Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kosztya

    friss újonc

    válasz aquark #2 üzenetére

    Szia Aquark!

    Olvastam a post-jaidat az EEP-vel kapcsolatban, ezért regisztráltam és ezért is írok most, bár nem tudom mennyire aktuális még!
    Röviden tömören pár gondolat:
    Én is EEP-zek és ismerek még egy srácot, aki keményen nyomja (az index-en olvastam a hozzászólásait, azóta néha napján tapasztalatokat cserélünk).
    - Nekem is a magyar nyelvű EEP 7 (egész pontosan 7.5) van meg, újabb verziót nem sikerült találnom angol vagy magyar nyelven (németből sík vagyok).
    - A program logikátlanságáról annyit, hogy először tényleg annak tűnik (tervezés közben többször uninstallálni akartam a játékot és kihajítani a cd-t) de ha ráérzel az ízére és ráhangolódsz a német logikára nem lesz vele gondod, és ami a legfontosabb: szinte nincs olyan dolog, amit ne tudnál beprogramozni vele!
    - A 2D/3D tervezésről: Ez is sajátos logika szerint történik de erre is nagyon rá lehet érezni, és működik is! Lényegében - tudom, ez furcsán hangzik, de hidd el jól működik - előbb a pályafekvést tervezed meg és utána hozzá a terepet (vagy a terepet csak nagyjából tervezed meg és ha kész a pálya összeigazítod vele. Német logika, de gond nélkül működik!).
    - A kézikönyvet épp ezért érdemes tüzetesen átbogarászni ami eltart egy darabig de nagyon nagy segítség és az elsajátítottakat ki is lehet próbálni a tervezőben, játékban.
    - Van egy pár hibája a magyar nyelvű változatnak (A Menetrend szerkesztőjében túl hosszú egy karakterlánc, ami végett egy fájl-ban módosítást kell végezni) de ezekben és bármi más kérdésben tudok Neked segíteni.
    - A modellekből és tereptárgyakból valóban nincs túl sok, de hidd el elég még úgy is, hogy csak a jobb minőségűeket válogatod össze.
    Nagyon sok mindent tudnék még írni de itt most egyelőre ennyi, talán még egy kicsit az én EEP játék koncepciómról:
    Ugye ez egy terepasztal tervező, ami annyit tesz, hogy tervezel egy terepasztalt, megtervezed a menetrendet, és utána minden flottul megy magától, már csak nézned kell a munkádat.
    No igen, de akkor mi benne a játék??? - lehetne kérdezni.
    Én terveztem egy főállomást, ahová két főirányból plusz egy mellékirányból érkeznek a vonatok, a személyvonatok menetrendje 24 órában teljesen automatizálva vannak (randomizációt is beépítettem, tehát késni is tudnak) és a teherforgalmat plusz kocsirendezést ehhez igazítom manuálisan (ez a játék benne).

    Ha érdekel és foglalkozol még vele szívesen segítek bármiben! Írj ide, vagy az adatlapomon szereplő e-mail címemre, ha ez utóbbira írsz a tárgy mezőbe írd be: "EEP7" mert nagyon erős spam szűrőt használok!
    Ja:
    És a progi tökéletesen fut Win 10-en is, tegnap tettem át én is!

  • Kosztya

    friss újonc

    válasz aquark #4 üzenetére

    Szia!
    Most csak nagyon gyorsan (remélem másoknak is hasznos lesz):

    - Nekem is Eset NOD 32 volt fönt és nekem is ugyanezt csinálta.
    Semmi gond nincs, az exe file nem vírusos, csak valamiért zavarja a vírusvédőt. A megoldás az, hogy az EEP
    telepítése közben kikapcsolod a vírusvédőt, majd a vírusvédőn belül (azt haladó üzemmódba állítva) megkeresed a kivételek listáját és azon belül hozzáadod az "EEP.exe" indítófájlt (elnavigálsz odáig).
    Innentől kezdve nem lesz vele problémád.

    - Nekem a vinyóm melegedett egy kicsit jobban tőle én se tudom miért. A HD Sentinel szerint egy átlag game 42-43 C-on ment 25 C-os szobában, addig az EEP 50-51 C-ig is felvitte a winyó hőmérsékletét. Nem tudom miért van...

    A 7.5-öset használom még mindig. Engem nem érdekelne egyébként a magyarítás, a baj csak az, hogy német játék és angol nyelven sem találom (se így, se úgy - ha érted mire gondolok :B )

    Most ennyit tudok írni elöljáróban!
    Eddig ketten vagyunk, akik használják ezt a progit (akivel én szoktam konzultálni). Bármi van szívesen segítek. Kicsit bonyolultnak tűnik a progi de ha elkapod a menetét nagyon rá lehet hangolódni!

  • szmartin

    friss újonc

    válasz aquark #1 üzenetére

    Helló

    Következő gyakori problémán a EEP 7.5-tel
    Nem sikerült csatlakozni a EEP regisztrációs szervezéhez.
    https://kepkuldes.com/image/B60Zbd

    Ilyenkor mi lehet probléma?
    Vagy már nem működik?

Új hozzászólás Aktív témák