Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16939776

    törölt tag

    Érdemes lenne oda adni egy körre olyannak, aki játszik is ilyen monitoron, hogy mondjon róla véleményt gyakorlati szempontok alapján, mert ez így csak egy sima monitor teszt, és lehet hogy lemaradunk a termék előnyeiről a hátrányok hosszú sora mellett.

    Nekem pl.: az elért igen alacsony kontraszt, és a gyengébb betekintési szögek miatt gyanús, hogy egy kiemelkedőbb képességű, jóval kisebb után-húzással dolgozó "valóban is gyors gamer" panel kerülhetett a termékbe, de csak annyit tudunk meg, - mint általában - hogy nem volt vele baj, és 240 Hz-es.

    Másik hogy az input lagot azt gondolom 60Hz-en méritek, akkor azt fel kellene tüntetni a szám mellett, vagy azt is jelezni, hogy natív frissítésnél ez hogy alakul, mert véletlen híhetik azt az emberek, hogy ez normál használati körülmények között is gyenge/lassú játékra.

  • #16939776

    törölt tag

    válasz Robitrix #6 üzenetére

    Persze szubjektíve igazad van, csak objektíven nevetséges az egész, lásd az indoklásom.

    Kezdjük el forintosítani azt is, hogy mennyibe kerül a 60-ból 144 Fps-t csinálni stabilan, és erre az átlag-jánosnak vajon mekkora szüksége van ahhoz hogy játsszon, mennyi pénzt termel vissza ezzel a családi kasszába? Ha a 144->240-re még egyszer ennyi pénzt el kell költeni, amivel ugyan úgy nem hoz semmi pénzt a házhoz, akkor azért ítéled jobbnak a 144-et belőni célnak, mert azt csak fele annyiba kerül fenntartani?

    Sokan voltak akik nagyon benézték azt, hogy mire valók ezek a monitorok, azok álltak meg félúton a teljes elmebaj felé, és azok terjesztik fennhangon hogy a fél-őrültnek mennyivel jobb lenni mint a teljesnek. :)) :DDD

    Racionálisan nem tök mindegy mennyi pénzt költesz, vagy költ el más a semmiért cserébe?!

    [ Szerkesztve ]

  • #16939776

    törölt tag

    válasz Aprósólyom #15 üzenetére

    A 240-esen úgy képzeld el, hogy 80-90 fps-ig OK, akár ugrálhatsz-lőhetsz is egyszerre. 60 körül még bőven magabiztos leszel sniperen, lehet camp-elgetni, alatta már az is idegesítően lassú. 30 fps-es cap-al meg hangosan nevetsz, hogy mi ez a szar, amikor megmozdítod az egeret, és az nem mozdul meg.

    Szóval natívan szinkron nélkül jó ízléssel ez a 80-90, a nagyon minimum meg az 50Fps.
    Szinkronnal sokkal gyengébben teljesít a panel, és jön még hozzá pluszban lag, úgy 120 a hard limit,
    ami még játszató, de ne akarj pörgős közelharcot vívni, mert megszo..tad

    Szerencsére akad pár olyan SP játék amik konzolból vagy ini-ből paraméterezhető motorral rendelkeznek.
    Ezeket meg lehet úgy hackelni, hogy legyen értelme 120Hz felett játszani, sőt lehet úgy járni, hogy maga az adott fegyver pontatlanságához vezető imbolygást, és a tömegből adódó késését lehet érezni. Vagy az AI-nak, fizikának lehet adni annyi ciklust, hogy egy profinak is legyen benne bőven izgalom, és lehet pl.: értelme golyók elől el-ugrálni, aminek van terjedési sebessége.

    Én natív 240Hz-re állítottam asztalon, és játékban és driverben is kikapcsoltam a V-sinc-et. Nem törik láthatóan a kép, mindegy hogy 240 alatt vagy fölött vagyok. Ha bekapcsolom játékban a V-sinc-et szebb, definiáltibb a kép forduláskor, de a +lag miatt meg mégis elmosódik, amíg nem szokik újra össze a kezed és a szemeddel.

    Olyan játékkal kell játszani ami megéri, és akkor nem érzed úgy hogy pazarltad az áramot, kellene hozzá az FPS limit. Nem szabad sz@r játékkal játszani!!! :DDD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák