Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • villásdugó

    csendes tag

    válasz Teasüti #47 üzenetére

    kacagj akkor azon a sok terméken, amiket ezen alapulva fejlesztettünk ki, plusz azon, hogy némelyik már 15+ éve van forgalomban, nem filléres cucc, és mégis ezres nagyságendű darabszámban ment ki.

    igaz, én csak egy 10+ év tapasztalattal bíró fejlesztő vagyok (hiszen pl némelyik kollegám ennél sokkal régebb óta van az iparban, akikkel az említett projekteken együtt dolgoztunk), amiket pedig írtam, azok konkrét tapasztalatokon és fejlesztési munkákon alapulnak, így megértem, hogy mi mind nem érhetünk fel a te internetről szerzett tudásodon alapuló elméleti okfejtéseddel. majd ha bent leszek, elmondom, h dobjuk ki az összes tudományt s mérési eredményt, amit eddig felhalmoztunk a jelenlétérzékeléssel kapcsolatban, hiszen nevetségesek vagyunk.

    mindenesetre jó kacagást. ha tudnám még szerkeszteni, visszavonnám a gratulálokot a hozzászólásomból, a stílusod és hozzáállásod miatt. ugyanezen oknál fogva, ahelyett, hogy leírnám, hogy a valóságban az említett szenzorok az ő látószögeikkel milyen helyzetben milyen feladatra jók, inkább azt kívánom, hogy próbáld ki bátran a hidegburkolat alóli jelenlétérzékelést. hiszen az már nem nevetséges.

  • vadkörte

    addikt

    válasz Teasüti #47 üzenetére

    Azt azért nem kell elhallgatni, hogy ez a modul adafruit-ról ~40$ + szállítás (USA-ból jön elvileg, tehát a szállítás nem olcsó) + ÁFA. Kijön kb. 15-20E Ft-ra. A cikkben használt IR szenzor meg ha 1.000 Ft, akkor már drága helyen vásároltál.

    A "Miért éppen Alas..." naszóval "...miért Arduino" kérdésekre én úgy válaszolnék, hogy azért mert csak.
    -Azért, mert a készítő ebben látott fantáziát
    -Mert, egy központi vezérlővel vezérel elég sok funkciót
    -Csak, hogy legyen mibe belekötni

    Eddig a kötekedésen kívül nem olvastam pl. értelmes ajánlatokat az Arduino kiváltására. OK! Ne Arduino, akkor mi? Egymástól függetlenül működő passzív elemek?

    (#51) villásdugó:
    Közöm nincs a posztolóhoz, de kedves villásdugó a 6 év alatt összeszedett nem egészen 100 hozzászólásból mégis ki a búbánatnak kellene megálmodnia, hogy Neked 10+ éves hw fejlesztői gyakorlatod van. Mellesleg az Internet adta anonimitásban én is állíthatnám magamról, hogy erőműmérnök vagyok, pedig nem.
    Elhiszem, hogy a magad szakterületésn egy megkerülhetetlen orákuluum vagy, de Neked sem ártana lejjebb venni a hangerőből. A posztoló írt egy szerintem korrekt és fantáziamegindító cikket. Innen kellene elindulni. A durcizás helyett inkább adhattál volna hasznos tanácsot a fejlesztésre, egyszerűsítésre, ahelyett, hogy sértődött óvodásként csapkodsz, mert az óvónéni elvette Tőled a kislapátot...

    (#54) Teasüti:
    Alin nemrég láttam ilyen fogót többféle pofával, csupaszoló fogóval készletben kb. 27$-ért

    [ Szerkesztve ]

    Üdv. V. Körte

Új hozzászólás Aktív témák