Új hozzászólás Aktív témák

  • #79335424

    törölt tag

    válasz mAtThEw0319 #658 üzenetére

    Így első blikkre az lehet a bibi, hogy én azt írtam, hogy a kikapcsolt kijelző eseményhez adj feltételt. Te viszont hozzáadtál további eseményeket. Ezzel az a gond, hogy egy parancs kiváltó eseményei nem "és", hanem "vagy" kapcsolatban vannak. A felsoroltak közül bármelyik feltétel teljesülése aktiválja a parancsot. A parancs műveletei pedig sorrendben hajtódnak végre és a feltétele miatt nem végrehajtható műveletet átugorja. Ezért van külön "robot parancs megállítása" művelet. Ha viszont egy eseményhez társított feltétel nem teljesül, akkor maga az esemény nem következik be, tehát el sem indul a műveletsor. A jelenlegi beállításod szerint, ha kikapcsol a kijelző, akkor a felsoroltak közül az egyik esemény bekövetkezik. Így elkezdi végrehajtani sorban a műveleteket. Várakozik, majd kikapcsolja a kékfogat. Én azt írtam, hogy a bekapcsolt kékfog legyen az esemény, ennek feltétele a kikapcsolt kijelző, a művelet pedig némi várakozás után, a felderítés indítása. Ennek legyen a feltétele, hogy nincs csatlakozva a megadott eszköz. Ezt még lehet ismételtetni. De ez még így nem elég, mert ez minden bt. bekapcsolásnál lefutna, amikor kikapcsol a kijelző. Tehát az eseményhez még kéne egy további feltétel is, ami definiálja, hogy az autóban vagy. Pl. egy csatlakoztatott, nem hálózati töltő. De a legegyszerűbb az lenne, ha nem lenne semmilyen esemény, hanem a parancs első művelete a kékfog bekapcsolása lenne és amikor beülsz az autóba, akkor nem a kékfogat indítod, hanem egy parancsikon segítségével, manuálisan a parancsot aktiválod. Így az esetleges újrakapcsolódtatásra (kiszállsz az autóból, majd visszaülsz) sem kell külön megoldást kitalálni. Egyszerűen kikapcsoltatod a kékfogat, ha nincs semmilyen kapcsolódott eszköz.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák