Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • opr

    veterán

    Nem igazan ertem, most a kesleltetest meg minden mast felreteve.
    Ez a cloud jatek hulyeskedes tokeletes a regi, fos grafikaju, homalyos cimekre (amik ettol meg lehetnek nagyon jo jatekok persze), de az uj gepnek nem az a lenyege (mindegy, hogy pc, box, ps, nyulfule), hogy nagyobb, erosebb, reszletesebb, stb?
    Ha valaki siman csak jo jatekot akar, de a grafika nem erdekli, hat abbol dunat lehet rekeszteni, gyak keptelenseg mindet kijatszani, ami az elmult 40 evben megjelent.
    Aki viszont uj konzolt akar, azt nyilvan erdeklik az uj cimek, amiknel viszont az elmenyhez a latvany is hozzajarul. Namost akkor vagy kitalalt valami zsenialis vesztesegmentes kodolast az M$, vagy nem tudom, nem torodnek ezzel, aztan hatha van ra piac?

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz b. #33 üzenetére

    Figy, ez nagyon egyszeru, ket lehetoseg van:
    a) vesztesegmentes tomorites, ez esetben kliensenkent mind a ket oldalon FullHD felbontast feltetelezve folyamatos ~20Mbit kell. Ez ala nem eshet, mert akkor mar nem olyan a kep. 4k eseten ez 40-80Mbit. Nem atlag, folyamatos minimum sebesseg.
    b) veszteseges tomorites, ebben az esetben youtube minosegu a kep

    a) esetben a kep szebb, de az ossz-kesleltetes magasabb.

    Tudom, hogy bizonyos jatekokra igy is eleg jo lehet, de kompetitivebb multikra nem igazan. Ilyenek az fps-ek, verekedos jatekok, meg pl a rocket league is (aminek a mai napig nem tudom mi a mufaja... Ropkodo-raketas-arcade-autos-foci? :F ).

    De amugy kivancsi vagyok ra, ha megtalaltak az arany kozeputat, akar meg jo is lehet, ha nem felejtem el, hetvegen ranezek. :R

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Polllen #35 üzenetére

    Igen, kozben en is azon agyaltam, hogy valami sajat formatum (esetleg valami meglevo celra szabott sajat verzioja), meg hozza egy dedikalt dekoder chip azert sokat tud dobni a dolgon. Max felmegy a ping 20-rol 40-re, az meg azert boven elviselheto lehet.
    Hat, tudja a franc, tovabbra is azt mondom, hogy kocagamer-eknek jo lehet, barkinek, aki picit is a felett van, vagy kompetitiv multizik vagy valami meg nem. Kerdes, hogy a jatekosok mekkora resze a alkalmi jatekos. Siman elofordulhat, hogy eleg nagy reszuk, ugyhogy akar meg lehet is benne valami, franc tudja.

    Athelyezem az allaspontom "kivancsian figyelem aztan majd meglatjuk"-ra. :K

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz b. #53 üzenetére

    Mert vagy tomoritesz, vagy elvarod a 40mbit-es kapcsolatot 20-as pinggel a usertol.
    Ha tomoritesz, homalyos lesz, ha nem tomoritesz, akkor meg irgalmatlan a savszel.
    Persze, mint fentebb kitargyaltuk, van arany kozeput, ami azert a youtube minosegnel boven jobb, de a hagyomanyos vga-kaberl-monitornal roszabb. Kerdes, hogy sikerul-e olyan kompromisszumot talalni, amibe nem rokkan bele az isp, es a usernek se tunik fel a dolog.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz b. #55 üzenetére

    A talajt azert irta a kollega, mert tokeletes pelda a rosszul kodolhato videora. Mig mondjuk egy ruhan, pl egy fekete borkabaton, vagy egy fegyveren, vagy egy plasztikus mesefiguran nagyon nehez meglatni a kulonbseget, pl egy rally jateknal a folduton, meg az auto mellett suhano fak kozott hirtelen megjeleno kozonsegen meg egy teljesen fogalmatlan amator is azonnal kiszurja, mert nagyon latvanyos.

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Új hozzászólás Aktív témák