Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tothmaxy182

    őstag

    Merkelnek sajnos kezd egyre jobban elmenni az esze.
    Ő Európa kiskirálya, ha valakinek más a véleménye, mint az övé, akkor annak jaj...
    Rá kéne jönnie a vénasszonynak, hogy nem azért vannak a győlölködő kommentek fészbúkon, mert az emberek nem toleránsak, vagy rasszisták, hanem azért mert nem mindenki akar iszlám államot Európából...

    Minden szavam magánvélemény!

  • tothmaxy182

    őstag

    válasz L3zl13 #12 üzenetére

    Szerintem az, hogy nem keresztények, egy sokadrangú probléma.
    1, Az elsődleges probléma az a nyelvtudás. Némelyik beszél valamicskét angolul. De nem Angliába mennek, hanem Németországba!!! Mit kezdesz magaddal Németországban német nyelvtudás nélkül? Még kukásnak sem nagyon vesznek fel.
    2, Aztán pl ott van az emberekben a terrorizmustól való félelem. Mert naívság azt gondolni, hogy nincs köztük egy darab se. Az iszlám állam nem hülye, valószínűleg kihasználja a káoszt és él a lehetőséggel.
    3, Aztán ha már vallás. Ha mondjuk kapnak valamilyen munkát, akkor nem biztos, hogy egy európai multi túlzottan jól tolerálná, ha a munkásai délelőtt, délben és délután is fél órát egy szőnyegen térdelve imádkoznak (ez persze nem vonatkozik mindegyikükre, vannak keresztények, stb).
    4, Aztán pl: kár tagadni, más kultúrából jöttek. Láttál képeket arról, hogy mit hagynak maguk után? Szeméthegyek, a kiosztott kaját szétszórják, a busz (amivel szállították őket Magyarországon) ülésén folyt a fekália...
    5, Sajnos az európai emberek félnek tőlük, mégha az esetek 99,9%-ában alaptalanul is. A lakásunk és az Egyetem között van egy készenléti rendőrség, ahol általában huszasával ácsorognak a bevándorlók. A barátnőm fél elsétálni az egyetemig köztük. Egyedül nem mer. Kerülőutakon mer csak iskolába menni.
    6, Azt a sztorit inkább már el sem mondom, hogy kb 3 hete az egyik munkatársamba és a lányába belekötött egy ilyen migráns (mint utólag kiderült albán). Fogdosta a lányt, mire a munkatársam elé ált, ő meg egyből lefejelte. Ez egyedi eset emiatt kár általánosítani.

    A lényeg, én sem örülök nekik. Sajnálom, hogy el kellett jönniük otthonról, de aki 5 országon verekszi keresztül magát, az nem menekült.

    Minden szavam magánvélemény!

  • tothmaxy182

    őstag

    válasz Reignman #34 üzenetére

    Törökországig tényleg az életükért futnak. Onnantól viszont az egésznek semmi köze a meneküléshez...

    (#44) Reignman: És a Te ismerőseid is papírok és személyazonosság nélkül, zöldhatáron illegálisan beszökve mentek ki nyugatra? Úgy hogy közben azt hazudták magukról, hogy valójában németek? (a bevándorlók kb 70%-a nem szír, de annak hazudják magukat).
    Hogy hasonlíthatsz össze egy unión belüli, teljesen legális áttelepülést ezzel az invázióval, ami most folyik?

    [ Szerkesztve ]

    Minden szavam magánvélemény!

  • tothmaxy182

    őstag

    Most ahelyett, hogy itt válaszolgatnék néhány ábrándos-lelkű idealista kommentjeire, leírom azt, amit az üveggömbömben látok.
    Amitől én a legjobban félek az a radikalizálódás. Látjuk ugye, hogy milyen könnyen hülyíti meg az iszlám állam a közel-keleten az emberek százezreit a vallásról és a romlott nyugatról prédikálva. Sőt nem csak a közel-keleten, hanem nyugaton is, európai fiatalokat!
    Namármost! Mi lesz ezzel a rengeteg, általában iszlám vallású emberrel, aki most beáramlik ide Európába. A német stratégia szerint befogadjuk őket. Ez persze egy balfasz megoldás, mert pont nem old meg semmit, de a németeknek úgy néz ki csak ennyire telik. Sajnos az a tapasztalat, hogy amit a németek (főleg a vénasszony) mond az érvényes egész Európára. Szóval nem oldjuk meg sehogy a helyzetet, csak egyszerűen befogadjuk őket. Idén eddig ha jól tudom már több, mint 300ezren jöttek Európába. És napról napra többen jönnek. Mivel nem teszünk ellene az égvilágon semmit, és mivel boldog-boldogtalan szírnek vallja magát, ezért a következő években simán több milliós nagyságrendű lesz ez a szám. Persze próbálunk majd szelektálni, kiválogatni a nem menekülteket és kitoloncolni őket. De hova??? Szerbiába? Abba Szerbiának is bele kéne egyeznie. Nem úgy megy ám, hogy csak kidobjuk őket a kerítésen túlra, aztán menjél Isten hírével. És ha még ki is tudjuk toloncolni némelyiket az ajtón, 2 nap múlva úgyis újra próbálkozik az ablakon keresztül. Magyarul rohadtul nem fogunk tudni elküldeni innen senkit, aki egyszer betette ide a lábát.
    Szóval pár év múlva már milliós nagyságrendű számokról beszélünk. Mi lesz ezekkel az emberekkel? Ők azt hiszik, hogy nyugat-Európa a tejjel-mézzel folyó Kánaán. Csak hogy ez egy illúzió! Nyugaton is keményen meg kel dolgoznod a betevő falatért. Minden bevándorló kap egy lakást??? Mert eljön az az idő, amikor ki kell költözni a menekülttáborból. Albérlet? Németországban havi 300-400ezer forintnyi Eurónál kezdődnek az albérletek. Munka? Nyelvtudás nélkül? Valahogy az Indexen meg az Origón mindig megtalálja az újságíró az a néhány fogorvost, meg mérnököt, akivel interjút tud készíteni, csakhogy az általános nagyon nem ez! Mégha a felüknek van is használható munkája, és el is tud helyezkedni, mit csinálunk a másik felével? Még az is több százezer, több millió ember.
    Nah, most jön a jóslás része. Ezekre az emberekre az a szomorú jövő vár, hogy a nagyvárosok szélén, gettókba tömörülve fognak élni egyik napról a másikra! Párizsban már most is ez van. Nem tudnak integrálódni, valószínűleg egy idő után már nem is akarnak majd (pont mint a törökök Németországban). Több százezernyi gettóban, mocsokban, szemétben tengődő, elkeseredett ember! A kis Hassant az apja elráncigálta az Ígéret Földjére 13 évesen. Hassan felnőtt, 18 éves, és a mocsokban, gettóban él Berlin külvárosában az iszlám negyedben. Haverjaival lóg egész nap. Az ilyeneket nagyon-nagyon könnyen meg fogja találni az iszlám állam féle mocsok. Hiszen a kis Hassan csalódott, neki nem ezt ígérték. Őt a jólét reményében ráncigálta ide az apja. Így hát iszlám államos barátai unszolására a kis Hassan lemészárol 30 embert egy bevásárlóközpontban, ahol múlt héten volt állás interjún, de nem kapta meg az állást.

    Remélem téved a varázsgömböm! De sajnos most nagyon ezt a képet festi elém...

    Minden szavam magánvélemény!

  • tothmaxy182

    őstag

    válasz #06658560 #70 üzenetére

    "Etnikai alapú balhé nincs."
    Akkor ezt légyszi értékeld át gyorsan... Itt a szép új Németország! Mai videó!

    (#72) Kopi31415: És honnan szednek most hirtelen 2-300ezer bérlakást? (azért írtam ennyit, mert egy éven blül garantáltam egymilió bevándorló lesz Németországban, mondjuk 3-4 fős családnak kell egy lakás).
    "Aki akar dolgozni, az tud." Ez nem így megy, még ott sem. Az tud dolgozni, akit felvesznek dolgozni. És nyelvtudás nélkül nem sok helyre vesznek fel...

    Minden szavam magánvélemény!

  • tothmaxy182

    őstag

    Nem csoda, hogy Merkel Mutti nagyobb cenzúrát akar. Meg lehet nézni a facebook oldalát. Meg az osztrák kancellárét is: [link]
    Próbálják törölgetni serényen a kommenteket, de minden második kommentben szerepel a "hazaáruló", vagy az "azonnal mondjon le" kifejezés. :)
    Főleg a tegnap esti német határlezárás után. Teljesen egyértelmű, hogy ez európai nép 99%-a mit akar, erre már csak a politikusoknak kéne rájönniük!

    Minden szavam magánvélemény!

  • tothmaxy182

    őstag

    válasz Kékes525 #235 üzenetére

    Én viszont nem értek egyet. Amikor valaki olyat ír, hogy "halomra kéne lőni a bevándorlókat a határon", az természetesen cenzúrázásra való.
    De amit az elmúlt hetekben/napokban produkáltak a nyugati vezetők a pökhendi hozzáállásukkal, az simán kimeríti a hazaárulás fogalmát. Csak ehhez kell még pár év, hogy rájöjjenek. Miért ne lehetne ezt leírni? Ez nem uszítás, ez csak az igazság. Vagy mondjuk az osztrák kancellárnak nem kéne cenzáráznia magát, amikor nácizza Orbánt? Ha ő megteheti, akkor vele szemben a saját népe nem? Ha egy politikus ilyet modhat, akkor talán saját magának is tartania kéne a hátát a kijelentései miatt...

    Minden szavam magánvélemény!

  • tothmaxy182

    őstag

    válasz Raysen623 #242 üzenetére

    ""Vagy mondjuk az osztrák kancellárnak nem kéne cenzáráznia magát, amikor nácizza Orbánt?" - egyértelműen megindokolta az osztrák kancellár miért nevezte így az illetőt. Ezt sem kellene félremagyarázni!"

    Jah, azzal indokolta, hogy vonatokra rakjuk a menekülteket, mint a nácik. Csak éppen Ausztria ugyanazt csinálja, és küldi őket tovább Németországba. Ez nem képmutatás?

    Illetve akkor a Te logikád alapján, ha én megindoklom, hogy miért kéne fejbelőni egy menekültet, akkor elvileg azt már nem cenzúrázhatják, hisz megindokoltam, így ezt sem lehet félremagyarázni... Az a helyzet, hogy attila9988-nek tökéletesen igaza van. Ki dönti el, hogy mit lehet leírni, és mit nem? Te? Vagy Merkel? Vagy én? Milyen alapon? Valakinek több hatalma van eldönteni, mint másnak? Ez egyenlőség? Ez szabadság?

    [ Szerkesztve ]

    Minden szavam magánvélemény!

  • tothmaxy182

    őstag

    válasz tothmaxy182 #250 üzenetére

    És mi garantálja azt, hogy aki megkapja a cenzúrázás jogát az nem él vele vissza? Ha kedve tartja simán elferdítheti a dolgokat a cenzúrával úgy, ahogy neki tetszik. Ez sem egy elhanyagolható dolog...

    Minden szavam magánvélemény!

  • tothmaxy182

    őstag

    válasz Raysen623 #252 üzenetére

    Tehát azt mondod, hogy jogosan mondta azt az osztrák kancellár, amit mondott? Azután, hogy egy nappal korábban meg amiatt bírált, hogy nem regisztrálunk mindenkit? Most akkor vagy elvisszük őket egy gyújtőpontra regisztrálni vagy nem. Ha nem visszük, akkor nem teljesítjük a kötelezettségünket (bírálatot kapunk), ha elvisszük őket, akkor nácik vagyunk? Ez a sok szerencsétlen nem tudott róla hogy hova viszik őket? Ilyen alapon, amikor Ausztria nem engedte be a vonatokat, akkor nem ugyanez volt? Fent ültek a bevándorlók a vonaton, de nem oda érkeztek, mint ahova kellett volna. Leszállították őket a határon az osztrákok. Ugyanez volt nálunk is, csak mi már Bicskén leszállítottuk őket.
    Ha azt mondod, hogy egy európai politikus ilyen miatt nácizhatja egy másik ország miniszterlenökét, akkor inkább hagyjuk is a vitát, mert nincs miről vitázni. Emiatt inkább nem húzom fel magam...

    A másik meg, hogy nem válaszoltál a cenzúrás aggályaimra, csak a fészbúkot hibáztatod...

    Minden szavam magánvélemény!

  • tothmaxy182

    őstag

    válasz arnyekxxx #260 üzenetére

    Én lassan rájövök, hogy felesleges vele vitázni. Szerintem még csak tévében látott migránst.
    Amit én tapasztalok, hogy 80%-ban 17-35 éves férfiak, 20%-ban nők és gyerekek...

    Minden szavam magánvélemény!

  • tothmaxy182

    őstag

    válasz Raysen623 #268 üzenetére

    Nekem sincs már kedvem vitázni. Az, hogy mi ferdítés és mi nem kb olyan, mint a cenzúra. Én a tiédet látom ferdítésnek, Te meg az enyémet... Písz! :R

    Minden szavam magánvélemény!

Új hozzászólás Aktív témák