Új hozzászólás Aktív témák

  • Navaren

    aktív tag

    válasz syIex #58 üzenetére

    Hogyhogy mit?
    Mint a telfonnál: azokon funkciókon javítani, amiket a júzerek kifogásolnak, nem hangzatos PR dolgokkal villogni (S4-nél és S5-nél ezek, amiket felsoroltál, pont olyan fícsörök voltak, amiket kifejezetten kértek Apple-től, hogy legyenek bele a következő verzióban).
    Tök jó a nagy kijelző, de S4 óta az ég világon semmi baj nem volt a kijelző méretekkel/minőséggel. Csak trendből pedig ne legyen már rendszeresen nagyobb, mert értelmetlen, az órának szerintem órának kell maradnia, ne jussunk el oda, hogy néhány generáció múlva valami lökött influenszer és/vagy a fanjai erről instáznak már.
    És bár Bog szerint ez a mostani még elmegy, ha külföldi fórumokat (is) olvasol, nem mindenki ért egyet vele.
    Egyébként is, most főleg azért lett nagyobb, hogy egy nettó idétlen billentyűzetet oda lehessen biggyeszteni?
    Halkan jegyzem meg, hogy épp nagy balhé van belőle, hogy volt 3rd party qwerty bill. App Store-ban órára, amit az Apple a watchOS 8 megjelenéskor egyszerűen törölt.
    Nem át-és/vagy megvette, hanem megcsinálta saját maga kb. ugyanazt, az eredetit meg törölte a Store-ból. Még csak nem is a saját ötletük volt. Ez sem.
    A porállóság/ellenállóság dícséretes, de ezekkel talán eddig sem volt akkora baj (főleg a drágább modelleknél), viszont önmagukban talán nem sales faktor.

    Ellenben továbbra is lehetne javítani az akku teljesítményen, mert azt sokan kifogásolják, hogy pont fitnesszre nem lehet igazán használni, mert komolyabb mérésre nincs szufla (vagy ha újként van is, egy-két évesen már nem biztos, hogy lesz). Klassz lenne pl., ha telefonról rá lehetne tölteni mondjuk nap közben, kétórás úszásedzés előtt, ha egész délelőtt pl. zenét hallgatok rajta, főleg, ha már a tabletről a ceruzát pl. lehet (tudom, hogy más technológia, itt az elvről van szó).
    Személyes gond, de nem bánnám a nagyobb tárhelyet sem.
    Aztán miért nem lehet továbbra sem LTE/5G képes tablethez rendelni iPhone helyett? Szuper lenne, nagyon sokan kérik, nem is tudom, S3-S4 óta, Craig Federighi saját bevallása szerint már tavaly is tesztelték a koncepciót. Miért nem lehet önálló termék a watch, miért muszáj iPhone - tartozéknak maradnia?
    Evidens lett volna a testhőmérséklet mérés pl., de mondhatnám azt is, hogy nem is tudom, hányan, hány helyről kérik-követelik Almáéktól, hogy lehessen harmadik félnek számlapokat fejleszteni, akár Apple jóváhagyással, mert elképesztő kreatív emberek vannak, akik már mutattak ezt-azt más platformokon, az Apple sajátjai pedig egy klassz fellángolás után évről évre egyre unalmasabbak.
    Illetve, ez megint személyes persze, de nem bántam volna a szögletes dizájnt sem :D.
    Hát így kb. ennyi, ami most így a térdemre csapva eszembe jut.
    És ez nem (csak) az én dilim, hanem komoly diskurzusok folynak róla itt-ott.

    iBalu // Ordo Ab Chao //

Új hozzászólás Aktív témák