Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Miért nem oldják meg úgy, hogy a felhasználó által telepített, alapértelmezett kodek dekódol? Nekem ez a módszer tetszene legjobban. Utána ez már lehet ingyenes FFDShow, megvásárolt CoreAVC, vagy DivX, illetve ha nincs ilyen, akkor bedobná az embert egy választóképernyőre, hogy mi(ke)t javasol letöltésre.
    Mondjuk a legjobb az lenne, ha külső lejátszókban, pl. MPC-HC-ban, BSPlayerben is megnyílhatnának a steamek. Csak a direkt linkelést kéne lehetetlenné tenni, és akkor ugyan úgy el kéne navigálni mindenkinek a weboldalon a videóig, ugyan úgy megnézné az esetleges reklámokat, stb...

    Ja, és a címválasztás: Már nem győzöm odafűzni minden ilyen cikk hsz-ehez, hogy kevésbé szenzációhajhász, de a tartalmat jobban tükröző címeket is lehet találni?
    Ez hol szándékos szívatás? Inkább a Firefox fog megszivatni mindenkit, ha csak ő miatta nem terjed el ez a dolog (beleértve a felhasználókat, vagyis főleg őket...) Egyelőre pedig csak egy véletlen, amire most derült fény.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz dabadab #78 üzenetére

    Egyébként milyen color space conversion? Hol lövi át a flash a színeket? Szerintem nem érdekli túlzottan a monitorprofil, csinál egyáltalán TV-PC level konvertálást? Szerintem még azt se, ugyan azzal a mátrixal adja le, amivel kódolták, videóként. Az ilyenek miatt lenne jobb külső lejátszóban megnyitni.

    (#95) Penge_4 - Szép álom... - Nem is úgy értettem, hogy ez a jövőképem. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz julius666 #102 üzenetére

    Valamit nagyon benéztél, én ezeket mondtam:
    - Szerintem is jó választás a h264
    - Jelen cikk címe teljesen félrevezető, a "szívózni akar a firefox" helyesebb lenne. :DDD
    - A weboldalak videóit is böngészőn kívüli, OS-hez telepített kodekre kéne bízni, és akkor nem lennének ilyen problémák, mint ez a Firefox mizéria. (És még más előnyi is lehetnének.)
    - Talán még 1 fokkal nyerőbb, ha külső, OS-hez telepített lejátszóban nyithatod meg (streamelésre, nem előre letölteni az egész filet, aztán elindítani), így kontrollálhatod a video renderert is. (És még sok mást, ami lazább, mint a webes felület adta lehetőségek.)
    - Az általam felsorolt kodekek közös jellemvonása, hogy dekódolnak MPEG2-es h264-et és MPEG4-es x264-et is. Ez nem és-és-satöbbi-és, hanem vagy-vagy-satöbbi-vagy felsorolás volt. A felhasználóra bízná a választást, de maga a böngésző, tehát nem a VideoHTG.XXX küldene el kodeket letölteni, hanem a böngésző szólna, hogy nem talált a rendszerben kodeket, telepíts valamit, és ha akarod itt egy lista a javasolt kodekekről, letöltési lehetőséggel.
    Értem? :K

    (#101) dabadab - Ok, most a hagyományos media player-es filmlejátszásból indultam ki, ahol nem csak nyugodtan továbbküldheted az YCrCb-t a kodekkel a video rederer felé, de épp ez a legjobb megoldás, (már ha elég kifinomult a renderer, és nem érdemesebb előre elvégeztetni az RGB konverziót, és jelenleg valóban csak egy ilyen renderer van, ami nem szerkesztőprogram része, de van).
    De valóban, itt nem árt. (És most belenéztem egy youtube videóba, most tényleg rendben van a PC level, de nem így emlékeztem, lehet ez már a újítás valamelyik verzió flash óta...?)

    (#106) moonman - nextnextfinish tipikus esete. :DD

    (#99) PH-User - Ajánlom figyelmedbe a vastagon szedett sort. (neked vastagítottam ki)

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz h_143570 #119 üzenetére

    És bizony hogy megettük. Mondjuk bennem mindig is motoszkált a kérdés, hogy lehet ez ingyenes, de ugyanakkor mindig lusta voltam arra, hogy megnézzem, miért. :))

    (#118) WonderCSabo
    Az x264 nevű kodek MPEG-4-et állít elő, az eredeti h264 kodek pedig alapvetően MPEG2-t. Tudom, hogy a szabványok kavalkádjában ez nem teljesen korrekt, mert nem csak az x264 csinál MPEG4-et, hanem pl. az AVC-HD is, és az is a h264-en alapul, de a szövegkörnyezetében érthetőnek reméltem.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz julius666 #121 üzenetére

    Én sem voltam teljesen korrekt, de legalább bevallottan. :))
    Az x264 egy szabványos h264-streamet állít elő,
    Nem mondtam, hogy nem.
    Az hogy az x264.exe, amivel tömörítettél .mp4-ben adta ki a videót,
    Ilyet nem mondtam, legalább nézz már utána, hogy mi is az az MPEG-2 és MPEG-4, ez nem file kiterjesztés kérdése, és az mkv-ban lehet bármi.
    Az x264 és wmv-hd az a h264 keretein belül dolgozik, de MPEG4-ben, nem MPEG2-ben, mint pl. a standard HDTV streamek, és a legtöbb BluRay korong, és jellemzően kisebb bitrátánál ad optimálisabb eredményt (kisebb méretet céloz hasonló minőség mellett).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz stevve #147 üzenetére

    Ha valaki összedobja nekik a licensdíjakat, akkor tuti. :DDD
    Bár tényleg érdekes lenne ezeket fizetőssé tenni, hisz a korábbi, ingyenes buildokat már nem törölhetnék el a föld színéről egy csettintéssel, és utólagos díjakat sem szabhatna ki, az is nonsens lenne, hogy kitűznek egy időpontot, és ha valaki nem távolítja el jószántából a gépéről, vagy fizet érte utólag, az megbírságolható, ha később megtalálják nála. (Hisz mikor telepítette, még abban a tudatban tette, hogy ingyenes.)

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák