Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz joey04 #31 üzenetére

    Az applenek sosem volt annyira diverzifikált porfóliója, mint pl. az ms-nek, van egy pc jellegű vonaluk, az halad a maga útján, meg mostanában dobtak 3 nagyot (vagy inkább kettőt, az ipad mégiscsak az iphone előfutárának indult, ha hinni lehet a híreknek), az iphone-nal, az ipaddal meg az ipoddal. De ezzel vége is, mert nagyon sok más igényt már nem tudnak támasztani, annyira munka józsibácsi se zseni, hogy teljesen vásárlóidegen igényeket betoljon a köztudatba. Zenét mindenki akar hallgatni, ennek megcsinálták az apple felfogás szerinti verzióját, az ipodot. Telefonálni mindenki akar, lett iphone. A tabletes témakör már nem ennyire egyértelmű, de ott még lehetett kaszálni. És ezzel itt vége is, nem látom, hogy mi minden mást akarna csinálni az ember.

    És ezt a piac se nagyon látja, hiszen az apple tv megbukott, mint annak a rendje. Itt maradt tehát egy korlátos portfólióval az apple, amit ebből ki tud facsarni, az az övé, és ennyi. Még örülnek egy darabig az emberek a telefonnak, a tabletnek, de most belerakják az ipad2-be, ami fontos lett volna, utána merre az arra?

    Szóval a menetelésnek lassan vége, azt, hogy megállapodjon a részvény, én elég hamarra várom, azt pedig, hogy be is boruljon, nem ennyire hamarra, de nem is távoli időpontra. Tehát aki most vesz, az már nem fog kaszálni rajta az én véleményem szerint. Szerintem a részvények ilyen őrült menetelése legkésőbb az ipad2 megjelenése után nem sokkal meg fognak állni és attól számítva kb. egy termék-életciklus, amíg beborul. Feltéve, hogy Jobsban addig mindig időben tudnak akkumulátort cserélni:) mert ha Jobszal valami komoly baj lesz, akkor a részvények előbb állnak a földbe, mint a lángoló Concorde anno.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Salvador20

    őstag

    válasz joey04 #45 üzenetére

    nem tudom elképzelni steve jobs nélkül az 2015-ös 4X akkora ipad bemutatóját (fake, csak egy képet láttam régebben, hogy mekkora volt az iphone, utána mekkora volt az ipad és mi jön legközelebb)

    Be Faster, be Smarter, or Cheat!

  • Salvador20

    őstag

    válasz joey04 #47 üzenetére

    bár most láttam először ezt a fickót, rágugliztam, nem vészes a feje, igen, egyszer szegényt elviszi a daganata :(

    Be Faster, be Smarter, or Cheat!

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz joey04 #39 üzenetére

    oké, csak Jobs visszatérése óta az apple kicsit úgy működik, hogy kitalálnak valamit, azzal nyitnak egy piacot vagy minimum piaci szegmenst és abban törekednek 100%-ra. Ez egy elég extenzív fejlődési lehetőség. De mivel elfogynak a nagy ötletek, az új igények, ezért ez most már nem járható út, itt az marad, hogy a piaci részesedéseket védeni kell a szegmensbe betolakodók elől. Az usan kívüli területeken azért nincs akkora apple notebook hype, meg csak kap azért időnként pofonokat a microsofttól is, a zenelejátszók és a zeneboltok területén egyre többen szállnak be, tehát ott vészesen esni fog a részesedés, a telefonok piacán meg belefutott az androidba, ami nagyon meg fogja tépázni a piacot.

    Szóval nem mindegy, hogy új piacon kavarsz, vagy meglévő piacon küzdesz a tizedszázalékokért. Ergo szerintem tovább ilyen részvénymenetelés nem lesz. És akkor jön majd az, hogy Jobsról is kiderül, hogy a./ meghalt, b./ nem mindenható és lesz olyan piaci környezet, amikor nem tud az apple már megint robbantani, és akkor jobs hírnevével együtt fog zuhanni a részvény is és ebből a túlárazott, csodát váró apple hype-ból alászáll a normálisan, valós fundamentumai szerint értékelt szintre. Az beszakadás lesz.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • WonderCSabo

    félisten

    válasz joey04 #45 üzenetére

    Ive nekem is szimpi, sokkal jobban, mint Jobs. És az egyetlen dolog, ami tetszik az Appleben a dizájn, amit ő csinál. :)

Új hozzászólás Aktív témák