Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Argos

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz SUPREME7 #1 üzenetére

    Az is jó móka lehetett, gondolom nálad a konyha festése került előrébb.
    Régebben én is az ősmagyar kávéfőzővel állítottam elő a nedűt, de az indukciós főzőlapommal nincs baráti viszonyban a jó öreg szerkezet. Semmit nem hajlandó neki kikotyogni... :P

    Egyszer sikerült nekem is megjárni a kotyogóssal. Valahogy ferdén tehettem rá a gázra vagy túl nagy láng volt, mindenesetre sikerült megolvasztani a műanyag fogantyúját. Amit csak akkor realizáltam, amikor már hozzásegített a kezdő tolvaj karrierhez, eltűntetve pár ujjlenyomatomat, miután rámarkoltam... -.-

    (#2) doeeg:
    Úgyúgy! :)

    (#3) rdt89:
    Ez így is van. Mármint, miután lenyeltem az első kávét és kezdenek felébredni a reflexeim is.
    Jelen esetben csak néztem a lassított felvételt és közben párás-csipás tekintettel búcsúztam a kedvenc kávéspohárkészletem utolsó előtti darabjától... :O

    (#4) Apollyon:
    Nálam az ébredés utáni rutin:
    Még az ágy szélén ülve kortyolok, a mindig odakészített vízből. Kikászálódok, egy csésze tea. Reggeli. Aztán jöhet a kávé. Csak sajnos az utóbbi időben, jobbára a tea helyett is kávét iszok. Vissza kéne állni.

    "Lehetőleg műanyag- vagy papírpohárból."
    Miért abból?
    Jómagam a szörptől kezdve, a kávén át, a pálinkáig mindent üveg vagy porcelán(nak mondott) alkalmatosságból fogyasztok.

    ...elmúlik...

  • Argos

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz rdt89 #7 üzenetére

    Az enyémek, illetve már csak az egyszem árva, bőven 30+-os, ha nem több. Sőt, tuti több, mert még nagyimtól örököltük meg.
    Én is ejtettem már el többször is, aztán vagy dekáztam vele, vagy sikerült úgy esnie, hogy nagyobb volt benne az összetartó erő, mintsem a széthúzás. De, most sajnos úgy esett, hogy tényleg millió darabra robbant(!) szét. Sanszos, hogy a kristályszerkezetének egy olyan pontjára tapintott rá a padlóval való találkozás, amit nem bírt már tolerálni. :(

    (#8) doeeg:
    Felénk ez volt a klasszikus vizes/fröccsös/üdítős pohár annó. Ebből van is egy készletem, de az már új gyártású.

    (#11) nullpoint:
    Hehe! :D
    Ilyen témákban én őt szoktam lesni, vagy ha elkap a retró életérzés, akkor Kenny-t.
    Nagggyon hülyék. :DDD

    ...elmúlik...

  • Argos

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz SUPREME7 #14 üzenetére

    Ó, igen. A gázon felejtett kotyogós tipikus esete. :DDD
    Általában ez a user-error adott okot a készülék cseréjére.. :P

    Tavaly mikor új kecóba költöztem, első időkben se tűzhelyem, se elektromos kávéfőzőm nem volt, ellenben a kávéra, mint olyan, meg igény lett volna.
    Nos, kandallóm van. Kotyogósom van. Az a fél óra meg belefér, mire ott lefőtt a kávé. :K
    Azóta én is elektromossal oldom meg, mondjuk csak egy kis alap készülékkel. Ugyan nézelődtem itt a Kávés barista-topikban, de onnan hamarost távoztam is, miután elolvastam, hogy nagyon alsó hangon 50.000 jómagyar forint alatt ne is álmodjak kávéról, azokkal csak híg mosogatólevet lehet előállítani. :U

    ...elmúlik...

  • Argos

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz SUPREME7 #16 üzenetére

    Nohiszen.. Két opció volt ugye.
    Ad1.: Várok ~fél órát => iszok kávét
    Ad2.: Nem iszok kávét.

    Pár nap múltán, vettem kutyulósat. :))

    Nem is érdemes benézni oda, de lassan valóban semelyik spec. topikba..
    Ha, a bármire általad rászánt összeg háromszorosát nem vagy hajlandó elkölteni, akkor tökéletesen mindegy mit veszel, az úgyis csak egy vacak. :U
    Egyébként, ez nem csak PH! betegség. De, attól még egy sz*r tendencia.

    ...elmúlik...

  • Argos

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz Chaser #19 üzenetére

    Eredetileg Szarvasi kávéfőző gépet akartam venni, mert jó nevű és magyar cég. Ezért is néztem be a topikba olvasgatni, hogy melyik lenne a jó választás.
    Ha, nem teszem, lehet, hogy most remekül ellenék egy olyan masinával.
    Az mondjuk más kérdés, hogy már nem az a minőség, mint régen, meg év elején dobta is a kávéfőzők gyártását a cég, bár most úgy fest, hogy végül átveszi egy másik gyártó, legalábbis a kotyogós részleget.

    Néha már úgy érzem, hogy nem is olyan jó ez a rengeteg információ, amihez a mai médiumokon keresztül, bárhol, bármikor, percek alatt hozzá tudunk jutni... :U

    Azt persze nem vitatom, hogy igazuk van ezen topikok szószólóinak. Nyilván a drága, minőségi cuccok jobbak, tartósabbak stb. - elvileg.
    De, mindenkinek mások az igényei és hiába vagyok tisztában azzal, hogy a drágább jobb, ha egyszer nem tudok vagy csak pusztán nem akarok rászánni, az általam kikalkulált összegnél - sokkal - többet.

