Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Formaster

    addikt

    válasz VirsLee #236 üzenetére

    A reális árat a piac határozza meg. Én még nem láttam olyan hülyét, aki a jobbat féláron adja. Anno ez volt a Bulldozerrel is, be volt hipeolva, hogy ezt meg azt ver féláron, aztán kiderült annyit (se) ér, amennyiért árulják. Azt el tudom képzelni, hogy jobb lesz, mint egy 7700, de sztem már a 7700K-val sem biztos, hogy megbírkózik 1 szálra jutó teljesítményben. A 7700K-ból könnyen kipréselhető 4.8 akár 5Ghz. Kíváncsi leszek, ezt tudja-e a Ryzen.

    Egyenlőre úgy árulják, hogy 4.0Ghz turbó, vagy megfelelő hűtővel 4.1Ghz. Ha ennyit számít az a 100Mhz, akkor szerintem már a 4.5Ghz is nehezen lesz kipréselhető. Az a baj, hogy a magok számával exponenciálisan növekszik a hőtermelés vs feszültség igény. Tehát a 8 mag 16 szál biztos nem fog 5Ghz környékén ketyegni és a gamer piac inkább ezt kéri, mintsem az XX szálat. Persze mindez szép és jó renderelésnél, multitasking feladatoknál, de itt már a workstation kategória az igazi célközönség. Ha az átlag/gamer user annyit profitálna a 8 magból, akkor az intelnél nem a HEDT tartana 6 mag/12szálnál, hanem ez lenne már a 7700K-ban is.

    Ehhez képest a 1800X alatti szériák még inkább az órajelből veszítenek, mintsem a magokból. Sztem az átlag user jobban örülne a 6mag 5Ghz körüli órajelnek, mintsem a 8 mag 3.7Ghz-nek (Ryzen 1700). Nagyjából ez versenyez árban a 7700K-val, ami hozza a 4.5Ghz-et. Akkor most mivan? :W Szerintem ez ismét bullshit lesz, kapunk egy felhipeolt Bulldozer 2-t. :R

    szerk: de ne legyen igazam, nagyon szeretnék már végre egy amd-t építeni, de valahogy sosem vitt rá a lélek. :R Egyébként elég érdekes, hogy miért is nem kapott quad channel memória vezérlőt?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák