Új hozzászólás Aktív témák

  • kolosanyi

    veterán

    válasz ROBOTER #35 üzenetére

    Ki mondta, hogy egy fej-, fülhallgatón csak tömegközlekedve lehet zenét hallgatni? Lehet, hogy sokaknál ez a legjellemzőbb, sőt az egyetlen felhasználási mód, viszont sokaknál nem így van. Itt most nem az utcán Apple fülessel és kínai PMP-vel (esetleg régebbi, USB stick formájú MP3 lejátszóval) mászkáló, igénytelen tuctucot a fülükbe üvöltető trendi fiatalabb korosztályról beszélek. Ha szerinted csak ilyenek vannak az az én olvasatomban szűklátókörűség.

    Nem mondtam, hogy igénytelen vagy, mert neked út közben jó az A2DP. Más a preferencia rendszered, biztos vagyok benne, hogy érvekkel alá tudod támasztani, hogy miért választod inkább azt, de ettől még nekem ugyanúgy adott a választás lehetősége, és én bizony nem amellett voksolok. Én a magam részéről kitartok a jó lejátszó és a normális IEM párosnál, mert érezhetően jobb hangja van. Ha te úgy véled, hogy az IEM-ek nem jók középen, akkor még nem hallottál olyat, ami jó, ebben biztos vagyok, hiszen akkor nem így vélekednél. Egyébként a vezeték nélküli fülesen azért tűnik általában jobbnak a közép, mert a magas és a mély nem jó, de attól még nem lesz automatikusan szép közepe. Attól, hogy valahol kiemel a rendszer, vagy épp elvesz belőle, még nem lesz szép is a produkció (erre baromi jó példa a bícc, nem szép a mélye, hiába van szinte az összes Monster fej-, fülhallgatón bazi nagy mélykiemelés).

    (#36) ROBOTER
    Minden tiszteletem az övé, illetve az egész szerkesztőségé, de szinte biztosra veszem, hogy vagy nem hallottak még olyan jól összeállított rendszert, amihez képest bizony vérszegény az egész, vagy ha igen, akkor nem ahhoz hasonlították ezeket, hanem az átlag tartozék kacathoz.

    (#37) Misály
    "egy IEM is "szebben" szol ( bar kozepen lofasz a nagytobbseg, de sebaj az ember a loudnessre bukik, innentol szubjektiv a dolog ) "

    Nem, nem lóf@sz. Olyat kell meghallgatni, ami kiegyensúlyozott. Nem véletlenül akarok most egy armatúrás IEM-et, azok jóval kiegyensúlyozottabbak, mint a dinamikus társaik (már az eddig olvasottak alapján, nem volt még alkalmam kipróbálni).

    "buszon mp3at hallgatni 1 watton nem igenyes zenehallgatas. Igenyes zenehallgatas az amire egy ember kulon szobat/termet tart es ennek megfelelo hangrendszere van hozza. Hallottam sajnos ilyet, azota minden szarul szol..."
    Megint a buszozás. :) Honnan szedtétek, hogy csak buszon lehet így zenét hallgatni? Meg miért csak az lenne az igényes zenehallgatás, ha az embernek egy milliós rendszere van, egy akusztikailag megtervezett, ilyen célra berendezett szobában? Persze, Rotshieldéknél nem para ez, de a legtöbb földi halandónak az. Viszont azért a kommersz vacak és az ultra high end között van egy pár fokozat.

Új hozzászólás Aktív témák