Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Silεncε

    őstag

    válasz oriic #6 üzenetére

    Pont ez az, amiért nem tudom megérteni a Sonyt, miért hagyta cserben a Vitat. Nagyon sokan vannak, akiknek nem a sok freemium mobil szutyok kéne hanem normális játékok útközben

    Meg szoktam védeni az MS-t de ez a cloudos koncepció nekem se nagyon tetszik, meglátjuk mi lesz belőle

    [ Szerkesztve ]

  • Polllen

    nagyúr

    válasz oriic #21 üzenetére

    Szerintem a koncepció nagyon jó, nem kellene többet HW-t fejleszteni otthon (bár biztos lesz valami erre is, hogy csak megvedd az újat), de FPS multira vagy szimulátorra a psn now most még nagyon kevés.

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • Petykemano

    veterán

    válasz oriic #21 üzenetére

    Nem lenne baj, ha olcsóbb lenne, mint venni egy saját gépet (PC v konzol)

    A következő a baj velük, ami szerintem gátolja a látványos és széleskörű adoptációt:

    Koca játékosnak persze jó, mert ahhoz, hogy néhanapján egy kedvenc játékkal játszon nem kell megvenni bika konzolt, bika PC-t, hovatovább bika mobilt. Csakhogy pont a koca játékos az, amelyik ha már úgyis ritkán játszik, nem különösebben igényli a 4K@150fps-t, hanem tökéletes neki a "pixeles" xbox 360, meg a play store játék akciósan $1,80-ért.

    Ezzel persze nem azt mondom, hogy nem létezik olyan, aki ritkán játszik, de akkor jó minőségre vágyik, csak azt, hogy minőségre vágyás és a játékidő korrelál egymással.

    Aztán ott vannak a (hardcore) gémerek, akik napi sokórát tolnak. Én konkréten a GF Now-t számolgattam anno, hogy hosszabb távon napi néhány órás játék esetén már (még) jobban megéri venni egy saját gépet. (Hozzáteszem ez persze még a kripto-adó kivetése előtt volt)

    Szóval ha majd Imrének és Bélának, akik napi 3-4 órát számítógépeznek egy lájtos miniPC-vel olcsóbban hozzájutnak a 1080Ti nyújtotta a grafikához, mintha megvennék a hardvert, akkor Imre és Béla is látványosan vált. De az is lehet, hogy ez nem következik be és úgy fognak alakulni az árak, hogy nagy játékidő mellett mindig jobban meg fogja érni megvenni a hardvert és egy teljesen más piacot céloz meg (azokat, akik eddig inkább nem is játszottak) a cloud.

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

  • Duck663

    őstag

    válasz oriic #21 üzenetére

    Igen, de ezek amiket felsoroltál ezek amolyan társszolgáltatások, nem első vonalbeli alapszolgáltatások.

    (#19) lencseszosz: Egy film esetében, hogy van "késleltetés" nem lényeges, mert nincs viszonyítás, még egy sportesemény élő közvetítésénél sem fontos, mert nincs interakció, az esemény nem vár tőled válaszreakciót, vagy a te válaszreakciód nincs hatással a későbbi történésekre (pl egy focimeccs, örülj, hogy a kedvenc csapatod gólt lőtt az "elvárás" de nincs hatással a folytatásra, most tudod meg van 3mp múlva mindegy), de egy játéknál már van és fontos is.

    (#25) Client: Persze multinál is van kockázat, de ott könnyebben utána tudsz menni, tudsz változtatni, a SP játékoknál esélyed nincs. Arról nem beszélve, hogyha megvan az alaptábor, akkor jöhetnek a DLC-k, a "optikai tuning elemek" amiből megint csak bevételt tudsz termelni, SP-nél ez nincsen, DLC-k lehet hogy vannak, de nem igazán szereti a közönség. A Hitman epizodikus megjelenésének is megvolt az eredménye (negatív értékelések formájában). MP-nél elfogadóbbak a felhasználók, inkább hajlandóak plusz költeni is, igaz nem nagy százalékban.

    Én ezt inkább a M$ részéről ilyen minden mindegy alapon nyugvó (kicsit erőszakos) piacszerzési kísérletnek érzem, ugyanúgy ahogy a Win10-et is. 'Ingyen' adták, a régi OS-t azért meg kellett venned, a régebbi OS alól kihúzzák a szőnyeget... A jelenlegi generációnál nagy pofonba futottak bele, de ahelyett hogy végiggondolták volna, hogy miért, ugyanazt próbálják, mert látszólag bejött. De ha lenne egy egyéb (nem Windows) normális használható OS asztali PC-re, megnézném hány Win10 használó lenne. PC-n nincs konkurencia, itt viszont ott a Sony... :)

    Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

Új hozzászólás Aktív témák