    [ Szerkesztve ]

    ...elmúlik...

  • Argos

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz SUPREME7 #22 üzenetére

    & (#23) Apollyon & (#24) Chaser

    Mélységesen egyet tudok érteni veletek.

    Nagyon elment a világ a külsőségek felmagasztalásának irányába, csak az a fontos az emberek nagy részének, hogy mit mutat kifelé - csilli-villi ájfón az van, de hó közepén kenyérre már nincs, tuningbömbi: "tőccsed meg kétezeré"...
    Pedig ugye, valójában a belső számít. Legjobb példa erre a hűtő, teljesen mindegy, hogy néz ki kívülről, az számít, hogy mi van benne! :DDD
    Nekem példának, okáért Beko hűtőm van. Szerintem lassan 5-8 éve teszi a dolgát, probléma nélkül.

    Egyébiránt van amiben én is a drágábbat veszem, pl. cipő. Mert ott azért valóban igaz legtöbbször, hogy a drágább jobb minőségű. Mondjuk, ellenpéldám is van. Cirka 3-4 éve kellett vennem gyorsba egy bakancsot télen, beugrottam kínaiba, levettem a polcról, fizettem talán 7 ezret. Azóta is köszöni jól van, pedig nyűttem rendesen. Ellenben a 20+ ezres Nike kosaras csukámon a ragasztások 2 év után elengedtek...

    Szóval, nem nagyon lehet már bízni a mai fogyasztó társadalom termékeiben. Jön egy új gyártó, jó minőséggel, jó áron, beetet 2-3 szériával, aztán szépen adja le a minőséget, vagy az árakat emeli. A régiek meg.. meh.
    De, minden szinten és hogy ne csak kézzelfogható termékek legyenek említve, "kedvencem" a Blizzard, hova süllyedt az évek alatt. Hála az Activision-nek. :U

    ...elmúlik...

  • Argos

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz pengwin #25 üzenetére

    Nyilván sok esetben a kérdező is, hogy is mondjam csak.. alapon van.
    De, ez ilyen generációs vagy jelenkori mittoménmi'. Mindent, mánis', de azonnal akarunk/nak. Lusta visszaolvasni 1-2 h.sz.-t, ne adja az ég oldalt. Kereső használata, összefoglaló minek? Szóval igen, nehéz dolog ez, annak pláne, aki szabadidejét áldozza arra, hogy másoknak segítsen, önzetlenül, ingyen. Nekik tiszteletem is!
    De, itt most ugye az elitizmus képviselőiről van szó, ami viszont szerintem már jócskán a ló túrós hátának a túloldala. Ami egész addig nem is gond, illetve nem is zavar, míg csak magának hódol. De, az amikor már térít - kicsit erős szó rá, de esetenként, már valóban ezt érzem -, hogy márpedig csak az és úgy jó, minden más semmirevaló, az már nekem sok. Hovatovább, az én, adott esetben szerényebb igényeimre nem válasz és nem megoldás.

    Természetesen még így is sok okosságot össze lehet szedni innen-onnan. Csak tudni kell a helyén kezelni.
    Példának okáért, ha már kávé az eredeti téma. Azt aláírom, hogy a frissen őrölt kávé nyilván jobb, mint a hetek óta nyitva álló csomag darált. Az tervben is van, hogy veszek egy darálót és majd akkor szemeskávé-dara-főzés. DE! Nem 50.000 forintos cuccban gondolkodok. Persze, az biztos finomabbra (íz, nem állag) őrölné nekem a babot, de mennyivel? Mihez képest ugye. Az számomra olyan, mintha azért vennék drágább tuningolható procit, hogy tudjak húzni rajta 10Mhz-et. Számszerüsíthető? Igen. Gyakorlati haszna, észrevehető, látványos értelme van? Számomra nemigen. De, az is igaz, hogy egy tuningrekordot 10Mhz-el is meg lehet dönteni. Bár, én ilyesmikre nem törekszem. :)

    (#27) Chaser:
    Igen, pont ilyesmire utaltam fentebb, hogy a nagy és drága márkák mára nagyon elszálltak. Sütő vásárlás előtt több ismerős is mondta, hogy AEG-et, az f@sza, minőségi cucc. Na, nézzük. Aha, 1 év garancia. Köszihello!

    Ahogy írod, nálam is sokkal inkább bizalomgerjesztő a 3-5 év gari, mint akármilyen csúcsminőség, 1-2 évvel.
    És valóban teljesen random már a kínálat mindenből. Lehet olcsó és drága termékből is, jót is, rosszat is kifogni, leginkább szerencse kérdése. És itt számít a gari. Ha, meghal, vissza aztán csere, vagy pénz vissza.
    Sütőt éppenséggel 3+4 év ingyen garanciával vettem, örültem is neki, hogy kifogtam. De, a turpisság persze ebben is megvolt. A kiterjesztett gari csak és kizárólag akkor él, ha hivatalos szakszervíztől hívok x időközönként szakit, aki önköltségemen!! megvizsgálja a cuccot. Ha, hibás, persze ingyen javít, de a kiszállás nekem fáj. Még jó, hogy ingyen volt. -.-'

    (#28) Apollyon:
    Hülye! :DDD
    De, jogos! :D

    [ Szerkesztve ]

    ...elmúlik...

Új hozzászólás Aktív témák