Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fryskitt

    addikt

    Azért jó ez a cikk, mert mint minden almás írás, hihetetlen módon vonzza a "de drága", "de szar", az "xy android jobb", "mindenki hülye, aki megveszi", "szemét Apple", "világhülyítés", stb cikkeket. Gondolom a kommentelők többsége nem használt sose iPhone-t és más eszközt sem. Pedig épp itt a lényeg: ha van egy telefonod és egy notebookod, vagy asztali géped; és mindkettő Apple, akkor egy csomó dolog nagyon kényelmes és zseniális. Kezdve a felhős egymásnak mentéstől, az AirPod mindenhez kapcsolódásáig... drága, értem én, de más is az, ha mindent szart megvesz az ember hozzá. De itt a szisztémát, a körítést kell megfizetni, az egymással összhangban dolgozó rendszereket. És értem én, hogy más rendszereket is össze lehet kapcsolni, de nyilván nem ilyen egyszerűen. Van egy csomó ember aki nem akar vagy nem tud állandó mókolással foglalkozni. Azoknak készültek ezek az eszközök. Elismerem, ha valakinek csak egy telefonja van, akkor ebből nem sokat vesz le, és csak azt látja, hogy három éve ugyanolyan kinézetű a telefon. Ami amúgy engem is kissé elszomorít. Mert valljuk be, ha megtehetném, akkor sem mászkálnék egy félmilliós eszközzel a zsebemben. De ettől függetlenül az Apple ökoszisztéma a maga teljességébeb még mindig zseniális és nem reprodukálható.

    Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

  • Fryskitt

    addikt

    válasz S e t h #207 üzenetére

    Biztosan van ilyen is. És nem mondom, hogy nincs igaza, vagyis jobban mondva nem értem meg. Hisz ez annyira szubjektív. Magam részéről még megtalálom a magam kis zseniális részeit a rendszerben, de majd lehet, hogy eljön az idő, amikor majd nem fogom vagy jön egy új szereplő és akkora újítást hoz, amekkorát anno az Apple dobott az első iPhone-nal. Nem vagyok elvakult, akkor majd váltok én is. Azért a kollégád majd szerintem bosszús lesz, amikor látja, mennyire hamar avul el mindenféle szempontból bármelyik androidos telefon. Ezzel együtt, ha most kellene váltani, akkor nehéz dolgom lenne: a Galaxy Note elég magasra teszi a mércét, a Sonynak a formaterve jön be nagyon, árat tekintve meg mondjuk az új Xiaomi Mi2 lenne a nyerő, ez utóbbi 600 dollárért verhetetlen szerintem. De egyelőre marad az Apple még. :)

    laabom: Nincs az egymillió, de drága (iPhone 8 64gb, MacBook Air, MacMini) és sajnos mi vagyunk nagyon lemaradva fizetésileg, nézz csak körül az utcán a kocsik között....

    Freiherr: Ugyan. Ezt trollkodásnak veszem.....

    [ Szerkesztve ]

    Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

  • Fryskitt

    addikt

    válasz laabom #216 üzenetére

    Én szerintem egész jóindulatúan írtam. Te kezdesz éppen hőbörögni itt, nem is értem miért. Amúgy, okoska, az iPhone 8 265e, a MacBook Air 360e, a Mac Mini 180 (már miért ne lehetne ez PC? Hm?) és én egy 50e-s Samsung monitorral használom, de előtte meg a tévével, úgyhogy az nem került semmibe, így 805 v 855 ízlésed szerint. Van olyan ügyfelem, aki havonta ennyiért vesz LEGO-t, mert megteheti. Én nem, te sem, akkor nem nekünk készült, ennyi. Nem mi vagyunk a célcsoport. Nyilván lehet venni tabletet 50-ért, meg telefon 30-ért, meg dzsunka PC-t 70e-ért a TESCO-ban, de azt még a legelvakultabb Apple haterek sem hasonlítják össze.
    De ha mindezt meg nem tudod elfogadni, akkor amit eddig írtam, nem neked szántam. Ja, és igazad van. :W

    Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

  • Fryskitt

    addikt

    válasz Ed Parker #219 üzenetére

    Nem tudom. Szerintem igen. És ráadásul el tudom képzelni, hogy egy BMW vagy egy Audi esetében még a hitel is mekkora. Nem hiszem, hogy ezeknek az embereknek gondja akadna egy iPhone kifizetésével.
    Amúgy meg az a tapasztalatom, hogy az ilyen telefonokat sem fizetik ki a legtöbben egyben. Sőt, a többit sem, mondjuk a Mini nem akkora tétel egy akármilyen PC-hez sem. És azokat nem is akarom vele hasonlítani, mert pl Windowst gondolom a magyarok többsége nem vesz hozzá, ha megtenné, mindjárt 30-40e forinttal drágább lenne.

