Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz ledgeri #1 üzenetére

    Mondjuk én 3szor is adtam, mert sokat tanultam abból amit nyújtanak. Inkább erre adok mint stadionokra.
    Na ja hát a magyar mentalitással ellentétben semmi nincs ingyen... Nem szégyen kérni ha ad is valamit.
    Az mondjuk más kérdés, hogy otthon a nekem jár minden is, mert hát na 1000 éve Európa szív csakrája... Bla bla bla...
    Ha csak fele annyian olvasnának otthon wikipediat, mint amennyi rosszindulatú megjegyzeseket okoskodó megmondó emberke van, akkor már Magyarország sem ott tartana ahol...

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Boond #4 üzenetére

    Biztosan így van, csak az a helyzet ezzel, hogy a Wikipédia még mindig arányaiban 1000* hitelesebb, mint a komplett Kelet-Közép Európai tudományos élet. Ha most félretesszük a klasszikus magyaros sarkításokat, hogy csak fekete és fehér van, persze ezek mindig annak arányában változnak, hogy ki mondja, akkor a Wikipédia még mindig 1000 000* hitelesebb, mint a komplett oktatási rendszer...

    Szóval értem én, hogy jobb lenne, ha a kenyér 3,60 Ft lenne, mikor akkor is tudtuk, hogy legalább 10 Ft volt a előállítási költsége, de ugye tudjuk, hogy ilyen csak Magyarországon lehetett, ja hát az 1 Ft-os benzin is hasonló sikersztori volt. Ezek után szerintem bárki aki hitelességről papol arrafelé, nem hiteles....

    Persze rá lehet ezt arra fogni, hogy ja ez már 60 éve volt, csak ezzel az a baj, hogy a mostani kommentekben pontosan erre lenne igény... Ugye "kéregetnek... " Ja hát otthon meg elveszik, miközben észt osztanak arról, mennyire megéri ez a magyar népnek... Hát akkor már inkább a Wikipedia... ha hitelességről van szó...

    Még mindig erre fizetek, mint népbutító magyar politikusok játszmáraira..

    (#5) hemaka

    Ja hát amikor bemész a boltba, neked is adnak ingyen mindent, nagyon érdekes, hogy miközben állandóan szidják arrafelé, a civil szervezeteket, akik akár ingyen adnak rászorulóknak valamit, ami persze nincs ingyen, mert valaki kifizeti, akkor ezzel semmi baj nincs, ha egy wikipedia kér, ami hasonló szitu, akkor jó megszóljuk, mert hát nincs ingyen... Igaz alternatívát sem felmutatni, sem csinálni nem képes egy ilyen igen kritizáló emberke... De fikázni jó...
    Azzal nincs baj, hogy lassan a korrupció a levegő szinonimája arrafelé... Akik nem kérnek hanem konkréten lehúznak, és nem kérdeznek meg, hogy szeretnéd-e?
    Azért a virtus benne van a levegőbe rendesen..

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz ledgeri #7 üzenetére

    Nem arról van szó, hogy aztán minden tökéletes, na hasonlítsuk már össze a akár a mai törekvéseket amit oktatási rendszernek hívtak az elmúlt 70 évben arrafelé, meg az olyan kezdeményezésekkel, mint egy Wikipedia.... Szerinted melyik a hihetőbb elmélet?

    Kommentjeidben picit az "ezért jöttem el otthonról"-t jobban érzem, mint bármely állításod igazságtartalmát.

    És ennek mi köze van ahhoz, hogy gyakorlatilag mondjuk a kommentjeitekből az jön le ami 60 éve is része volt a "szegény" ember szinonimájának, hogy minden ingyen kellene, túl kellene ezen már lépni.... Semmi nincs ingyen, meg fél áron sem, meg 10-ed áron sem ennyi... A Balck Fiday is bele van építve a rendszerbe, ahogy a Wikipedia is...

    Kérni nem szégyen, ha adsz is valamit... A rendszerben lesz hiba, tökéletes rendszer nincs, ja de ha megmondó emberkékről van szó, ebben is verhetetlenek arrafelé...

    Itt már csak az a kérdés, hogy minek van több értelme, de szerintem az előbbinek...

