Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tothmaxy182

    őstag

    válasz L3zl13 #12 üzenetére

    Szerintem az, hogy nem keresztények, egy sokadrangú probléma.
    1, Az elsődleges probléma az a nyelvtudás. Némelyik beszél valamicskét angolul. De nem Angliába mennek, hanem Németországba!!! Mit kezdesz magaddal Németországban német nyelvtudás nélkül? Még kukásnak sem nagyon vesznek fel.
    2, Aztán pl ott van az emberekben a terrorizmustól való félelem. Mert naívság azt gondolni, hogy nincs köztük egy darab se. Az iszlám állam nem hülye, valószínűleg kihasználja a káoszt és él a lehetőséggel.
    3, Aztán ha már vallás. Ha mondjuk kapnak valamilyen munkát, akkor nem biztos, hogy egy európai multi túlzottan jól tolerálná, ha a munkásai délelőtt, délben és délután is fél órát egy szőnyegen térdelve imádkoznak (ez persze nem vonatkozik mindegyikükre, vannak keresztények, stb).
    4, Aztán pl: kár tagadni, más kultúrából jöttek. Láttál képeket arról, hogy mit hagynak maguk után? Szeméthegyek, a kiosztott kaját szétszórják, a busz (amivel szállították őket Magyarországon) ülésén folyt a fekália...
    5, Sajnos az európai emberek félnek tőlük, mégha az esetek 99,9%-ában alaptalanul is. A lakásunk és az Egyetem között van egy készenléti rendőrség, ahol általában huszasával ácsorognak a bevándorlók. A barátnőm fél elsétálni az egyetemig köztük. Egyedül nem mer. Kerülőutakon mer csak iskolába menni.
    6, Azt a sztorit inkább már el sem mondom, hogy kb 3 hete az egyik munkatársamba és a lányába belekötött egy ilyen migráns (mint utólag kiderült albán). Fogdosta a lányt, mire a munkatársam elé ált, ő meg egyből lefejelte. Ez egyedi eset emiatt kár általánosítani.

    A lényeg, én sem örülök nekik. Sajnálom, hogy el kellett jönniük otthonról, de aki 5 országon verekszi keresztül magát, az nem menekült.

    Minden szavam magánvélemény!

  • MCGaiwer

    addikt

    válasz L3zl13 #12 üzenetére

    hirtelen menyi keresztény lett, közben a templomok meg vasárnap is konganak... tán képmutatás az egész?

    Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

  • attila9988

    őstag

    válasz L3zl13 #12 üzenetére

    Demagógia? Végig gondoltad te már hogy mi is történik jelenleg? Még a legártatlanabb forgatókönyvnek is katasztrofális következményei vannak. Persze amíg téged, és a családodat nem érinti közvetlenül, addig nincs gond.... igaz? Majd ha fogja, akkor lehet tovább magyarázkodni.
    Előre gondolkodni célravezetőbb, én úgy gondolom.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

Új hozzászólás Aktív témák