    Ettől függetlenül, hangsúlyozom, hogy mindez az én véleményem. Egyáltalában nem akarom ráerőltetni senkire sem. Nekem megéri ez a rendszer még a legújabb fícsörök nélkül is, másnak nem, és ennyi. :R

    [ Szerkesztve ]

    Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

  • Fryskitt

    addikt

    válasz <Lacy85> #222 üzenetére

    Na. Erre még írok, aztán nem többet, mert parttalan a vita és legfőképpen nem ugyanarról beszélünk.

    Tehát még egyszer: nem igazán érdekel, milyen műszaki alap van benne, vagy milyen nincs, OSX van rajta, ami remekül együttműködik a többi eszközzel. Nem játszom rajta, arra amire kell (hogy együttműködjön a többi cuccal, mint említettem volt) arra ez nekem bőven elég.
    Ha elolvasod, amit előre írtam, akkor látni fogod, miért. A teljesítményhuszároknak, akiknek a többsége maximum játszik a gépén, aki cryptovalutát akar ásni,, nyilván kell egy Ryzen proci meg egy combos videokártya, meg nyilván azoknak is, akik a benchmarkokra élveznek. És kis részben azoknak is, akik valamilyen értelmes munkára ki is használják. Az internetezek-officethasználok-fotókatrendszerezek típusnak meg pont nem. Megbízható működés meg fontos, addig, amíg a "dzsunkacuccban", ami ugyanannyi ideje van meg otthon, mint a Mini, már szinte minden alkatrész cserélve volt, itt még semmi. Az is szempont, hogy nekem nem kell doboznyi szar otthonra, egy Intel NUC pedig simán összemérhető vele ilyen konfigurációban.
    Egybekben pedig ha igaz lenne, amit írsz, és csak a natív teljesítmény számítana, akkor egy 100 lóerős Lada épp annyi lenne, mint mondjuk egy 100 lóerős Audi. Persze mindkettőt motor hajtja és gurul, na de....

    És a legfontosabb: te, a magad részéről használd csak azt, én meg ezt. És ez pont így van jól, képzeld el milyen unalmas lenne, ha mind egyformák lennénk.

    [ Szerkesztve ]

    Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

  • Fryskitt

    addikt

    válasz #96302336 #226 üzenetére

    Na igen, ha Windows kell, akkor Windows kell. Mi is használunk Windows szervereket, és ha nem is W only a rendszer, de lényegesen egyszerűbb. És igen, veled ugyanazt beszéljük: a szoftverkörnyezetet fontosabbnak tartom, mint a hardvert. Amit írtam, azért írtam, mert jön egy csomó ember véres karddal, hogy így a teljesítmény, meg úgy... Jönnek itt a noname PC-vel a Mini ellen és ilyesmi. Hát kérem szépen: amint kapok egy BMW-t ugyannyiért, mint egy ugyanannyi lóerős Daciát, már fejet is hajtok. De addig nem veszem komolyan.

    Malachi: abszolút egyetértek.

    [ Szerkesztve ]

    Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

  • Fryskitt

    addikt

    válasz Ricardo #232 üzenetére

    Ez igaz. De majd magam kipróbálom, hogy tényleg így van vagy nem. Fura lenne, mert a hatos sem csinálja, de meglátjuk.

    Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

  • Fryskitt

    addikt

    válasz <Lacy85> #235 üzenetére

    Miért lenne hülyeség? És a kijelentés első fele hogyan kapcsolódik a másodikhoz? És mit értesz azon, hogy mi mire jó? Hm? És miért pénzkidobás?
    Nekem egy Apple cuccom romlott el az elmúlt 10 évben, azt is rögtön és kérdés nélkül cserélték egy újra. Tescos PC esetében hogyan van ez? Mentem már ki javítani ilyen gépet. Különböző RAM modulok, rejtélyes hibák. Egy Macintosh nem csinál ilyet. És igen, igazad van, egy márkás asztali sem, csak annak már ugyanannyi lesz az ára. Vagy vegyük a MacBook Airt. Van Acer notebook, 100.00-ért. Nekem mind elromlott két éven belül. Ha viszont mondjuk egy Asus Zenbook-kal vagy egy Lenovo Yoga-val hasonlítjuk, akkor az is annyiba kerül. Hasonlíthatjuk az i8-at egy S8-hoz is, de szerintem aki bármelyiket megveszi, az nem anyagi szempontok alapján dönt. Mindkettő jó és mindkettő bőven túl van azon, amit egy átlagember kihasznál. Persze van LG K4 pl. De olvasd el a tesztet.
    Mit értünk teljesítmény alatt? A Lada is megy annyira gyorsan, mint egy Audi. Gyorsul is, sőt bizonyos modellek jobban is. 4 ülés van benne. Mégis inkább az Audi kellene, mert más benne ülni. Nekem. Ami szubjektív.

    Burt1793: Mindent meg lehet oldani segédprogrammal egy Windows PC-n és Linuxon is (sőt, ha le tudod programozni, akkor még többet), de én azt mondom, hogy itt vannak dolgok, amik alapból működnek, mókolás nélkül. Amúgy el is fogadnám a sok kritikát, ha olyanoktól jönne (biztos van ilyen is) akik használták huzamosabb ideig mindkét rendszert. De általában csak az egyiket és erősen FELTÉTELEZIK, hogy milyen lehet a másik, aztán azt kinyilatkoztatják. Jó példa erre a mobil processzorosnak titulált Mini esete, mert pl az enyém nem az. És anno amikor vettem, kb 4 éve, nem is volt drágább, mint bármilyen más hozzá hasonló.

    [ Szerkesztve ]

    Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

  • Fryskitt

    addikt

    válasz <Lacy85> #246 üzenetére

    Azt nem veszed figyelembe, hogy a márkát meg kell fizetni. Mini PC egyik is, másik is. Meg van autó ilyen, meg olyan. De egynek se lesz azonos az ára, csak azért, mert valamilyen műszaki tartalmuk megegyezik. Erre is ez igaz és ezért jó a Ladás hasonlat is. Az már más kérdés, hogy neked megéri -e vagy sem egy márkásabb autó, vagy csak azt nézed, hogy mindkettő tud 130-at az autópályán. És arról a részről nem is akarok vitázni veled, mert nekem ez éri meg, neked az.
    És nem kell belinkelni amit írtál, feltételezheted rólam, hogy megadom neked azt a tiszteletet, hogy elolvasom, amit írsz. És fel is fogtam.

    EclipseGT: Ehhez mit szólsz? Amúgy még egyszer mondom, nem nagyon érdekel, mi van benne. Nekem nem lassú, nem használok nagy erőforrásigényű programokat, a gépek átjárhatósága, különösebb erőfeszítés nélkül pedig kell.

    Amúgy pedig továbbra is tartom, hogy nem veszek olcsó gépet, mert többször megjártam már velük, de persze mindenki más azt vesz, ami szíve joga.

    [ Szerkesztve ]

    Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

  • Fryskitt

    addikt

    válasz <Lacy85> #253 üzenetére

    Nem, kisarkítottam. "Nem kell ezt ennyire túlgondolni". De a hasonlat attól még szemléltető. De azt is írtam, hogy én nem akarlak meggyőzni. Ha neked Asus kell, akkor az. Csak szerintem egy ilyen mini gép, egy jó Zenbook és egy csúcs Zenfone már árban nem annyira eltérő, mint az Apple.

    ollie: Persze. Én a hardverek közti kapcsolatokra is értettem, ha "közel" van a telefonom, akkor a notebookról is tudok szöveges üzenetre válaszolni, vagy onnan beszélgetni. A füles csatlakozik mindegyikhez, stb. És még ez is csak akkor számít, ha már van egy kiépített rendszer, én biztos nem váltok most másra, de nem biztos, hogy nem vennék mást, ha nem lenne semmim éppen. Alapvetően asszem innen indult a polémia.

