Új hozzászólás Aktív témák

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz oxalisz #7 üzenetére

    Azért szerintem itt az Apple sincs nyerő helyzetben. Alapból az hogy kár éri, az a saját hibája. Nem mások raknak be hibákat, biztonsági réseket a szoftverbe hanem ők (akár szándékosan, akár nem, de az ő hibájuk). Ha én holnap találok egy biztonsági rést bármelyik szoftveren, nem vagyok köteles jelenteni a szoftver készítőjének. Se kutyám, se macskám a cég...nincs vele szerződésem hibakeresésre és nem állampolgári kötelesség hogy ha találok egy szoftverhibát, akkor jelentenem kell. Akkor sem ha többmilliárdos kára származik a cégnek amiatt. Az FBI sem köteles erre.

    Ahogy a cím is mondja, a biztonsági rés az Apple-é. Találja meg, javítsa ki saját maga. Amikor a nyomozást kár éri, mert nem lehet feltörni egy bűnöző telefontját, akkor az Apple széttárja a karját (jogosan). Ha az Apple-t éri kár, akkor meg ugyanezt teszi az FBI. "Deal with it"

    Azt kellene mondani az FBI-nak, hogy social engineering módszerrel jutottak be a telefonba. Amúgy is arról volt szó, hogy valami Izraeli cég ilyen módon segítene az FBI-nak. Kvázi kinyomozták / ki következtették /kitalálták a jelszót. Bejutottak, de nem törték fel, nincs biztonsági rés, nem sápítozzon az Apple. Ha jól tudom 5C telefon volt, vagyis nem ujjlenyomat-olvasós. Hihető lenne a sztori, még ha nem is valószínű.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Új hozzászólás Aktív témák