Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pilóta

    nagyúr

    válasz Rhino666 #48 üzenetére

    Ez nem így működik. Ha a törvény tiltja az emberölést, akkor te hiába írsz egy olyan ÁSZF-et, amiben benne van, hogy itt bizony tessék tudomásul venni, hogy szabad embert ölni, akkor sem szabad...

    Ha a hátamra ragasztanak egy horogkeresztes cetlit a tudtom nélkül, miért engem kellene vádolni nácizmussal?

    Pont erről szól a cikk, hogy a kúrja szerint pedig bizony téged kell vádolni...

    Aki él és nem boldog, az téved!

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Rhino666 #48 üzenetére

    "...annak a tudatában kommentál, hogy..."

    Első számú hiba. A felhasználók java része nem olvassa el az adott fórum szabályzatát. Én eddig akárhány rendesen moderált fórumot láttam, mindegyiknek a szabályzatában szerepelt, hogy ők nem vállalnak felelősséget a tartalmaidért, ellenben törölnek mindent ami sérti a szabályzatot és a törvényeket.

    Korábban egy másik (akkor még nagy) fórumon voltam moderátor több évig. Tapasztalat, hogy mindegy mit írsz a szabályzata, ez többnyire csak azért van, hogy a fórumozó orra alá dörgöld mikor felháborodik a gonosz, zsarnokoskodó moderátorok cenzúráján. Mi moderáltuk a politikai témákat, nem azért mert az új világrend gumibotos őrei voltunk, hanem mert a lap üzleti befektetőinek ez volt a kérése. Egy szaftos Gyurcsányozás ne hozzon egy IT/gamer fórumra Google találatokat. Pont.

    "Ha a hátamra ragasztanak egy horogkeresztes cetlit a tudtom nélkül, miért engem kellene vádolni nácizmussal?"

    Ez csak akkor helytálló, ha abból indulunk ki, hogy a portál üzemeltetői (moderátorai) nincsenek tisztában azzal, hogy mit posztolnak a userek. Ezen a fórumon is és még sok más helyen vannak moderátorok, akik arra figyelnek, hogy ne legyenek szabályzatot és törvényeket megsértő tartalmak közzé téve.

    Meg egyébként szerintem egy üzemeltetőtől joggal várható el, hogy tartson rendet a fórumán. Ami persze ne jelentsen cenzúrát, hanem azt, hogy a beszélgetés a szabályok keretei között maradjon és a társalgás minősége túlmutasson a személyeskedő anyázáson. Nem véletlen, hogy az IRL fórumokat is moderátorok felügyelik és ha a felek eltérnek a témától vagy személyeskedővé válik a hangvétel, akkor előbb finoman, majd kissé erélyesebben lépnek fel. Ez még nem cenzúra, csak a rend megtartása.

    A cenzúra ott kezdődik, mikor egy alkotmánybíróság nem semmisít meg egy olyan ítéletet, melyben az elmarasztalás (ha csak részben is) kommentelők magánvéleménye miatt történik.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák