Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz justmemory #15 üzenetére

    Természetesen arra gondoltam, hogy a jelenlegi tudásunkhoz képest mi az ami tényként, kvázi-tényként, vagy ígéretes, de nem bizonyított elméletként be lehet sorolni. Szükség van alapokra hogy tovább lépjünk és szükség van az alapok megkérdőjelezésére, ha nem tudunk továbblépni.

    Még mindig jobb lenne, mint egy bárki által bármikor szerkeszthető rendszer, tele kamu dologgal, áltényekkel, álhírekkel, conteókkal.

    Mondhatni szintet kellene lépni a wikipédiával, főleg hogy a "fake-thing" az évtized problémája lett. Az újságírók birkóznak a hírekkel, a tudományos álhírek ellen viszont csak a tudósok tudnak küzdeni.

    Arról már sok cikkben volt szó hogy mekkora probléma és anyagi nyerészkedés lett a tudományos folyóiratokhoz való hozzáférés, miközben a pénz nem a cíkkírókhoz folyik be, tehát nincs visszaforgatva a kutatásba.

    Már csak emiatt is fontos lenne, hogy ingyenes, korlátozás nélküli legyen a tudáshoz való hozzáférés.

    [ Szerkesztve ]

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz justmemory #15 üzenetére

    Másik probléma hogy úgy kellene prezentálni, hogy minél gyorsabban és könnyebben el lehessen sajátítani egy specifikus szegmensét a tudományos területeknek.

    Az ember memóriája, befogadóképessége limitált és komoly probléma már ma is, hogy sok országban univerzális zsebtudósokat próbálnak készíteni a gyerekekből. Mire eljut olyan tudományos szintre, hogy hozzá is tudjon tenni új dolgot, már szinte kiöregszik és kiég.

    Egyrészt modernizálni kellene a tananyagot, és a módszertant, másrész jóval korábban szakosítani a diákokat. Persze ehhez kell egy profi alkalmassági felmérés, hogy kiderüljön kinek mihez van tehetsége és motivációja.

    Ennek egyik pillére lehetne egy strukturált tudásközpont, modern digitális tananyagokkal, tanárokkal. Vannak tehetséges tanárok, akik gyorsabban át tudják adni a tudást, mert más módszertannal tanítanak, vagy jobban tudják motiválni, bevonni a diákot. Ezeket az óráit kellene digitalizálni.

    Nem könnyű dolog, komoly politikai és társadalmi támogatás kell hozzá, de valamikor el kellene kezdeni.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Új hozzászólás Aktív témák