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz maltegra #9 üzenetére

    Mondjuk szerintem szakdolgozatot több helyről vissza kell ellenőrizni, legalábbis amikor diplomáztam akkor a Wikipedia mint szálvezető nagyon jó volt. A szakmai oldalak pedig ez alapján könnyen alkalmazható kereséseket eredményezett.Azért egy helyről tájékozódni és ezt úgy a szemére vetni, hogy alapvetően ingyen van eléggé hogy is mondjam. Legalább van.... Mert hát amióta a kiskapu ki adó megszűnt informatikai szakkönyv adatbázisként szolgálni, más szálvezető nem annyira maradt.
    Vagy több 10 000 Ft-nak megfelelő Euró/$-ért megveszi a hitelesnek tekintett szakkönyveket az ember, itt már csak akkor jön a probléma, ha egy nem jut hozzá 2. nincs pénze rá, 3 az álamaparátusnak nem célja...
    Innen tekintve, még mindig a Wikipedia nyert nálam...
    Még mindig tökéletes ilyen rendszer nem lesz, de annál biztosan tökéletesebb, hogy nincs.... Márpedig ami ennyibe kerül nincs...

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz maltegra #11 üzenetére

    Ugyanezt írtam le én is. Egyetértünk.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz #40553216 #23 üzenetére

    Na igen, kezdjük a Wikipediával, ami kinek is ártott? Persze azt már legalább 60 éve tudjuk, hogy tökéletesen csak a Jó Isten, na meg a jól szituált polihisztorok tudnak csinálni, amiből otthon van bőven... Pláne a objektivitásról van szó... Maga a szó sem állja meg a helyét a közéletben. Ehhez képest a Wikipédia maga a Larousse...

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Boond #28 üzenetére

    No Offense... DE!

    Neked az oktatási rendszer mióta politika, vagy a tudományos élet? Na ez a baj. Ha nem tudtok semmivel előhozakodni, akkor jön Trianon. Ezzel ma mit szeretnél kezdeni, jó a múltban élni, csak semmi értelme mert nem visz előre. Abból kell kihozni a legtöbbet ami ma ki tudsz hozni nem amit 1920 Június 4-edikén. A mai ember aki megpróbál megélni ezzel mit kezdjen?

    Másrészt, ha írsz egy doktorit, pl wikipédiás hivatkozásaiddal úgy visszadobják mint annak a rendje.

    Ha elolvastad volna, nyilván nem tetted meg, akkor én is ezt írtam, szóval nem kell szajkózni, amit más leírt már.... Mintha az Ő ötlete lenne, szerinted ez mennyire fér bele...

    Tehát amiről te papolsz mi mennyire hiteles, és 3,60 ft kenyér stb. Nah pont ezek azok a történelem hamisítók...

    Nem baj, ha nem éltél akkor, nem baj, ha nem ismered a történelmet, a baj, hogy nem figyelsz, ami káros...

    Ne keverjük össze a valódi civil szervezeteket és az álcivil szervezeteket, amik valójában politikai tevékenységet végeznek. A civil szervezetek döntő többségével semmi gond nincs az ég világon.

    Szerinted a Wikipedia hitelesebb, vagy a CÖF?

    De ez tudod olyan, hogy a Magyarok jogaira szar rá mindenki az eu-ban, ha van vmi Romániában, Ukrajnában.

    Ja hát mint a magyarok más nemzet jogaira, pl Írország, vagy esetleg a Katalánok, Esetleg a Cseh németek? De legjobb példa amikor egy ilyen Horty féle politikusokat mennyire érdekelte ez...

    Szerintem a Lengyel Magyar barátság jegyében ezt is kellene ünnepelni, nem?

    De ha egy Amerikai, vagy "nyugati" érdek sérül valahol máris telesírják az egész világot. Nah ennyit ezekről a civilekről, és politikusokról.

    Ja ja. az ősellenség, aki még mindig jobban figyelembe veszi a munkás jogait, mint egy magyar cég ezt felejtetted el...

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Boond #30 üzenetére

    Neked bujtatott, mert ez inkább szociológia mint politika, az, hogy Te képtelen vagy bűrmiben gondolkodni, csak politikában azt meg ne magyarázd bele más véleményébe. Ez a Te dolgod nem az enyém...

    Vajon miért ez a kettő jutott eszedbe?

    Civil szervezet ismerős? Melyik nem az a kettő közül?

    Van ezen kívül rengeteg más pl néptánc, ének együttesek, horgász, tűzoltó, sport stb egyesület, civilszervezet is létezik ám pl...

    Ja ja és ezek közül pl a Wikipedián megtalálod? Igen. Akkor a Wikipediaát nevezhetjük Civil szervezetnek ugye?

    Meg amúgy is mi köze a kettőnek egymáshoz? Megint te hozod be a politikát... A CÖF az szerintem 1 szervezet, és van Magyarországon vagy 100.000 biztos amiből vagy 20-al van gond. Csak egy példa, ez a szám, arány, nem konkrétum.

