Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kolosanyi

    veterán

    Egyébként én valami olyasminek örülnék, amibe be lehet fűzni a kábelt és ilyen rugó-szerűen lehet kitekerni, illetve vissza. Olyan hosszú kábelt tekersz ki belőle, amilyen éppen kell, ha meg zsebre akarod tenni, akkor csak összetekered teljesen, így nem fog összegabalyodni, megtörni stb.

    (#24) Xero
    Én még pár éve láttam valamelyik Sennheiseren ilyet. Még gondolkodtam is rajta, hogy megveszem, de a füles maga nem kellett volna, csak az a feltekerő valami, így végül letettem róla. Azóta remélem, hogy valaki gyártani fog majd egyszer ilyet, mert nagyon praktikus szerintem. :)

    [ Szerkesztve ]

  • kolosanyi

    veterán

    válasz Misály #25 üzenetére

    De, szarabbul szól, mint egy átlagos füles. Persze a tartozék kacatok mellett nem tűnik fel (bár szerintem még azokhoz képest is rosszabb), de egy 3-4 ezres belépő IEM hülyére veri az egész BT mezőnyt. A basszus és a magas frekvenciák szépen elvesznek az éterben, részletesség, dinamika, mint olyan nem nagyon van. Háttércsörömpölésnek jó, de ha zenét akarsz hallgatni, arra nem. Nekem legalábbis nem felel meg, amit eddig hallottam.

  • kolosanyi

    veterán

    válasz xors #27 üzenetére

    Így van. :K

    (#28) dani3l
    Eddig kivétel nélkül az összes BT füles, amit én hallottam szólni, az rossz volt. Én nem vagyok egy nagy hifista, de azért van egy szint, ami alá nem szívesen megyek, azok meg pont azalatt a szint alatt vannak. Ezt egyébként sok - a témában nagy tapasztalatra szert tett - fórumtárs is megerősítette már nekem, amikor érdeklődtem. Eddig egyetlen általam (csak leírások alapján) ismert vezeték nélküli fejhallgató volt, amiről a hifisek is elismerően nyilatkoztak, ez pedig a TDK WR700. Viszont tudni kell, hogy ez nem az A2DP-t használja, külön adóegység van, amit a 3,5-ös csatlakozóra kell rákötni. Érdekes egy jószág na. :)

  • kolosanyi

    veterán

    válasz Misály #31 üzenetére

    Ami jó, az jó, ami meg szar, az szar. Ezen kár vitatkozni, a BT fülesek nem lesznek jók, hiába próbálja a merketing elhitetni mindenkivel, hogy crystal clear, beautiful rich sound... A legtöbbet simán lealázza egy 5 ezres IEM.

    (#32) ROBOTER
    És ha valaki szereti azt hallgatni, akkor mi van? Ne legyünk már ilyen szűk látókörűek, nem mindenkinek felel meg a popcsörömp...

    (#33) Misály
    Értem, tehát aki kicsit igényesebben akar zenét hallgatni, mint az átlag, azt egyből gúny tárgyává kell tenni... Na pontosan ezért nem törekednek a gyártók a normális minőségű audio eszközökre a konzumer kategóriában, úgyis megveszik a sz@rt is, az emberek 95%-ának megfelel az is.

    [ Szerkesztve ]

  • kolosanyi

    veterán

    válasz ROBOTER #35 üzenetére

    Ki mondta, hogy egy fej-, fülhallgatón csak tömegközlekedve lehet zenét hallgatni? Lehet, hogy sokaknál ez a legjellemzőbb, sőt az egyetlen felhasználási mód, viszont sokaknál nem így van. Itt most nem az utcán Apple fülessel és kínai PMP-vel (esetleg régebbi, USB stick formájú MP3 lejátszóval) mászkáló, igénytelen tuctucot a fülükbe üvöltető trendi fiatalabb korosztályról beszélek. Ha szerinted csak ilyenek vannak az az én olvasatomban szűklátókörűség.

    Nem mondtam, hogy igénytelen vagy, mert neked út közben jó az A2DP. Más a preferencia rendszered, biztos vagyok benne, hogy érvekkel alá tudod támasztani, hogy miért választod inkább azt, de ettől még nekem ugyanúgy adott a választás lehetősége, és én bizony nem amellett voksolok. Én a magam részéről kitartok a jó lejátszó és a normális IEM párosnál, mert érezhetően jobb hangja van. Ha te úgy véled, hogy az IEM-ek nem jók középen, akkor még nem hallottál olyat, ami jó, ebben biztos vagyok, hiszen akkor nem így vélekednél. Egyébként a vezeték nélküli fülesen azért tűnik általában jobbnak a közép, mert a magas és a mély nem jó, de attól még nem lesz automatikusan szép közepe. Attól, hogy valahol kiemel a rendszer, vagy épp elvesz belőle, még nem lesz szép is a produkció (erre baromi jó példa a bícc, nem szép a mélye, hiába van szinte az összes Monster fej-, fülhallgatón bazi nagy mélykiemelés).

    (#36) ROBOTER
    Minden tiszteletem az övé, illetve az egész szerkesztőségé, de szinte biztosra veszem, hogy vagy nem hallottak még olyan jól összeállított rendszert, amihez képest bizony vérszegény az egész, vagy ha igen, akkor nem ahhoz hasonlították ezeket, hanem az átlag tartozék kacathoz.

    (#37) Misály
    "egy IEM is "szebben" szol ( bar kozepen lofasz a nagytobbseg, de sebaj az ember a loudnessre bukik, innentol szubjektiv a dolog ) "

    Nem, nem lóf@sz. Olyat kell meghallgatni, ami kiegyensúlyozott. Nem véletlenül akarok most egy armatúrás IEM-et, azok jóval kiegyensúlyozottabbak, mint a dinamikus társaik (már az eddig olvasottak alapján, nem volt még alkalmam kipróbálni).

    "buszon mp3at hallgatni 1 watton nem igenyes zenehallgatas. Igenyes zenehallgatas az amire egy ember kulon szobat/termet tart es ennek megfelelo hangrendszere van hozza. Hallottam sajnos ilyet, azota minden szarul szol..."
    Megint a buszozás. :) Honnan szedtétek, hogy csak buszon lehet így zenét hallgatni? Meg miért csak az lenne az igényes zenehallgatás, ha az embernek egy milliós rendszere van, egy akusztikailag megtervezett, ilyen célra berendezett szobában? Persze, Rotshieldéknél nem para ez, de a legtöbb földi halandónak az. Viszont azért a kommersz vacak és az ultra high end között van egy pár fokozat.

  • kolosanyi

    veterán

    válasz ROBOTER #39 üzenetére

    Értem, tehát most az az érv, hogy nincs érv, de én elmehetek a sunyiba, mert nem erről a mágneses gomb izéről beszélek. Elég régóta elkanyarodtunk az eredeti témától... Offba is teszem, mert tényleg teleszemeteljük a topikot. :DDD

  • kolosanyi

    veterán

    válasz ROBOTER #42 üzenetére

    Azért kíváncsi lennék, hogy ezt a magasröptű végkövetkeztetést honnan szűrted le. :F
    A cikkben szereplő célnak nem felel meg jobban a vezeték nélküli megoldás, hiszen eleve a vezeték feltekerését szolgálja ez a mágneses izé.
    A vezeték nélkülit leszaroztam, mert az eddigi tapasztalataim alapján az összes általam próbált ilyen termék sokkal rosszabb volt, mint a vezetékes megoldások.
    Nem találtam ki semmiféle felhasználási területet, fogalmam sincs miről beszélsz. Mi az én általam vázoltakban a kitaláció? Nem kapcsolódik a cikkhez? Jó, a hangminőség valóban nem, de ennyiből mondom, a vezeték nélküliség sem. (Egyébként azért bátorkodtam megjegyezni, hogy szerintem trágyán szól a BT füles, mert ezzel a cikk tárgyának próbáltam létjogosultságot adni, hiszen nem hülyeség ez a kacat szerintem.)
    Milyen mellébeszélés? Meg milyen csulázás? Ha már abba nem tudsz belekötni, amit a vezeték nélküli vs vezetékes témáról magyaráztam, akkor muszáj helyette belém? Komolyan nem értem, hogy mire jó ez.

  • kolosanyi

    veterán

    válasz Pete55555 #44 üzenetére

    Korrekt összefoglaló. Mindenki azt vesz, ami tetszik neki, meg b amit meg tud venni. :D

Új hozzászólás Aktív témák