Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz zolee001 #7 üzenetére

    Persze ez így van, de nem igaz, hogy a hátudvarban nem találtak olyat, aki ért hozzá. :F Ez így iszonyat égés, amit ilyen közel a választásokhoz én biztos nem vállalnék be, ha rajtam múlna...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • Pano

    addikt

    válasz zolee001 #10 üzenetére

    Nekem volt olyan munkahelyem, ahol megkért az egyik nagy fejes, hogy menjek már be az irodájába és "állítsam be" az új egerét, mert nem tudja hogy kell.
    Egy vezető. Egy IT cégnél... s mint kiderült büfészakos egyetemi végzettsége van a szentemnek. A legnagyobb tragédia, hogy azóta már a felsővezetésbe jutott.
    Azt már nem említem meg, hogy maga a cég most hova húz.

    De -sajnos-, szerintem ilyen és hasonló sztorija a legtöbbünknek van.
    A mostani cég ahol dolgozom ott nincs politikai befolyás, távol tartja magát minden ilyentől. Nem is nyertünk sajnos állami pályázatokat meg (mondjuk már nem is próbálkozunk, megélünk más réteg kiszolgálásából, de abból legalább tiszta lelkiismerettel), miközben a "benyalt" konkurens meg igen, aki sokkal drágább ajánlatot ad és még ráadásul állandóan olyan szart ad ki a kezei közül amit az ember el se hisz, ha mesélik neki. Nem egy olyan projekt volt annál a cégnél, hogy zsírosan ki lettek fizetve állambácsi által, de az általuk írt szoftver a mai napig nem működik és nem is használják.
    Ez ilyen...

    [ Szerkesztve ]

  • hallador

    addikt

    válasz zolee001 #10 üzenetére

    Ez sajnos igaz, én sokat dolgoztam magyar állami cégeknél. Sajnos ezek a cégek, és most lehetne sorolni az állami bankoktól, a forig által üzemeltetett szennygyárakig. Ezekben az "Osztályvezető" jellemzően már vagy régen ott dolgozó kiváló munkatárs, vagy olyan ember, aki jól fekszik a pártban,
    Nem baj, ha sült idióta, nem baj, ha semmihez nem ért. De jól keres legalább, úgy, hogy ezeknek a senkiháziaknak általában diplomájuk van, bár azt senki nem tudja, hogy hogy és ki tette le helyettük, mert ennyire hülye tudatlan, idióta nem jöhet ki egy Neuman-ról, vagy egy Kecskeméti Főiskoláról, és de.
    Cserébe pökkhendi, nagyképű, össze vissza hazudik. Miközben más bőrén mászik felfelé.

    Ez jelenleg a magyar állami vesszőkosár kötő szakkör, amit informatikai cégeknek neveznek.

    Most abba már bele sem merek gondolni, hogy ezek a senkiházik, milyen embereket vesznek fel, és mi alapján.

    Ezek után mit várnánk ezektől a hírektől. Idegesítő, de ez ma működhet így egy EU-s országban....

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák