Új hozzászólás Aktív témák

  • ceia

    őstag

    Néhány régi Guru magazin online változatban és Amigás lemez Guruk windowson futtatható programként. [link]
    Akit érdekel, privátban küldhetek linket, ahol több Amiga lemez Guru letölthető adf-ben és dms-ben.
    Ha valaki nem ismerné a Checkpoint nevű retró podcastet, nagyon jó, és vannak amigás támájú adásaik is. Hallgathatók, vagy letölthetők a Soundcloudról.
    A téma az Amiga! [link]
    Guru I. rész - vendég Shy! [link]
    (nekem a második rész már nem annyira tetszett)

    A következők nem Amigás témák, inkább retró, és magyar érdekeltségűek, de ugye az Amiga után mindannyian PC-ztünk, és innen is vannak már kedves emlékek.
    Nagymáthé Dénes, a terep2 írója. [link]
    Az egykori magyar Quake bajnok lány, Kornélia. [link]
    Ezt azért ajánlom, mert a kedvenc nem Commodore és nem retró podcastem tőlük.
    Játékok, amiktől megijedtünk - A vendég Brigi, aki horror rajongó, ám nagyon kellemes hangja van és jó humora. [link]

    Természtesen, mivel ez egy alapvetően retró játékos blog és podcast, van Quake-es, C64-es, Plus4-es és Spectrum-os rész is, és még nagyon sok minden.
    Ez pedig egy igazi gyöngyszem, egy PD játék, amit ajánlok mindenkinek. Nem nagy szám, csupán egy "pálya" egy képernyő az egész. A ládatologatós játékok (Sokoban) műfajába sorolható, ebben azonban húsvéti tojásokat kell a helyükre tolni. Lehet, hogy valami húsvéti partyn adták ki, nem tudom. Azt hihetnénk, ez az egy pálya hamar meglesz, de nekem először két órámba tellett, mire megcsináltam! Pedig nem nagy a labirintus, csak 16 tojás, de jól ki van találva! A tologatás közben nagy segítséget jelent, hogy mind a 4 billentyű más hangot ad. Így egy idő után az újrakezdésekkor már nem is a pályát néztem, hanem csak a közben megjegyzett dallamot játszottam vissza, akár oda sem kellett hozzá néznem. ;] [link]

            it's more fun to compute

Új hozzászólás Aktív témák