Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bartatamas

    senior tag

    válasz dzsidzsas #157 üzenetére

    Megpróbálok röviden válaszolni, bár sok a kérdés.

    > Reggeli tervezet újraindítás

    A release-ben nincs újraindítás művelet, a fejlesztői változatban már van. Ha írsz egy email-t akkor elküldöm hogy kipróbálhasd.

    > Némítás este 21:00 után vissza 05:00, ezt próbáltam, este bekapcsolta a repülő üzemmódot, majd reggel úgy maradt

    Repülőgép üzemmód állítás működik programon belül, próbáltad? Tudja kapcsolni a program? A History képernyőn sem láttad az 5 órai futást? Az időzítés úgy volt beállítva hogy "pontos" és "ébressze fel a készüléket"?

    > nem fogadott hívásnál x időnként jelez, olvasatlan üzenetnél x időként jelez

    Sajnos nem tudja a program jelen pillanatban hogy van-e nem fogadott hívás vagy olvasatlan üzenet, de felírom magamnak.

    > Este a képernyő erejét 35%-ra csökkenti

    Ezt Riasztás eseménnyel és Fényerő beállítás művelettel meg kellene tudni csinálni. Hol akadtál el?

    > Félóránként ellenőrizze a wifit, ha tud csatlakozni mehet, ha nincs wifi lekapcsolja egy órára

    Itt az esemény 30 perces ismétlődés. A műveletek pedig a következők:
    - Wifi bekapcsolása
    - Várakozás pl 30 másodpercig
    - Wifi kikapcsolása, feltétel: Tagadás operátor (Hálózat / Hálózat kapcsolódva (wifi))

    Tehát ha 30 mp alatt sem sikerült kapcsolódnia valahova akkor kapcsolja ki.

    > Calendárral együtt működhet

    Tervezett működés, de egyelőre nem tudja

  • bartatamas

    senior tag

    válasz dzsidzsas #162 üzenetére

    Szia,

    Ebben a doksiban próbáltam minden lényeges dolgot leírni, van benne pár példa is amelyen keresztül a beállítást bemutatom: http://bartat.hu/e-robot/?lang=hu
    Ezt a doksit olvastad? Ez alapján sem érthető a program működése?

    Egyébként az angol nyelvű dokumentációnál volt olyan segítségem aki bevállalta hogy az általam írt dokumentációt laikus szemmel átírja hogy mindenkinek érthető legyen. Az én oldalam is nehéz mert számomra természetes hogy értem ami a leírásban van de nem tudom magamtól hogy melyik az a része ami nem világos.

    Pedig a programot próbáltam egszerűre tervezni: beállíthatod hogy ha valamilyen esemény történik akkor milyen műveleteket hajtson végre a program. Egy szintet növeli a bonyolultságot de a használhatóságot is hogy eseményekhez és műveletekhez is lehet feltételeket rendelni.

    Szóval igazából azt kell megérteni hogy mi az esemény, mi a művelet és mi a feltétel. Ezeket hogyan lehet parancshoz rendelni és utána már szerintem egyszerű a program használata.

    Az más kérdés hogy ettől függetlenül vannak olyan feladatok amelyet nem lehet vagy csak nagyon nehezen megvalósítani. Ehhez tényleg kell egy kis algoritmikus gondolkodási képesség. De ha valaki ír egy problémát és látom hogy ezt nagyon nehéz megoldani akkor megpróbálok létrehozni egy összetett eseményt vagy műveletet amely már másoknak ezt egyszerűbben lehetővé teszi. Ilyen volt például a "Készülék lefordítva" esemény vagy a "Kapcsolódás a legerősebb wifi hálózathoz".

    Ha van kérdésed nyugodtan írj ide: bartadev@gmail.com, szívesen segítek és ha van jó ötlet akkor formálom a programot.

  • bartatamas

    senior tag

    válasz dzsidzsas #164 üzenetére

    > nem fogadott hívásnál x időnként jelez, olvasatlan üzenetnél x időként jelez

    A tegnapi release-be beleraktam ezt a két funkciót. A következő módon tudnád megcsinálni a parancsot. Például az egyik parancs:

    Esemény:

    Dátum & Idő / Riasztás (15 percenként)
    Feltétel: Kapcsolat / Van nem fogadott hívás

    Művelet:

    Egyéb / Értesítés megjelenítése
    vagy
    Audió / Rezgés
    vagy
    Audio / Hang lejátszása

    Többféleképpen meg lehet oldani egy problémát. Ha azt megérti valaki hogy mit jelent az esemény, a művelet és a feltétel akkor utána már könnyű próbálgatni a parancsokat. Azt nem szeretném minden egyes alkalommal leírni hogy hogyan kell egy parancsoz esemény vagy műveletet felvenni, illetve azokhoz feltételt beállítani. A doksiban szerintem ezt mindet leírom.

    Ha bármi konkrét kérdésed van nyugodtan írj.

Új hozzászólás Aktív témák