    Totheground: Haha. Lopott Apple = 0 forint. Miért nem megyünk akkor tovább? :((

    [ Szerkesztve ]

    Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

  • Fryskitt

    addikt

    válasz <Lacy85> #259 üzenetére

    Annyit biztosan elértünk, hogy elvesztettem a fonalat. A szoftver és hardverkörítésből indultam ki, azzal szemben, hogy az A11 chip mit tud és mit nem a szintetikus teszteken. Elég messzire jutottunk. Inkább legyen az, hogy elismerem a szempontjaidat, szemben az én szubjektív véleményemmel, ami arról szól, hogy jobban szeretem az OSX-iOS párost a többinél. És így okafogyott a vita. :)

    [ Szerkesztve ]

    Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

  • Fryskitt

    addikt

    válasz <Lacy85> #262 üzenetére

    A marketing nem érdekel. Nyilván minden cég azt mondja (egy bizonyos szint felett - és a piacvezető ugye ezen a szinten felül van), hogy az övénél jobb sose volt és sokáig nem is lesz. Azt azért nem hiszem, hogy azért maradtak le, hogy a profitot növeljék, sokkal inkább azt gondolom, hogy sajnos Jobs nélkül nem nagyon megy ez, kell egy látnok, aki versenyre tud kelni az idővel. Szerintem az Apple elég nagy cég ahhoz, hogy felismerje, hogy a folyton mások után kullogás az lassú halálhoz vezet. Azt gondolom, egyszerűen nincs egy műszaki zseni, aki vízionálni tudna olyan dolgokat, amiket Jobs tudott. Az ázsiaiak meg ugyanazt csinálják, mint anno minden más technikai dologgal, elkezdik lemásolni és a végén jobbat csinálnak. Vagy legalábbis mást.
    Ettől függetlenül továbbra is vallom, hogy a szoftver és a hardver egy egységet jó ha alkot, és ebben még mindig nagyon jók. Hiába jó az Android és hiába jó (?) a Windows, nem érzem annyira hatékonynak őket együtt (szubjektivitás, ugye). Szokták mondani, hogy zárt rendszer így, meg úgy, de a túlságosan nyílt sem jó, hiszen muszáj kompatibilitások kötik, és nem tud annyira hatékony lenni emiatt.

    Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

  • Fryskitt

    addikt

    válasz Ed Parker #814 üzenetére

    Azért a két kamrás képeken (vagyis azokon, amikhez két kamera kellene) elhasal. De szerintem ez nem lényeg, inkább amolyan kinek nagyobb ez a vita....

    Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

  • Fryskitt

    addikt

    Képformátumok. Fontos, hogy szabvány. És örvendetes a Nokia részvétele. Kicsit Főnixmadár érzésem van.

    Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

  • Fryskitt

    addikt

    válasz Ed Parker #869 üzenetére

    Egyelőre nekem is. Kicsi trükk van benne azért, színhelyes monitoron nézve nem annyira jók a képek, mint Apple eszközön (true tone-os cuccom nincs még). Sajnálom kicsit, hogy a 8+-on nem dupla a stabilizálás, de szívesen kipróbálom majd, csakúgy, mint az új hatásokat. Bár kicsit több időm lenne.
    Visszatérve szerintem mindegyik csúcsmodell kamerája vállalható telefonos kamera szintjén, a kis zsebkompaktokat simán kiváltják (és mindig kéznél vannak), minden másra meg ott vannak a MILC-ek, meg a DSLR-k. Néha hiányzik a nagyobb kompaktok nagy zoomja, de ezzel együtt lehet élni.

    Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

  • Fryskitt

    addikt

    válasz hemaka #1069 üzenetére

    Van erre valahol egy video, majd előszedem. Kb 50%-ig ultrabrutál gyorsan tölt, utána belassul, 80% felett meg kb ugyanaz. De szerintem mindegyik kb ilyen.

    Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

  • Fryskitt

    addikt

    Erről valaki valamit? Sehol se lehet kapni, nem? (Nem akarok venn, véletlenül futottam bele, de akkor is.)

    Vagy ez. Novemberi szállítással!!!!

    [ Szerkesztve ]

    Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

  • Fryskitt

    addikt

    válasz OCTAMD #1105 üzenetére

    Szerintem ez így megtévesztés. Nem fog tudni november elején szállítani. Akkor visszaadja a pénzt annak kamatostul, aki bedőlt neki? :W

    Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

Új hozzászólás Aktív témák