Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Apollyon

    Korrektor

    Azt én sem szeretem, ha váratlanul megnő a konyhai berendezések entrópiája. Egyébként reggel, kómásan, éhgyomorra nem ajánlatos kávézni, javaslom előtte egy pohár víz elfogyasztását. Lehetőleg műanyag- vagy papírpohárból. :) Meg pár falat szilárd étel sem árt, azért a cserjesav a gyormonak odamar.)

    Az ébredési után kávézásról leszoktam már, állítólag érdemes várni kb. ~2 órát amíg a test magától felébred (hormonok meg ilyenek).

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz SUPREME7 #16 üzenetére

    "Hallottam hírét a topiknak, de még nem mertem beleolvasni,"

    Már az összefoglaló sem kíméli a usert: "Nem is a csoda gép számít, hanem frissen, maximum pár hete pörkölt és frissen, általad őrölt kávé. Amíg az nincs, örömünnep sincs, csak egy fekete, koffeines lé, amit mindenki kávénak hív."
    :DDD

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz Argos #21 üzenetére

    Ennek a topiknak a hatására elkezdtem olvasgatni a kávé topikot, és senkit nem akarok bántani, de azt kell mondjam, hogy az ott található irányzat már erősen túllő a célon.
    Ez szintén az összefoglalóban található hsz: [link]

    Ez már nekem az a szint, amikor a túlzott részletekbe bocsátkozás elrontja a hobbiélményt is. Már annyira kimaxolták a témát, hogy atomi, sőt kvadron szintre mennek elemileg, és az ingerküszöb már az extrém fokozatokat is fényévekkel felülmúlja.

    Ennek pedig az az eredménye, hogy legjobb sem lesz már soha elég jó, és soha nem fogják eléggé élvezni a kávézást, tök mindegy mennyi pénzbe került. :)

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz pengwin #25 üzenetére

    Hogy ne törje el :DDD

    "A frissen őrölt kávé nem csak urizálás: tényleg sokkal jobb az íze."

    Nekünk is van kávédaráló otthon, szintén főzés előtt daráljuk a kávét. Viszont a 2-3 héttel előtte pörkölés téma már no way részemről. Számomra a 2-3 ezer forintos kávé is megteszi ugyanazt a hatást, amit a csillagászati.)

    Egyébként ez a nagy sznobéria is maximum addig tart, amíg mindenki jól él.

    Most jó hülyeség, de tegyük fel, eljön a zombiapokalipszis. Utána ki fog foglalkozni azzal, hogy cibetmacskák €zarják a kávészemeket? :DDD Már egyáltalán annak is örülés lenne, ha nyomokban élvezhetnék a régmúlt civilizációt...

    Értem én, hogy más a kávé élménye az extra prémium szinten, csak nekem az nem éri meg. Aki hobbiból tolja, hát tolja, de azért mert nem tartom be egy ezerkétszáz oldalas enciklopédia szabályait pontról-pontra minden egyes espresso főzéséhez, attól az még nem csak egy sima koffeines pisa lesz... :D

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

Új hozzászólás Aktív témák