás, persze ingyen javít, de a kiszállás nekem fáj. Még jó, hogy ingyen volt. -.-'

    (#28) Apollyon:
    Hülye! :DDD
    De, jogos! :D

    [ Szerkesztve ]

    ...elmúlik...

Új hozzászólás Aktív témák