    Tehát akkor tulajdonképpen így amit hirdették a nagy magyar összefogás ezzel együtt bukott meg. Ha szerinted a CÖF egy ilyen bagázs, akkor akármilyen szempontból mennyire hihető az amivel itt előhozakodtál:

    Ne keverjük össze a valódi civil szervezeteket és az álcivil szervezeteket, amik valójában politikai tevékenységet végeznek. A civil szervezetek döntő többségével semmi gond nincs az ég világon.

    Tulajdonképpen Te miről is beszélsz? Ki hozakodott elő és mivel?

    Ja, hát akkor talán nem kellene olyan hangosan verni egyik másik eu-s senkiházi képviselőnek, hogy ő mekkora... amikor nyilvánvalóan csak xyz érdekeit képviseli (nem nem egy népcsoportét, inkább egy érdekkörét, vagy többét). - Ezek általában a katalánokra is tesznek rá.

    Na igen népjóléti intézkedések céljából civil szervezetek mögé bújva szavazatokat vásárolni, még annál is gerinctelenebb dolog mit amit itt előadtál...

    :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD No komment...
    Ez az igazi különbség a Lidl-Aldi-Penny és a CBA-Coop-Reál között

    Bérlista: itthon ezekben a boltokban a legjobb a fizetés

    Ja ja ki kellene nézni a szittya lovak mögül...

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Boond #32 üzenetére

    Akkor neked kellene a legjobban tudni, hogy ennek a politikához semmi köze nem volt, ha viszont ezt nem tudod, akkor nem sokat ért...

    A wikipedia nem magyar szervezet, más kérdés, hogy van-e magyar aloldala stb vagy sem. +. baromira eltértél a lényegtől... Mire való, és mire nem a wikipedia...

    No egyrészt ha visszaolvasol nem nem én tértem el, hanem olyan dolgokba láttatok bele dolgokat, amihez annak nem sok köze volt ahhoz amit én írtam (pl. politika)

    Már megint valami másról, beszélsz, és szándékosan azt akarod másik szájába adni, hogy xyz ezt mondta.

    Nem nem, nem én hozakodtam elő az álcivilekkel, sőt arra még mindig nem adtál választ, hogy a Wikipédia milyen alapon lenne az?

    Ha nem tűnt volna fel NEM FOGLALKOZTAM A CÖF-el sem (te hoztad be), és nem állítottam olyant sem, hogy álcivil lenne, ezt is te állítod.

    Már bocs, akkor most végül is amit az első hozzászólásodban kritizáltál, hogy a Wikipedia nem magyar, nem az, a CÖF az? Igen, tehát hoztam egy példát, ami ugye Civil benne van a nevében. Ebből adódóan nincs köze a politikához ugye? Vagy igen? Akkor te melyiket vennéd ál-nak? Mielőtt megint elmondod, hogy a szádba adom, kérdés volt, amire válaszolni kellene, nem támadni.

    Persze tudom ,a civilséget is szeretnék kisajátítani egyesek, ahogy kultúra, oktatás, és más szegmenseket is.

    Tényleg Te tudod, honnan? Ki mondta neked?
    Ott tartunk, hogy a Wikipedia mennyire hasznos vagy nem az. Namost szerintem sokkal hasznosabb, mint az oktatási rendszer, mire betámadtatok, azzal, hogy ez politika.... :Y

    Az álcivil szervezetek, illetve annak helyi fiókjaik külföldi érdekek magyarországi képviseletén, érdekeik érvényesítésén kívül mást nem csinálnak. Amit meg csinálnak az max fedő akció. (ezeket máshol pl Amerikában ügynök szervezetekként tartják nyilván - igen nem civil szervezetként) - Ez sem új jelenség.

    Ennek mi köze a Wikipediához? Még mindig érdekelni...

    Hagyjál már a hülyeségeiddel, képzelgéseiddel, belemagyarázásaiddal, a továbbiakban köszönöm.

    Te kezdtél álcivilezni nem én...
    Na akkor hátha most leesik, ennek még mindig mi köze a Wikipediához?

    Majd ha ugyanazért a munkáért ugyan annyi fizetést kap egy angol francia német stb, mint egy magyar akkro beszéljünk arról, hogy nem a profit érdekli a külföldi vállatokat oké? :)

    Várj csak miért nem lett bevezetve még az EURO, mi az oka, hogy nem éri el az előirányzott 1200 euro-s bérminimumot a bérek otthon, mi az oka ennek, erről ki tehet?

    A 2. meg ugyan az a termék nálunk drágább, mint mondjuk az anyaországi boltokban... miről is beszélünk he?

    Várj csak ki tehet a 27 %-os áfáról.

    Elő ne hozakodj azzal, hogy politizálok, mikor bicskanyitogató stílusban tolod a propagandát, aminek még mindig nem tudom mi köze van a Wikipediához?

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák