Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz oxalisz #7 üzenetére

    Azért szerintem itt az Apple sincs nyerő helyzetben. Alapból az hogy kár éri, az a saját hibája. Nem mások raknak be hibákat, biztonsági réseket a szoftverbe hanem ők (akár szándékosan, akár nem, de az ő hibájuk). Ha én holnap találok egy biztonsági rést bármelyik szoftveren, nem vagyok köteles jelenteni a szoftver készítőjének. Se kutyám, se macskám a cég...nincs vele szerződésem hibakeresésre és nem állampolgári kötelesség hogy ha találok egy szoftverhibát, akkor jelentenem kell. Akkor sem ha többmilliárdos kára származik a cégnek amiatt. Az FBI sem köteles erre.

    Ahogy a cím is mondja, a biztonsági rés az Apple-é. Találja meg, javítsa ki saját maga. Amikor a nyomozást kár éri, mert nem lehet feltörni egy bűnöző telefontját, akkor az Apple széttárja a karját (jogosan). Ha az Apple-t éri kár, akkor meg ugyanezt teszi az FBI. "Deal with it"

    Azt kellene mondani az FBI-nak, hogy social engineering módszerrel jutottak be a telefonba. Amúgy is arról volt szó, hogy valami Izraeli cég ilyen módon segítene az FBI-nak. Kvázi kinyomozták / ki következtették /kitalálták a jelszót. Bejutottak, de nem törték fel, nincs biztonsági rés, nem sápítozzon az Apple. Ha jól tudom 5C telefon volt, vagyis nem ujjlenyomat-olvasós. Hihető lenne a sztori, még ha nem is valószínű.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • modeller

    aktív tag

    válasz oxalisz #7 üzenetére

    "Viszont az almás cég könnyen bizonyíthatja, hogy kár éri, ha a biztonsági résre vonatkozó kérése süket fülekre talál."

    Na arra befizetek, amikor egy ilyen pert megnyernek, nemhogy az állam ellen, de akár csak magáncég ellen, aki mondjuk recovery services cimszóval árulja ugyanilyen szolgáltatását.

    De akkor már gondolom az NSA-t (és gyakorlatilag bármelyik ország titkosszolgálatát) is beperli az apple, hiszen köztudomású, hogy ők mindenféle nem nyilvános biztonsági réseket kihasználva telepitenek megfigyelendő emberek eszközeire oda nem illő dolgokat.

    Ne vicceljünk már, ez nagyon nem igy működik. De én sok sikert kivánok az applenek egy ilyen perhez. :)

Új hozzászólás Aktív témák