Új hozzászólás Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz kenwood #46 üzenetére

    Annak ugyanaz a problémája, mint a távolság érzékelőnek:
    hogy állapítod meg, hogy embert érzékelsz és nem vmi élettelen tárgyat?
    Lézer nem jó, mivel teret kell figyelni, nem egy vonalat. Ultrahang csak egy szűk sávban működik, nekem legalább 180°-os látómező kell. A radart nem ismerem, de tegyük fel megoldható vele a dolog. De még mindig kérdéses hogy állapítod meg, hogy egy ember sétált bele a látómezőbe és nem csak az ajtót hagyták nyitva?
    Ha ezeket értette a fórumtárs "kiforrott" megoldáson, akkor... kacagnom kell. :D

    Melegvérűek érzékelésére még mindig az infra a legjobb szerintem. :K
    Jó abban igazat adok, hogy ezek a PIR szenzorok nem a legjobbak, én is jobban örülnék egy logika nélküli szenzornak amin nincs időzítő áramkör és a nyers adatot küldené ki, de erre a felhasználásra higgyétek el nagyon bevált! Nekem nem volt panaszom a retrigger funkcióra sem, nem kapcsolgat össze-vissza. És nagyjából 2 perces időzítés van rajta, azért mennyire életszerű az, hogy 2 percig mozdulatlanul állsz a szenzor előtt?

    Viszont ha a PIR-től mindenképp feláll a szőr az ember hátán, akkor lehet kapni infra kamerákat Arduino-hoz.
    Ez egy 8x8-as hőérzékelő ami állítólag 7 méterre is ellát. De léteznek ennél komolyabb modulok is.
    Nem tudom mekkora látószöge van, de én inkább ilyesmiben gondolkodnék. :K

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák