Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Egon

    nagyúr

    válasz dabadab #8 üzenetére

    14 éve üzemelő rendszer (cca. 1600 felhasználó, most bővül cca. 2000-re), 2010 óta SAP, előtte Oracle Applications. A kiegészítő szolgáltatások, mint pl. levelezés, Domain Controller stb. Windows alatt fut, az alkalmazás és adatbázis szerverek Linux alapúak. Az oprendszerek aránya nagyjából 85-90% az MS javára.
    Soha nem volt ilyen mértékű lerohadás (ami volt, az hardveres hiba miatt fordult elő: meghalt a szünetmentes, és jött egy áramkimaradás).
    Ergo azért lehet MS alapú rendszert is üzemeltetni, üzemzavar nélkül... :U
    Ami a hírt illeti: nem lesz túl jó reklám a Linuxnak, az biztos (még akkor sem, ha jó eséllyel az üzemeltetők bénáztak jelentőset).

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • anulu

    félisten

    válasz dabadab #8 üzenetére

    https://support.microsoft.com/kb/2992611, nov 13-án települt nekem itthoni 8.1-re. :U
    vagy ha félrenéztem valamit, és másik patchre gondolsz, akkor jelezd pls.

    [ Szerkesztve ]

    "Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

  • kekegsm

    őstag

    válasz dabadab #8 üzenetére

    Ejjjj, de nagy a kedves arcod...

    Csak hogy legyen valami összehasonlítási alapod: Jópár elég nagy rendszeren dolgoztam már üzemeltetőként, köztük német multién is. (ez egyébként nem fontos adat, de te annyira kiemelted). Tiszta MS rendszeren. Gond nélkül. Hibák nélkül. Persze ez is elromolhat, de ilyen jellegű tapasztalatom eddig nem akadt.
    Dolgoztam (most is) linux hátterű/linuxos rendszereken.... Azért előfordulnak hibák rendesen. Aztán jön a kill, majd start, és általában működik. Nem hibátlan a dolog azért.

    Írtad:
    "Egyébként azért is sejtem, hogy nem sokat értesz az ilyen rendszerek üzemeltetéséhez, mert pont a backendnél (ahol ez a leállás volt Münchenben) mondjuk úgy másfél évtizede elég bevett gyakorlatnak számít a linuxos szerverek használata."

    1. Ebből hogyan is látod, hogy a srác nem ért hozzá? Ha csak 1 éve lenne a linux használata bevett gyakorlat, akkor értene hozzá?
    2. Ez is pont a rendszert minősíti, mert feltehetőleg nem a support a hibás, ha 15 év gyakorlat van a hátuk mögött...

    A szuper linux addig olcsó, amíg működik. Amint hozzá kell nyúlni, irtózatosan drágává válik. Ez nem is kérdés. München csak egy jó példa erre a tényre.

    Nem kell úgy viselkedni, mintha a Microsoftnál, együgyű idióták dolgoznának, míg a linuxot szuperhősköpenyes félistenek írnák.

    Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

  • Tapsi

    addikt

    válasz dabadab #8 üzenetére

    Bár igazad van, azt azért tegyük hozzá, hogy MS környezetben azért nem jellemző, hogy linuxos mailservert használnának. Persze az Exchange lelkivilága sem patyolat tiszta.

    A cikkhez: nyilvánvaló, hogy a HP tanulmányát nem lehet komolyan venni, de az egész vita rávilágít arra, hogy a szoftver ingyenessége gyenge érv a Linux mellett. Sokkal fontosabb komplex rendszerekben gondolkodni egy gazdasági számításnál.

Új hozzászólás Aktív témák